Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Techniczne
Strona 1 z 1
Autor Wiadomość
Rookie
Rookie

Post Napisane: mar Śr 09, 2005 12:31 am  Tytuł: Opel Vectra B GAŚNIE!!!!

Witam wszystkich forumowiczów. Mam niebagatelna problem z którym borykam się od dłuższego czasu. Mianowicie problem jest z Oplem Vectra B, który gaśnie w najmniej oczekiwanej chwili. Silnik pracuje w czasie jazdy normalnie, z chwilą zapalenia się kontrolki - brak zasilania ( pomarańczowa na pulpicie) silnik gaśnie i nie można go uruchomić. Po kilku godzinach (czasem nawet po kilkunastu minutach) udaje się go uruchomić normalnie, nie wykazuje żadnych objawów wymienionych powyżej, tak jak by wszystko bylo wporzjavascript:emoticon(':cry:')adku. Samochód miał robione testy i badania silnika przez 3 serwisy Opla, stwierdzili ze być może komputer, ale nie mieli pewności, na komputerze nic niewykazalo. Objawami są brak iskry na świecach, i pompie paliwowej.
Dane samochodu to: Opel Vectra B 1.6 benzyna kat. 1996.r 8 zaworowy silnik na jednopunktowym wtrysku. Prosze o pomoc!!!! nikt do tej pory niezdolal mi pomoc, gdzies wybrac sie dalej tym samochodem to jest poprostu STRACH!!! Za kazda sugestie bede wdzieczny. Pozdrawiam wszystkich :cry: :cry:

Post Napisane: mar Cz 10, 2005 10:44 pm  Tytuł:

witam.
moje sugestie. , cewka, przekaźnik pompy paliwa, immobilaizet, przerwa w stacyjce kluczyka.
Wieśniak i Ricuś, głupi i złosliwy debil

Posiadane auto: V8 1UZ-FE

Post Napisane: mar Pt 11, 2005 12:09 am  Tytuł:

Cytuj:
z chwilą zapalenia się kontrolki - brak zasilania ( pomarańczowa na pulpicie)

Nie znam deski.. ale może to jest kontrolka ŁADOWANIA akumulatora a nie zasilania?
Jakbyśnie miał zasilania to by ci nawet sie kontrolka nie zapaliła.
Jak sie zapala przy pracującym silniku to oznacza ze samochód zamiast czerpać prąd z alternatora czerpie ją z akumulatora - a to oznacza ze cos jest nie tak z obwodem ładowania.

Może to być faktycznie komputer albo czujnik obciążenia elektrycznego albo alternator lub jego kable lub zwarcie w instalacji.

Obrazek bzzzzzzzzzz bzzzzzzzzzzz

Ultimate Tuningforum Master
Ultimate Tuningforum Master

Post Napisane: mar Pt 11, 2005 12:17 am  Tytuł:

To check engine.
Udaj się kilka pięter niżej na forum opla.

Rookie
Rookie

Post Napisane: mar Śr 16, 2005 2:09 pm  Tytuł:

Witam. Na wstepie chcialem przeprosic za tak pozne odreagowanie. Jednak troche czasu mi brakowalo aby odpisac.
Ale przechodze do konkretow. Badajac wasze sugestie natrafilem na cos przy stacyjce - widac ze bylo majstrowane!!!!!!!!! Bylo robione cos przy kablach, konkretnie to niebyl jeden kabel dopiety. Az mnie cos bierze jak sobie pomysle ze to moze byc swinstwo ze strony panów z któregos serwisu, bo przeciez kabelki same sie niewypinaja. Tymbardziej ze jeden to az zacierał ręce aby go odkupic ( oczywiscie nie osadzam nikogo :) ) Co do kontrolki to w ksiazce Vectry jest ona podpisana jako, cytuje :" Motorelektronik, Storung, werkstatt aufsuchen:). Niestety nie zabardzo znam niemiecki :/ ale to nie jest kontrolka ładowania.
Dzieki za wasze podpowiedzi. Były naprawde pomocne, bo niewiadomo czego już szukac!!! Tylu „dobrych” mechanikow ja sprawdzalo w renomowanych warsztatach i nic!!! Sorry ze tak pisze, jednak po bezpodstawnym po wycięciu katalizatora, panowie z pewnego serwisu samochodowego (nie chce tu podawac nazwy tego znanego serwisu ;) ) sugerują zmienic akumulator ponieważ przez to może tak samochod gasnąc, itp. Itd………
Jeszcze raz dzieki za odpiske. Teraz będę czekał, może niezgaśnie. :/ Pozdrawiam

PS. Gdyby ktos miał jeszcze jakies sugestie to będę bardzo wdzięczny.
Forum Master
Forum Master

Post Napisane: mar Cz 17, 2005 1:01 am  Tytuł:

Cześć.
Tak się składa, że znam niemiecki :D
Z tego co napisałeś to ta kontrolka oznacza "usterkę elektroniki sterowania silnikiem - niezwłocznie udać się do serwisu". Tak bym to przetłumaczył.
Może coś z masą? Jakiś kabelek przetarty, przerwany przy komputerze?
Ja bym chrzanił ASO bo dobrze, to oni tylko potrafią spierniczyć sprawę i kasę wziąść a nie naprawiać. Ja bym odstawił auto do jakiegoś dobrego elektryka najpierw. Ew. jak elektryk do niczego nie dojdzie to dopiero do ASO.

Rookie
Rookie

Post Napisane: mar Cz 17, 2005 11:43 am  Tytuł:

Witam. Wielkie dzięki za tłumaczenie. Do A. Serwisu O. na pewno już nie pojadę, naciągnęli już kasy ile się dało. Croma 1 podsunął mi pomysł aby zaglądnąć do stacyjki. Tam był jeden przewód odpięty, tak że teraz trzeba jeździć i czekać. U dobrego mechanika tez byłem!! Jak widać z marnym skutkiem. Do pewnych rzeczy jednak trzeba dojść z pomocą osób bezstronnych, tak jak tutaj na forum za co jestem bardzo wdzięczny. Siłowników od zamka centralnego też nie dało się naprawić w oplu, jednak samemu dało rade
:grin:

Pozdrawiam wszystkich:)
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Techniczne Strona 1 z 1
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg