Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Strona główna forum » Fora przeniesione (archiwa) » 306 TEAM
Strona 1 z 2 1, 2 Następna strona
Autor Wiadomość
Forum Master
Forum Master

Post Napisane: kwi Pn 03, 2006 4:55 pm  Tytuł: Bierze olej, dymi, ale nie tra...

Ostatnio zauważyłem, że zostawiam za sobą niebieskie chmurki na starcie, oleju rzeczywiście ubywa zbyt szybko. Silnik nie stracił mocy, ciągnie cały czas tak samo i nie jest zamulony więc raczej wykluczam pierścienie. Dowiedziałem się ostatnio, że tak może się dziać za sprawą uszczelniaczy zaworowych. Co o tym myślicie ? Przebiegu (teoretycznie) mam 172000, praktycznie obstawiam, że jest ok 220000. Jak coś to jakie koszty wymiany....

User
User

Post Napisane: kwi Pn 03, 2006 5:14 pm  Tytuł:

8 uszczelniaczy po 1.5 zł/szt. robocizna to różnie bywa - 0.00 + 2 piwka jak robisz sam :grin:

Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: kwi Pn 03, 2006 5:28 pm  Tytuł:

powiedz jeszcze, jak odpalasz rano (zimny silnik) to masz z rury wydechowej niebieski dym przez pierwszych kilka sekund???

Forum Master
Forum Master

Post Napisane: kwi Pn 03, 2006 7:23 pm  Tytuł:

dymi cały czas... i jak jest zimny i jak jest ciepły... :cry:

Post Napisane: kwi Pn 03, 2006 9:08 pm  Tytuł:

mloody napisał(a):
powiedz jeszcze, jak odpalasz rano (zimny silnik) to masz z rury wydechowej niebieski dym przez pierwszych kilka sekund???

Ja tak mam, a potem nie widze juz na niebiesko. Czy to wlasnie uszczelniacze? Jakie powinny byc koszty wymiany? (niestety dwa piwa nie starcza... ;))
Tuningforum master
Tuningforum master

Posiadane auto: Pug306

Post Napisane: kwi Pn 03, 2006 9:16 pm  Tytuł:

To tak jesli sa to uszczelniacze to dymi na niebiesko tylko podczas dodawania gazu a jesli to pierscionki to bedzie dymil caly czas sprawdz sobie kompresje

Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: kwi Pn 03, 2006 10:35 pm  Tytuł:

no jestem innego zdania ;) jeśli odpalasz zimny silnik i dymi Ci na niebiesko tzn, że na bank uszczelniacze, a to dlatego, że olej przez dłuższy czas zdąży przesączyć się przez uczszelniacze, prowadnice zaworowe, aż wreszcie kapnie na tłok, stąd krótkotrwały niebieski dymek przy odpaleniu, a jeśli chodzi o każdorazowe szybkie wprowadzenie na obroty i co za tym idzie dymienie na niebiesko jestem skłonny twierdzić, że jest to wina pierścieni, ale oczywiście mogę się mylić. zgadzam się z marszalem- sprawdź kompresję. jeśli chodzi o koszty wymiany uszczelniaczy to dużo zależy od silnika, no i od tego co będzie Ci to robił ;) jeden uszczelniacz koszuje coś ok.3zł czyli niewiele, ale robocizna......?

Forum Master
Forum Master

Post Napisane: kwi Pn 03, 2006 10:36 pm  Tytuł:

marszal napisał(a):
To tak jesli sa to uszczelniacze to dymi na niebiesko tylko podczas dodawania gazu a jesli to pierscionki to bedzie dymil caly czas sprawdz sobie kompresje

Marszal a co to za różnica... Silnik pracuje cały czas
Gadałem z kumplem, który troche zajmuje się mechaniką pojazdową i powiedział mi, że można wymienić uszczelniacze bez ściągnania głowicy. Polega to na zblokowaniu silnika tak aby jedna część zaworów była w górze i nie wpadały do środka, ściąga się zawory, wymienia co trzeba zakłada z powrotem i czynność powtarza. Czyli trochę to musi kosztować. Swoją drogą sprawdzę kompresję.... Ech... same problemy z nim ostatnio. Wygląda na to że już czas daje mu się we znaki... Zastanawiam się czy nie sprzedać go... Raz w miesiącu coś wychodzi :( :( :(

Post Napisane: kwi Pn 03, 2006 11:15 pm  Tytuł:

Witam
Ile wam biorą pugi ja mam 1.6 motor zrobiłem 16000 na 10w40
i miałem już końcówke oleju

Post Napisane: kwi Wt 04, 2006 12:24 pm  Tytuł:

Hmm ja dolewam jakieś 0,5 litra na każdym 1000 :)
Forum Master
Forum Master

Post Napisane: kwi Wt 04, 2006 6:04 pm  Tytuł:

....RaidMan 0,5 litra oleju na 1000km........ to moze Ty masz dwusówa?:);) :-D
Forum Master
Forum Master

Post Napisane: kwi Wt 04, 2006 6:09 pm  Tytuł:

acha i branie oleju wcale nie jest zwiazane zawsze z moca!!!!!!!!!!!!!!!!! silnik moze miec pierscienie slabe a jezdzic bedzie nadal!!!!!!!! i nieraz nie czuc roznicy nawet, no chyba ze wsiadziesz do innego z takim samym silnikiem i porownasz sobie.
Ale wymien sobie uszczelniacze chodz to nie jest jak Ktos pisal za Piwo to jest pewne, bo nie jest z tym az tak malo roboty jak moglo by sie wydawac.
pozd

Post Napisane: kwi Wt 04, 2006 7:20 pm  Tytuł:

No wedługinstrukcji to 0,5l na 1000 jeszcze jest w normie :)
Ultimate Tuningforum Master

Posiadane auto: Peugeot 306 cicho-ciemny

Post Napisane: kwi Wt 04, 2006 8:51 pm  Tytuł:

Wymiana uszczelniaczy powinna pomóc :) u mnie kiedyś brał 0,5 - 1 l. oleju na 1000km i zrobiłem kompletnie głowicę, teraz bierze może 0,5 l. na 7000 km

Forum Master
Forum Master

Post Napisane: kwi Wt 04, 2006 9:33 pm  Tytuł:

Qti ale Ty zrobiłeś całą głowicę, czyli także przeszlifowałeś zawory i gniazda, wymieniłeś zużyte prowadnice itp.
Pomiar ciśnienia i ewentualnie próba olejowa powie czym należy się zająć, ale nie wydaje mi się by sam zabieg wymiany uszczelniaczy pomógł. Lecz moge się mylić.
U mnie robiłem pełną obróbkę głowicy ok 100tyś temu i jak dotąd brak obiawu ubywania oleju (choć nie wiem jak długo jeszcze).
Życzę jak najtańszego rozwiązania.

Tuningforum master
Tuningforum master

Posiadane auto: Pug306

Post Napisane: kwi Śr 05, 2006 1:23 pm  Tytuł:

Znow wszystko pokrecilem racja mlody na odwrot napisalem :mad: chyba sie zakochalem :) CinkosXR co za roznica hymmm jesli wprowadzasz silnik na wysokie obroty to pierscionki nie nadazaja zbierac oleju i dla tego jest niebieski dymek :(

Post Napisane: kwi Pn 17, 2006 10:34 am  Tytuł:

Byłm u mechanika (miałem ten sam problem) i powiedział, że mogą to być uszczelniacze... po rozebaniu okazało się, że tłoki piją jak szalone ropę, którą wcześniej nalał na tłok, dosłownie w kilka godzin! No i LIPA trzeba było wszystko robić... tulejowanie cylindrów, wymiana pierścieni, docieranie zaworów itd. czały koszt robocizny 2000zł + części ale za jednym zamachem zrobiłem wszystko (łącznie z paskiem rozrządu) - jedynie co nie robiłem to prowadnice bo były ok. Teraz wiem, że z silnikiem będzie OK i mogę bez problemów jechać na wakacje:-) wlałem olej 2 litry i tyle wylałem po ok 5000km!!!
Moja rada... jeśli chcecie jeździć dłuuugo swoimi kotami to lepiej włożyć te 2000 i spać spokojnie. Ja akurat kupiłem nieco taniej auto i te zaoszczędzone pieniążki włożyłem w remont silniczka 1.6 :-) - cieszyłem się, że okazja a tu niestety hehe
Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: kwi Pn 17, 2006 11:25 am  Tytuł:

Ktos sie orietuje ile zyja silniki 1.4 ?? Moj ma 190tys przejechane i sie tak zastanawiam wlasnie...

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Strona główna forum » Fora przeniesione (archiwa) » 306 TEAM Strona 1 z 2 1, 2 Następna strona
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg