Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Techniczne
Strona 1 z 2 1, 2 Następna strona
Autor Wiadomość

Post Napisane: sty N 23, 2005 11:28 am  Tytuł: jak i czy można wykonać orur...

Mam pytanie nie wie ktoś jak sie wykonuje orurowanie do samochodu, i jak sie je montuje. Jest to objete jakimiś przepisami !?!?!?!?!?!?!

Post Napisane: sty N 23, 2005 12:35 pm  Tytuł:

no niestety jest to juz zabronione
Ultimate Tuningforum Master

Posiadane auto: VW 9N i Honda ED9

Post Napisane: sty N 23, 2005 1:12 pm  Tytuł:

a o jakie chodzi auto??

Born To Drive..

Posiadane auto: sedan w automacie

Post Napisane: sty N 23, 2005 2:52 pm  Tytuł:

Zabronione jest, ale nadal jeżdżą samochody z orurowaniem, i są firmy, które się tym zajmuja...

Chcesz orurowanie tylko przodu czy rury zmiast progów i dokladek zderzaków?
I napisz skąd jesteś, to będzie łatwiej wskazać ci firmę, która moze to zrobic

Post Napisane: sty N 23, 2005 8:48 pm  Tytuł:

Jestem ze Śląska (mieszkam niedaleko Katowic), mam Forda fusiona i słyszałem ze on ładnie wygląda z orurowaniem, widzialem nawet kilka zdjęć i mi sie podobało. http://www.pgdtuning.pl/gallerypreview. ... f3663207cd
chodzi mi mniej wiecej o cos takiego i jak sie takie orurowanie monuje.
Forum Master
Forum Master

Post Napisane: sty N 23, 2005 8:56 pm  Tytuł:

Z wejściem POlski do unie europejskiej zmienily sie przepisy i jesli sie chce zamontowac takie rury na aucie to trzeba jechac do rzeczoznawcy który opisze te przeroóbki i da jakeis dokumenty i trzeba jechac na przeglad :( A jeśli zalorzysz to i niezrobisz tych formalnosci to policaj ci dowód rejestracyjny zabierze odrazu :grin: Jedynie auta fabrycznei wyposarzone w orurowanie moga spokojnie jedzic z tym!! :-D Pozdro

Post Napisane: sty N 23, 2005 11:02 pm  Tytuł:

Sprobuj do AP Tuning zadzwonic i zapytac jak to wyglada, powinni Ci to zrobic, sami maja firmowe Kangoo orurowane.

A jak sie ma sprawa w momencie gdy mozna w salonie dokupic orurowanie? Tez specjalne zezwolenia??

PS. Watpie zeby auto zatrzymywali celewo po to aby sprawdzic orurowanie, to nie diody LED i inne wynalazki... wiec male prawdopodobienstwo takiej wpadki. Tak mi bynajmniej sie wydaje.
Forum Master
Forum Master

Post Napisane: sty N 23, 2005 11:20 pm  Tytuł:

Slucahj Kune czytałem o tym w gazecei!!!zmienily sie przepisy z powodu wejscia naszego do uni i trzeba takei rzeczy robci zeby legakeni jedzisc autem a rurami!!!
A policaj moze zabrac za tyle rzeczy doówd rejestracyjne ze nawet sobie niezdajesz z tego sprawy!! :( :(
Forum Master
Forum Master

Post Napisane: sty Pn 24, 2005 12:22 am  Tytuł:

Petrzyk007 napisał(a):
Jestem ze Śląska (mieszkam niedaleko Katowic), mam Forda fusiona i słyszałem ze on ładnie wygląda z orurowaniem, widzialem nawet kilka zdjęć i mi sie podobało. http://www.pgdtuning.pl/gallerypreview. ... f3663207cd
chodzi mi mniej wiecej o cos takiego i jak sie takie orurowanie monuje.

hehe..czytajac na poczatku ten topic wyobrazilem sobie wlasnie Forda Fusion z orurowaniem, bo coraz wiecej takich na drogach jezdzi. dla mnie to watpliwa ozdoba i watpliwa funkcjonalnosc montowac w tego typu samochodzie orurowanie... :???:
Co ty wiesz o nabijaniu...

Post Napisane: sty Pn 24, 2005 12:30 am  Tytuł:

No co ty... Orurowanie w fusion wyglada tak samo jak matizie, czyli do du'py... Kto chce robic z tego samochodu jeepa? To tak samo jak ja bym ze swojej elektrycznej kosiarki chcial koniecznie zrobic limuzyne :lol: Po prostu nie ten segment... Takie przerobki, nawet dobrze wykonane skazane sa na pospolity smiech ludzi z zewnatrz. Ponadto, nie podoba mi sie kiedy ktos staje kolo mnie tego typu samochodem, bo nigdy nie wiem czy mojej hani nie uszkodzi... W koncu temu orurowaniu nic sie nie stanie, co najwyzej nabierze tylko 'charakteru'.

Forum Master
Forum Master

Posiadane auto: Prelude...

Post Napisane: sty Pn 24, 2005 12:41 am  Tytuł:

na twoim miejscu wolałbym zainwestować w audio do auta :grin: bo z tego Forda, orurowanej Toyoty Land Cruiser nie zrobisz :grin:

Post Napisane: sty Pn 24, 2005 1:06 am  Tytuł:

marcin_KILER napisał(a):
na twoim miejscu wolałbym zainwestować w audio do auta :grin: bo z tego Forda, orurowanej Toyoty Land Cruiser nie zrobisz :grin:

Nic dodac nic ujac. Bardzo trafny komentarz.

Born To Drive..

Posiadane auto: sedan w automacie

Post Napisane: sty Pn 24, 2005 9:33 am  Tytuł:

No dokładnie...

W Bydzi jeździ Vectra A i ma rurki puszczune pod zderzakami i proggami, czyli jakby zamiast spojlerów.. No powiedzmy, ze jeszcze jakoś to wyglada..
Ale typowe orurowanie Fusiona...
Kwestai gustu, ja bym się na to nie zdecydował.. Ale to Twoje auto...

Post Napisane: sty Pn 24, 2005 12:09 pm  Tytuł:

no no niezły pomysł potem tylko szybko narobić fotek i od razu wysłac je na http://www.wiejski-tuning.pl

Post Napisane: sty Pn 24, 2005 1:16 pm  Tytuł:

Moj kumpel orurowal sobie Aerostara i nikt do niego sie nie czepial ( Mam na mysli policje). A zrobil mu to znajomy spawacz :) wiec napewno zadnych atestow mu nie dal...
A kogo co obchodzi kto i jak chce sobie upiekszyc samochod??? O gustach sie nie mowi bo sa rozne
Wieśniak i Ricuś, głupi i złosliwy debil

Posiadane auto: V8 1UZ-FE

Post Napisane: sty Pn 24, 2005 2:09 pm  Tytuł:

Obchodzi tego kto potencjalnie bedzie miał pecha sie z tym upiększaczami spotkac.
Jezeli potrącisz takimi rurami bez atestu i dopuszczenia do ruchu jakiegoś gostka i on zostanie kaleką (albo tak załatwi sprawe z lekarzem że bedzie miał taki kwit) to bedziez mu becelował rente do końca życia z własnej kasy - bo ubezpieczyciel sie wypnie.

Obrazek bzzzzzzzzzz bzzzzzzzzzzz

Post Napisane: sty Pn 24, 2005 2:29 pm  Tytuł:

Wombat jak zwykle pisze bezposrednio, tlumaczac wszystkie zawilosci prawne. :cool:

Btw. Nie moge sie pohamowac, aby czegos wrednego nie napisac o fusionie. Program Top Gear nazwal ten samochod 'fiesta w czapce' i zakwalifikowal go do najmniej udanych produkcji motoryzacyjnych. Od siebie dodam jeszcze: niedosc ze w czapce, to jeszcze z aparatem na zeby... MASAKRA!
@Wadolek - nie rozmawiam o gustach - po prostu jest to moje zdanie na ten temat (czyt. krytyka na calej linii :-D ).

Post Napisane: sty Pn 24, 2005 2:41 pm  Tytuł:

Ja wiem ze to wlasnie o bezpieczenstwo chodzi . Po to robione sa samochody zeby byly bezpieczniejsze, wygladaly jakos a przy okazji szkodzily jak najmniej!
A co do tych atestow ( akurat tutaj na orurowanie ) .... To nie wiem jakie to "bezpieczne orurowanie" Napewno ksztalt uformowania i wogole, ale rura metalowa jest nadal rura.
Jezeli ktos wymysli takie to moze by i dresiarze zaczeli takich uzywac w bojkach...
A co do Fusiona..... MI to on zupelnie sie nie podoba, ale kogo to obchodzi co komu sie podoba a komu nie.
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Techniczne Strona 1 z 2 1, 2 Następna strona
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg