Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Strona główna forum » Fora przeniesione (archiwa) » 306 TEAM
Strona 1 z 1
Autor Wiadomość
Tuningforum master
Tuningforum master

Posiadane auto: Peugeot 306 1.6i

Post Napisane: sty Wt 22, 2008 8:18 pm  Tytuł: tylne koło sie zablokowało pom...

siema chłopaki, dziś po 4 dniach stania auta na parkingu... chcialem zawiesc siostre do sklepu itp, wycofuje do tyłu przejechalem z 1,5m i zacieło mi sie kolo tak ze w ogole sie nie kreci. Do przodu spowrotem na parking wjechalem na zatrzymanym kole, zdjąlem kolo walilem młotkiem w bęben bo myslalem ze moze okladziny sie zapiekly czy cos... ale nic nie dało moze dlatego ze mam maly mloteczek:P jestem bez radny bo nie kumam o co chodzi, jedyna rzecz ktorej po kupnie auta od maja nie sprawdzilem to wlasnie tylne hamulce... Pozdrawiam i prosze o pomoc bo nawet podjechac do mechanika nie moge... dzwonilem do niego to mowil zeby walic młotem w beben;/

Obrazek

Advanced User
Advanced User

Posiadane auto: Peugot 306 1.9d

Post Napisane: sty Wt 22, 2008 8:41 pm  Tytuł: Re: pomozcie... coś z tylnym k...

wal w bemben z kazdej strony i musi pomodz, bo raczej to nie łozysko bo nie zatrzymalo by tak kola sprobuj tez kilka razy zaciagnac i zwolnic hamulec reczny powinno pomodz a jak nie to zobacz czy link recznego gdzies sie nie blokuje bo tak tez moze byc. w ostatecznosci bedziesz musial rozebrac bemben

Forum Master
Forum Master

Posiadane auto: 306 XN sedan 1.6/90 KM

Post Napisane: sty Wt 22, 2008 8:48 pm  Tytuł: Re: pomozcie... coś z tylnym k...

coś się urwało- pewnie okładzina ze szczęki, i wlazło między bęben i cylinderek. jak zaklinowało przy cofaniu to trzeba szarpać do przodu. bicie każdemu pomaga- jak mawiali zomowcy.
Advanced User
Advanced User

Posiadane auto: Peugeot 306

Post Napisane: sty Wt 22, 2008 10:37 pm  Tytuł: Re: pomozcie... coś z tylnym k...

mi sie podobnie zablokowało w garażu :cry: najpierw sprawdz linke ręcznego czy nie zamarzła albo gdzieś nie trzyma najlepiej poruszaj za nią ile sie da za pancerz :grin: u mnie okazało sie ze okładzina sie odkleiła i przy cofanui weszła miedzy beben i okładzine 2 szczęki :cry: masakra była ze zdjeciem bębna ale juz wszystko super miłej zabawy :-D
Tuningforum master
Tuningforum master

Posiadane auto: Pug 306 1,9 TD + PUG 306 1.8 v16

Post Napisane: sty Wt 22, 2008 10:50 pm  Tytuł: Re: pomozcie... coś z tylnym k...

prawdopodobnie odpadła ci okładzina od szczęk i wlazła między będen a szczękę.
Będzie ci potrzebny kluczyk 32 lub 34 do śr centralnej .

User
User

Post Napisane: sty Wt 22, 2008 11:34 pm  Tytuł: Re: tylne koło sie zablokowało...

Miałem dokładnie to samo.Jest to sprawa ręcznego-do wymiany linki ręcznego.Jak na linkach widać pęknięcia to na 100%. U mnie aż koło wlekło się po śniegu.

Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: sty Śr 23, 2008 11:51 am  Tytuł: Re: tylne koło sie zablokowało...

heh, u mnie kolo wlecze sie po asfalcie:) tak też mysle ze okladzina mogla odpaść przy cofaniu... nie wiem czy walenie w beben pomoze, ale klucza takiego duzego nie mam;/ sproboje sie z tym pomęczyć. Pozdro i dzieki za popdowiedzi

Obrazek

Tuningforum master
Tuningforum master

Posiadane auto: Pug 306 1,9 TD + PUG 306 1.8 v16

Post Napisane: sty Śr 23, 2008 12:33 pm  Tytuł: Re: tylne koło sie zablokowało...

Jak okładzina odpadnie to walenie na mało się zdaje. Bo po jakimś czasie i tak prawdopodobne że wpadnie gdzieś między będen a szczęki.

Niemniej mówiłeś że auto stało 4 dni na parkingu. zanim zajrzysz do środka, sprawdź ręczny.
Jeśli chodzi ciężko to może być linka. Jeśli odpadnie ci okładzina to masz kilka milimetrów więcej luzu w bębnie więc ręczny będzie łapał kilka ząbków wyżej i będzie luźny.

Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: sty Śr 23, 2008 1:12 pm  Tytuł: Re: tylne koło sie zablokowało...

powiem Wam tak, nie mialem go na recznym przez te 4 dni... linka jest jakas dziwna, chyba napięta. Poruszałem pancerzem no i sie pokruszyl:P Reczny tez jest jakis dziwny bo na początku jest luzny a pozniej twardy i ma mniejszy skok niz bylo normalnie... mysle ze to ta okladzina, sprobuje dziś skołowac ten klucz i zdejme beben ;/ walilem i walilem przed chwilą i nic nie dało. Dam znac jak rozkrece beben. Pozdro i dzięki chłopaki

Okej to jest tak:) zdjąlem beben no i okazało sie ze oby dwie okladziny sie posypały i nie wiem juz co sie zaklinowalo ze nie chcialo jechac bo wszystko wypadło razem:P dostalem gratisowo od sasiada jakies okladziny ale one kurde w 100% nie pasują, kształt ten sam wszystko identiko ale jednej dziurki na sprezynke nie mają... pomecze sie z tym i zobacze. Dzięki bardzo

Obrazek

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Strona główna forum » Fora przeniesione (archiwa) » 306 TEAM Strona 1 z 1
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg