Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Strona główna forum » Fora przeniesione (archiwa) » 306 TEAM
Strona 4 z 7 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Następna strona
Autor Wiadomość
Ultimate Tuningforum Master

Posiadane auto: Peugeot 306 1.4i cat '95r. 5D, Hatchback, LPG

Post Napisane: cze Pn 11, 2007 8:07 pm  Tytuł:

aaa,kurcze, musze zobaczyć jak to dokładnie wygląda
I Rule...contact service

Post Napisane: cze Pn 11, 2007 10:17 pm  Tytuł:

Cytuj:
Druga sprawa, to wykonanie kalamitki ale w samym czopie. Podobno firma, która mogłaby mi zrobić czopy robi takie triki dla innych aut. Kalamitka w czopie + ewentualnie jakis frez dla rozprowadzenia smaru. Nie oglądałem zbyt dokładnie tylneg zawieszenia, ale czy takie rozwiązanie miałoby sens?
nie wiem czy widziałes rozebrana belke a jesli nie to powiem Ci ze nie zrobisz kalamitki w czopie tylko w rurze belki (ja tam mam i wielu klubowiczy ) i nie trzeba robic żadnych frezów dla rozprowadzenia smaru , takie triki to sie robi w 206, 405, i berlingo gdzie czop jest w rurze a nie w wachaczu i tylko wtedy kiedy łozyska igiełkowe sa zastapione , łozyskami slizgowymi z brązu i to w nich sie robi frez na smarowanie z kalamitki i tam kalamitka jest w wachaczu a nie w czopie , bo w czopie sie fizycznie nie da jej zrobić chyba że sie myle :grin:

Posiadane auto: Peugeot 306 1.9 XTDT 94r.

Post Napisane: cze Wt 12, 2007 9:06 pm  Tytuł:

Biker dobrze mówi!
smar przeciska się przez łożyska igiełkowe więc nie ma po co robic rowków na rozprowadzenie smaru.
Poza tym rowek nie może byc prosto ponieważ igiełki z łożyska powpadały by do tych rowków.

Forum Master
Forum Master

Posiadane auto: Peugeot 306 1.4 XR

Post Napisane: mar So 29, 2008 10:45 pm  Tytuł: Re: schemat tylnej belki (kons...

Ja odkopuje temat :), ponieważ mam pytanie. Od jakiegoś czasu słychaćć z tyłu auta skrzypienie ale nie w czasie jazdy , tylko jak np ktoś wysiada z tyłu albo jak ruszam tyłem samochodu. Czytałem o tej belce ale ciekawi mnie czy zamontowanie kalamitek i przesmarowanie załatwiłoby tą sprawe (o ile to belka skrzypi) czy trzeba już regenerować całą od podstaw?
Z góry dzięki za odpowiedz. :)

P.S. Jaki smar do tego smarowania?
I Rule...contact service

Post Napisane: mar So 29, 2008 10:50 pm  Tytuł: Re: schemat tylnej belki (kons...

jesli belka skrzypi na łozyskach to za wiele z nich tam nie zostało , kalamitki i smar wycisza skrzypienie tylko jaki tego sens jak łozyska a mozeli we czopy sa do wymiany , sprawdz czy to łozyska , czy gumy od amorów nie skrzypia

Forum Master
Forum Master

Posiadane auto: Peugeot 306 1.4 XR

Post Napisane: mar So 29, 2008 10:54 pm  Tytuł: Re: schemat tylnej belki (kons...

no sprawdze jeszcze dokladnie ale kiedyś sprawdzałem i wydawało mi się że to właśnie od belki z prawej strony szczególnie.

Post Napisane: mar N 30, 2008 12:10 am  Tytuł: Re: schemat tylnej belki (kons...

jak moja belka zaczęła skrzypieć, od razu wykonałem te kalamitki i jak na razie mam spokój. Myślę że moja szybka reakcja przedłużyła żywotność belki, jak na razie od tego czasu nic z nią nie robiłem (oprócz regularnego smarowania) i ma się dobrze, nie ma luzów na wahaczu i koła stoją prosto, więc myślę że bród, który się tam dostał nie zdążył zrobić znacznego spustoszenia.
Ale najpierw faktycznie sprawdź czy to belka.

Tuningforum master
Tuningforum master

Posiadane auto: Pug 306 1,9 TD + PUG 306 1.8 v16

Post Napisane: mar N 30, 2008 12:45 pm  Tytuł: Re: schemat tylnej belki (kons...

co prawda nie miałem jeszcze problemów z tylną belką , ale po wypowiedziach widzę że warto zrobić kalamitki nawet jeśli jest wszystko OK.
Wydaje mi się że to nie zaszkodzi.
Pytanie. jakiego smaru używaliście.
na pierwszej stronie Kuba_g i Biker wspominali o tym że trzeba wymieszać smar łozyskowy z olejem. :
kuba_g napisał(a):
Dodatkowo zaznacze ze trzeba tam zaaplikowac specjialny smar przyrzadzony tzn smar lozyskowy rozciencony odpowiednim olejem zeby przecisna sie przez lozyska

>Biker< napisał(a):
a co do smaru to domyslam sie ze trzeba go wymieszac z olejem przekładniowym :grin:

inni wspominali też o oleju do skrzyni biegów.
nie wystarczy zwykły smar Łt-43?

I Rule...contact service

Post Napisane: mar N 30, 2008 1:27 pm  Tytuł: Re: schemat tylnej belki (kons...

smar mieszamy z olejem zeby go rozrzedzic bo gesty nie przejdzie przez łozyska

User
User

Posiadane auto: peugeot 306

Post Napisane: mar N 30, 2008 2:42 pm  Tytuł: Re: schemat tylnej belki (kons...

nie wiem czy trafilem w dobry temat ale moj problem jest chyba podobny:
zauwazylem, ze od czasu do czasu z tylu od strony pasazera w moim aucie pojawiaja sie dziwne trzaski. pojawiaja sie gdy np wjade w jakas dziure ( przy czym nie zawsze) lub sprawdzalem i otworzylem bagaznik i wtedy bujalem go góra dół to czasami takie trzeszczenie sie pojawialo przy czym nie zawsze!
Co jest przyczyną- belka ?

pomozcie

pozdro

Post Napisane: mar N 30, 2008 3:55 pm  Tytuł: Re: schemat tylnej belki (kons...

Ja ładowałem zwykły smar i przeszedł.

Posiadane auto: 306 1,4 98'

Post Napisane: mar N 30, 2008 4:15 pm  Tytuł: Re: schemat tylnej belki (kons...

A czy można zdiagnozować belke bez rozbierania?
U mnie nic nie zgrzyta, ale koła mam pochylone. Poprzedniego właściciela nie posądzał, że coś z beką robił. I nie wiem czy zrobić sama kalamitki czy wymienić łóżyska i ewentualnie czopy. Bo walenie smaru w rozwalone łóżyska mija sie z celem.

Posiadane auto: Peugeot 306

Post Napisane: mar N 30, 2008 5:01 pm  Tytuł: Re: schemat tylnej belki (kons...

Nikt wam nie doradzi czy robić belkę czy nie jak nie pokażecie jak stoją koła, a co zresztą wiadomo możemy się patrzeć na koła a w środku już dawno pływa brązowe błoto i niszczy nam łożyska a co ważniejsze od nich rurę belki. Więc nie zadawajcie pytań tutaj, tylko w swojej głowie; czy mnie stać?, czy che mieć święty spokój?, czy oleje to zrobię kalamitki i zaoszczędzę trochę kasy na te parę miesięcy, a potem wydam więcej?
PS: ja wciskam smar do łożysk tłocznych taki zielony.
Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: mar N 30, 2008 9:27 pm  Tytuł: Re: schemat tylnej belki (kons...

Z belka jest prosta sprawa. Tak jak rozrzad czy hamulce wymaga poprostu okresowej wymiany lozysk i uszczelnaiczy. Taki zabieg wykonuje sie co 100tys km lub 7-8lat to koszty czesci 100zl pogadajcie o tym z Jaszczurem a jak sie belke robi pozniej np 150tys to koszty rosna lawinowo pogadajcie z Popayem. A zabijanie skrzypiacej belki to druciarstwo. To tak jak byscie przebite kolo zalali betonem i jezdzili i cieszyli sie ze jest napompowane.

Moje auto

I Rule...contact service

Posiadane auto: Peugeot 306 S16/GTi6

Post Napisane: mar Pn 31, 2008 1:02 pm  Tytuł: Re: schemat tylnej belki (kons...

kuba_g napisał(a):
Z belka jest prosta sprawa. Tak jak rozrzad czy hamulce wymaga poprostu okresowej wymiany lozysk i uszczelnaiczy. Taki zabieg wykonuje sie co 100tys km lub 7-8lat to koszty czesci 100zl pogadajcie o tym z Jaszczurem a jak sie belke robi pozniej np 150tys to koszty rosna lawinowo pogadajcie z Popayem. A zabijanie skrzypiacej belki to druciarstwo. To tak jak byscie przebite kolo zalali betonem i jezdzili i cieszyli sie ze jest napompowane.

Takie są właśnie realia i nic się samo nie naprawi i zrgeneruje :)
No ale często widzę że co poniektózy twierdzą inaczej :)

DO SPRZEDANIA ERA MDA COMPACT GPS BLUETOOTH 2GB MINI SD

Zobacz profilICQ
User
User

Posiadane auto: peugeot 306

Post Napisane: mar Pn 31, 2008 8:08 pm  Tytuł: Re: schemat tylnej belki (kons...

Cytuj:
Biker napisal:jesli belka skrzypi na łozyskach to za wiele z nich tam nie zostało , kalamitki i smar wycisza skrzypienie tylko jaki tego sens jak łozyska a mozeli we czopy sa do wymiany , sprawdz czy to łozyska , czy gumy od amorów nie skrzypia

Kolego Biker a w jaki sposob sprawdzic czy to lozyska czy amorki skoro jak sie wejdzie pod spod auta to dzwiek ten rozchodzi sie po calej blasze?! A jesli to amortyzatory to jak mozna zapobiec ich skrzypieniu?

aha i jeszcze jedno jaki dokladnie smar uzyc do smarowania belki i jakim dokladnie olejem rozcienczyc? bo jutro chcialbym zalozyc kalamitki? zastanawiam sie czy to cos da bo u mnie juz skrzypi tyl ale nie zawsze. można powiedziec ze dopiero to zjawisko sie pojawilo.

a jesli zostala mi juz tylko naprawa to czy mozna belke regenerowac i jakie sa koszty lub jaki jest inny sposob na jej naprawe?

z gory dzieki za podpowiedz

pozdro
I Rule...contact service

Post Napisane: mar Pn 31, 2008 8:16 pm  Tytuł: Re: schemat tylnej belki (kons...

wystarczy przyłozyc reke i bedzie czuć gdzie skrzypi czy to takie skomplikowane? troche logiki jesli skrzypina rurze(łozyska) to kalamitki mozna załozyc po wymianie łozysk na nowe bo jak ich nie wymienimy to moze sie skonczyc tym ze zamiast wymiany łozysk i ew czopów rura tez bedzie do wymiany, bo smar nie pomoze na błoto i rdze w srodku tylko uciszy skrzypienia

Rookie
Rookie

Posiadane auto: Peugeot 306

Post Napisane: mar Pn 31, 2008 10:09 pm  Tytuł: Re: schemat tylnej belki (kons...

Witam
Od pewnego czasu głównie podczas wysiadania strasznie skrzypi mi tył, stawiam w ciemno że to ta nieszczęsna belka.
Czy jest ktoś kto może polecić w trójmieście jakiś sprawdzony warsztat zajmujący się regeneracja francuzów w którym można sprawdzić co tam się dzieje i mieć pewność że dobrze zrobią ? ;)
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Strona główna forum » Fora przeniesione (archiwa) » 306 TEAM Strona 4 z 7 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Następna strona
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg