Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Strona główna forum » Fora przeniesione (archiwa) » 306 TEAM
Strona 1 z 1
Autor Wiadomość
Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: cze So 24, 2006 8:49 pm  Tytuł: Wydech z kwasowki

Jako ze w peugeocie te wydechy szczegolnie przy gazie czesto siadaja srrednio co 1,5-2 lata postanowilem ze zamontuje u siebie wydech z kwasowki a w zasadzie jako ze mam sprzet i troche umiejetnosci sam go wykonam. Kupuje sie kolana, rury blachy itp i spawa sie. Z tym niema zadnego problemu. Chce wykonac caly wydech samemu a mianowicie od kolektora do konca. I tu nasuwa sie moje pytanie: Jak wykonac tlumik koncowy to znaczy jego wnetrze zeby byl podobnej glosnisci co seryjny?. Bo niechce miec przelotowego bo niewide w tym sesu w takim aucie na codzien.

Post Napisane: cze N 25, 2006 3:24 pm  Tytuł:

Dobre :) - samemu zrobić tłumik :grin:
Najłatwiej, najprościej i najtaniej iść do sklepu i kupić nowy :)
Nie uda Ci się zrobić tłumika samemu (przelotowy owszem ale nie taki który ma wyciszać). Jak Ci się uda zrobić dobry tłumik to ja sobie samemu wystrugam turbosprężarkę :)
Forum Master
Forum Master

Posiadane auto: 107/306/307/126

Post Napisane: cze N 25, 2006 3:37 pm  Tytuł:

A jaki widzisz problem w zrobieniu tlumika? ja zrobie tlumik ktory ci wyciszy auto i czekam na turbosprezarke :-D
Ja bym zaczal od rozebrania seryjnego tlumika tzn rozciac go zobaczyc jak sa komory itp.... najlepiej to jak chcesz miec tej samej glosnosci to go przekopiuj poprostu ale jak zmienisz caly uklad od poczatku inne srednice bys dał to to wszystko na dzwiek wplynie

Post Napisane: cze N 25, 2006 4:39 pm  Tytuł:

stawiam piwo jak to zrobisz :] i będzie działało solidnie i cicho
Forum Master
Forum Master

Post Napisane: cze N 25, 2006 10:21 pm  Tytuł:

A jaki problem widzisz w zrobieniu wydechu? ;] solidny i cichy, tu nigdzie niema napisany sportowy żeby charakterystyke poprawiał ma być z kwasówki i być cichy 8) spawarka kątówka i dawaj :)

p.S. teraz powiedz mi jak turbo zrobisz ;)

Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: cze N 25, 2006 10:44 pm  Tytuł:

Zrobie wydech i zglosze sie do kolegi zeby mi turbo wystrugal:) Ale tak ogolnie tyo na tym forum jest malo ludzi ktory cos sami umieja zrobic. Jak poruszylem temat belki jak to samemu zrrobic to odrazu ze niezrobie i odsylaja do warsztatu gdzie licza sobie jak za zborze. Mnie daje frajde dlubanie przy aucie i sporo ciekawych zerzy juz sam "wystrygalem". Jednym w kubag`s garage projektow byl przedni intercooler do ibizy 1.9 TDi z orurowanie wyspawanym z nierdzewki. Wyszlo tip top. A niepowiem roboty bylo duzo. Trzeba bylo cofnac chlodnice porobic zaczepy pas przedni przeobic. Bo ic byl wiekszy od chlodnicy wody. Pospawac orurowanie pomocowac wszytko. Ale wyszlo na tip top teraz temp w dolocie jest prawie taka jak na dworze, a wczesniej w upaly dochodzial do 80 stopni. Niedlugo belke sam zregeneruje juz w zasadzie jestem w trakcie. Zaczolem ja wymontowywac ale z braku czaso mysle ze prace zakonca sie na poczatku lipca. Panowie troche wiary we wlasne umiejetnosci i samozaparcia. Przeba stawiac sobie cele i dazyc do nich, a najlepiej czerpac z tego duzo przyjemnosci a pozniej sadysfakcji.

Post Napisane: cze Pn 26, 2006 12:01 am  Tytuł:

Też lubie dłubać i też czasem uda mi się zrobić coś kreatywnego samemu tylko poprostu nigdy nie widziałem żeby ktoś zrobił cichy tłumik samemu :). Co do tej turbiny to ciężko ale mechaniczny kompresor...czemu nie :)
I Rule...contact service

Post Napisane: cze Pn 26, 2006 11:40 pm  Tytuł:

ja tez lubie śrubkować i robie wszystko co moge zrobic sam we własnym zakresie bo po co mam płacic za cos co moge zrobic sam najwieksza jazde miałem z zegarami indiglo zapodałem je majac lewa reke w gipsie kiery oczywiscie nie ruszałem bo mam poduche jak mi wyszło widac na fotach , ostatnio sam zmieniłem tylne amorki i tłumik na remusa a zeby nie było łatwo bo nie mam kanału w garazu :-D
co do belki to najgorzej bedziesz miał z czopami jak je bedzie trzeba wymienic wiem ze sie je wyprasowuje ale czy da sie wybic to nie powiem gdzies był link do stronki z pugiem 309 i była regeneracja belki i kolo twierdzi ze da sie czopy wybic i wbic nowe moze sie da i zawsze to pare zł w kieszeni w tym wypadku 200 za wy i wprasowanie z tego co słyszałem :grin:

Forum Master
Forum Master

Post Napisane: cze Wt 27, 2006 8:25 pm  Tytuł:

Proste pytanie panowie jaka jest średnica rur w pugi 1.4 rocznik 95?? potrzebuje czesci zamówić , a rozbierac niemoge bo do jazdy potrzebuje

HELP

Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: lip So 08, 2006 10:32 pm  Tytuł:

Srednica fi45mm.
Wczoraj zakupilem materialy:
Obrazek
A dzisiaj przystapilem do prac, Efekt tlumik srodkowy zrobiony :)
Obrazek

Post Napisane: lip So 08, 2006 10:56 pm  Tytuł:

Ten środkowy przelotowy czy włożyłeś coś do niego?? Wygląda całkiem dobrze. Narobiłeś mi ochoty żeby pomajsterkować :]
Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: lip So 08, 2006 11:13 pm  Tytuł:

Srodkowyu jest oprzelotowy wlasnej konstrukcji. TO znaczy wygluszenie jest nietypowe ale nic niepowiem tajemnica:) Koncowy tez bedzie przelotowy aczkowiek dosc nepypowa kontrukcjia licze na to ze spaliny znacznie wychamuja i wytraca halas. Wyjdzie po zrobieniu.
Forum Master
Forum Master

Post Napisane: lip Pn 17, 2006 5:03 pm  Tytuł:

Ja u siebie już zrobiłem :) zamiast kata włożyliśmy strumienice łuskową, środkowy został nieruszony natomiast tylni dałem przelotowy......zgadnijcie od czego :) od kanta :-D za 35 zł i dzwiek jest idealny jak dla mnie w srodku jak seria natomiast za autem wrrrrrrr :) podobny do rajdowych pugów :) czyli da sie pogodzić to i to :)

Post Napisane: lip Pn 17, 2006 10:49 pm  Tytuł:

A jak się zbiera autko?? Jakaś różnica?
Forum Master
Forum Master

Posiadane auto: [H] Civic

Post Napisane: lip Pn 17, 2006 11:43 pm  Tytuł:

Ja jestem swiezo po wrzuceniu tlumika koncowego z kwasowki, niestety nie robilem go sam. Gosc, ktory go robil zaopatruje polowe tuningowej Lodzi w wydechy sportowe. Tlumik jest oczywiscie przelotowy (fi 55) ponoc dlugosc obliczal do takiego silnika jak moj (1.9). Efekt, jest bardzo fajny (nie tylko wizualny), autko zyskalo na wigorze, ladniej wkreca sie na obroty i lepiej ciagnie na wysokich. A dzwiek....bardzo mily, lekki basik przy przeciaganiu i na wolnych obrotach, w ogole nie meczacy!!
Forum Master
Forum Master

Post Napisane: lip Wt 18, 2006 9:01 am  Tytuł:

U mnie zauważyłem poprawe, autko jest dużo bardziej żwawe nacisnie się gaz to sie kręci niemiłosiernie, w każdym razie poprawe czuć szczególnie na wyższych obrotach

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Strona główna forum » Fora przeniesione (archiwa) » 306 TEAM Strona 1 z 1
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg