Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Strona główna forum » Fora przeniesione (archiwa) » 306 TEAM
Strona 1 z 2 1, 2 Następna strona
Autor Wiadomość
Ultimate Tuningforum Master

Post Napisane: mar N 11, 2007 12:55 am  Tytuł: PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO. Zmi...

Witam!

Mam pytanie, które zaistniało podczas jednego z popsiedzen :) kolegów i koleżanek na spotkaniu... mianowicie kto ma pierwszeństwo??? Czy ten kto jedzie na wewnetrzym pasie ronda? (skręcając w prawo?) czy ten jadący już na pasie odśrodkowym i skręcając też w prawo?? No i jeśli jest skrzyżowanie, i skręcam w lewo (skręcam i mam znak STOP) to czy ten co ma STOP skreca ostatni?

Ostatnio edytowano mar N 11, 2007 8:35 am przez bartheezzzz, łącznie edytowano 1 raz

Post Napisane: mar N 11, 2007 1:15 am  Tytuł:

jesli masz stop to ustepujesz pierwszenstwa wszystkim tzn. ze przejezdzasz ostatni przynajmniej ja tak to rozumiem. a jesli chodzi o rondo to jesli skrecasz w prawo i jestes na prawym pasie to jasne ze masz pierwszenstwo bo jest po jego prawej wiec musi ci ustapic bo to on zmienia pas.
Tuningforum master
Tuningforum master

Posiadane auto: Peugeot 306

Post Napisane: mar N 11, 2007 1:16 am  Tytuł:

Hehe chyba kolega troszeczkę popił :]

Wstań rano i pomyśl o tym jeszcze raz, pewnie będziesz miał ubaw po pachy :P

:grin:
POLECAM WESOŁE MIASTECZKO WE WROCŁAWIU ROZŁOŻONE KOŁO GALERII DOMINIKAŃSKIEJ - POPROSTU ZAJEB.... ZABAWA!!!
:grin:

Post Napisane: mar N 11, 2007 1:44 am  Tytuł:

http://instruktorbm.republika.pl/zasady_pierwsz.html pkt.3.1 apropo STOPU a pkt wczesniej do ronda sie tyczy :P

na to wyglada :D jutro bedzie glowa bolała oj oj :grin:

Post Napisane: mar N 11, 2007 8:27 am  Tytuł:

No ale jak to jest z tymi pasami ruchu na rondzie? Są 2 lub więcej i ten kto jedzie na wewnętrznej to co? musi ustąpić tym wszystkim co jadą od zewnętrznej aby zjechać z ronda? czy może się "wbić" przed nich. i jeszcze jedno pytanie...
U mnie w Wałbrzychu jest taka jedna (bardzo ruchliwa) droga, która ma 2 pasy ruchu (w tym samyk kier. jazdy) w pewnym momencie zwęża się z prawej strony - czyli ten prawy pas się kończy - czy jadący prawym pasem ma piewszeństwo przed tym co jedzie juz na lewym? WIele osób twierdzi że ma pierwszeństwo - ja uważam jednak że chyba nie :o

Post Napisane: mar N 11, 2007 8:36 am  Tytuł:

Cytuj:
Wstań rano i pomyśl o tym jeszcze raz, pewnie będziesz miał ubaw po pachy

Faktycznie troszkę namiesząłem... :) ale już zmieniłem i "wyraźniej" napisałem w czym problem :) pozdrawiam hehehe

Posiadane auto: Peugeot 306 1.4i cat '95r. 5D, Hatchback, LPG

Post Napisane: mar N 11, 2007 11:45 am  Tytuł:

pierwszeństwo mają pojazdy poruszające się na wewnętrznych pasach ronda, leżeli ktoś chce skręcić z wewnętrznego pasa w prawo (czyli przejeżdzając przez zwenętrzny pas) to pojazdy na pasie zewnętrznym powinny mu to umożliwić.
Przy dużym ruchu na rondzie pojazdy na wewnętrznym pasie mogłby tam krążyć w nieskończoność (prawie, bo po zużyciu paliwa zablokowały by rondo).
Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: mar N 11, 2007 11:55 am  Tytuł:

Bartheezzz co do ronda to zastosowanie mają takie same przepisy co na drodze prostej a więc jeśli zmieniasz pas ruchu to musisz ustąpić pierwszeństwa będącym na tym pasie natomiast jeśli chodzi o to zwężenie to zależy pierwszeństwo od oznakowań poziomych i pionowych, więc przyjżyj się dokładnie temu miejscu. To leci tak, jeśli nie ma żadnych oznakowań który pas ruchu się kończy i nie ma linii na jezdni oddzielającej pasy to pierwszeństwo mają ci którzy są najbliżej prawej krawędzi jezdni, czyli atakują z prawego pasa. Natomiast jeśli są oznakowania co do tego który pas jezdni się kończy to sprawa raczej jest prosta - ci którym pas się kończy muszą ten pas zmienić i tu mają zastosowanie przepisy odnośnie zmiany pas ruchu o których pisałem przy rondzie.
Mam nadzieję że wyjaśniłem wątpliwości :-D
Forum Master
Forum Master

Post Napisane: mar N 11, 2007 12:19 pm  Tytuł:

Jeśli chodzi o rondo, to jest jedna podstawowa sprawa:

Zjechać z ronda możesz z każdego pasa, ale jak chcesz minąć dany zjazd, musisz jechać lewym. Innymi słowy, jeśli ktoś Ci przywali z lewej strony, bo chciał zjechać z ronda, to masz pecha i szykuj polisę OC.

Post Napisane: mar N 11, 2007 12:33 pm  Tytuł:

O właśnie o to mi chodziło - Te wasze odpowiedzi są zadowalające :-D Bo kolega mowił (kłucił się) że ten, który jedzie zewnętrznym pasem ruchu (na rondzie) ma pierwszeństwo przed tym co jedzie na wewnętrznym ( i chce sktręcić przed nim)
Dzięki - pościk pokażę mu osobiście aby wiedział że to nie jest "wyssane" z palca tylko poparte Waszymi słowami :) pozdrawiam :)

Post Napisane: mar N 11, 2007 1:01 pm  Tytuł:

ze stopem jest tak, że on jest na równi z "ustąp pierwszeństwa" tylo zobowiązuje do zatrzymania pojazdu :) ale co z tego jeśli pierwszeństwo i tak zawsze mam ja :-D

Post Napisane: mar N 11, 2007 1:08 pm  Tytuł:

a co do ronda - niedawno kumpel z policji opowiadał mi, że zatrzymał kobietę posiadającą od 15lat prawko, która rondo pokonała pod prąd, bo skręcała w lewo :o

Post Napisane: mar N 11, 2007 1:10 pm  Tytuł:

hahahaha :grin: no to gratulacje :-D

Posiadane auto: Peugeot 306

Post Napisane: mar N 11, 2007 4:14 pm  Tytuł:

a nie patrzycie na znaki przed rondem ? Tam przewaznie sa ze np: zewnetrzny pas jest do jazdy na wprost przez rondo i do skretu w prawo, a wewnetrzny do jazdy na wprost przez rondo, skrętu w lewo lub zawrocenia na rondzie. Wystarczy stosowac sie do znakow :grin: i wszystko by bylo pieknie ładnie, ale nie w Polsce :grin:
User
User

Post Napisane: mar N 11, 2007 11:35 pm  Tytuł:

hmmm co do ronda to jest prosto i jasno:

wewnetrzynym pasem jedziemy gdy chcemy przekroczyc os jezdni czyli skrecic w lewo lub zawrocic, a zewnetrzyn jesli w prawo lub prosto.

jesli jedziemy po wewnetrznym pasie i chcemy zjechac to nie mamy pierszenstwa, pierszenstwo ma ten co jedzie po zewnetrznym, obowiazuje to regula prawej strony i to ze my zmieniamy pas a on nie.

co do stopu to jest tak ze jedziemy jako ostatni

co do tej drogi co sie zweza to tak samo jesli chcemy wjechac na inny pas to czekamy az bedzie wolne.

pzdr

Post Napisane: mar Pn 12, 2007 12:57 pm  Tytuł:

szafiro1 napisał(a):
pierwszeństwo mają pojazdy poruszające się na wewnętrznych pasach ronda, leżeli ktoś chce skręcić z wewnętrznego pasa w prawo (czyli przejeżdzając przez zwenętrzny pas) to pojazdy na pasie zewnętrznym powinny mu to umożliwić.
Przy dużym ruchu na rondzie pojazdy na wewnętrznym pasie mogłby tam krążyć w nieskończoność (prawie, bo po zużyciu paliwa zablokowały by rondo).

Też tak myślałem, dopóki nie zetknąłem się na rondzie z pewną beemką. Młody chłopak tak się przestraszył, ze odbił gwałtownie w prawo i przetarł bok starej 5tki o słup betonowy. Sęk w tym, że do skręcania nadawały się obydwa pasy, wyjeżdżało się na dwa równoległe pasy. Chłopak beemką przeszarżował i przejechał na mój pas, dotknął lewym nadkolem mojego auta (ledwie widoczne wgniecenie w firmowym fusionie) a sam przejechał prawym bokiem po słupie betonowym od przedniego do tylnego nadkola.
Policja stwierdziła jednak, że to moja wina, że to ja zajechałem gościowi drogę.... miałem inne zdanie, ale nie chciałem się kłócić w nocy, 500 km od domu w śnieżycy....
Tuningforum master
Tuningforum master

Posiadane auto: Tygrysek 306 HDi 99' Srebrne Kombi

Post Napisane: mar Pn 12, 2007 1:06 pm  Tytuł:

Dokładnie
Na rondzie to pierwzeństwo ma zawsze ten który jedzie po zewnętrznym niezaleznie czy jedzie prosto czy skreca( opuszcza rondo) w prawo.
Juz chyba 3 razy widziałem jeden z odcinków "drogówki" gdzie niebiescy sami mówili ze czasem bywa tak ze które polują na "fundatora" remontu jezdzą cały czas ZEWNĘTRZNYM pasem i czekaja az im sie ktos w lewy bok wkomponuje i w majestacie prawa winowajca jest ten z wewnętrznego pasa bo on zmienia pas ruchu ( a zmnieniający pas ruchu ustepuje zawsze temu który dalej podąza swoim pasem)
a tak nawiasem mówiac to kilka lat temu było taj że pierwszeństwo mieli ci co chcieli wyjechać z ronda niezaleznie na którym pasie sie znajodwali a teraz trzeba jechać pasem zewnętrznym aby mozna było je opuścic

Post Napisane: mar Pn 12, 2007 2:10 pm  Tytuł:

Szkoda że tutaj nie ma żadnego policjanta wśród Nas bo by wyjaśnił tę całą zagmatwaną jak widzę sytuację hmmm już mam mętlik w głowie - odpowiedzi są podzielone z tego co widzę :o
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Strona główna forum » Fora przeniesione (archiwa) » 306 TEAM Strona 1 z 2 1, 2 Następna strona
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg