Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Strona główna forum » Fora przeniesione (archiwa) » 306 TEAM
Strona 1 z 2 1, 2 Następna strona
Autor Wiadomość
Tuningforum master
Tuningforum master

Posiadane auto: 306 1,4 97r.

Post Napisane: sie Śr 29, 2007 4:24 pm  Tytuł: Ogrzewanie tylnej szyby-nie dz...

Witam tak jak w temacie w moim pugu padlo mi ogrzewanie tylnej szyby, z poczatku myslalem ze to ten przycisk na konsoli sie zdupcyl to go wymienilem ale pudlo, sprawdzilem przy szybie sciezki i kable, ale tez sa dobre. Moze mi ktos powiedziec ktory to przekaznik albo bezpiecznik od ogrzewania tylnej szyby? :(
Ultimate Tuningforum Master

Post Napisane: sie Śr 29, 2007 6:29 pm  Tytuł: Re: Ogrzewanie tylnej szyby-ni...

Piotras306XN napisał(a):
Witam tak jak w temacie w moim pugu padlo mi ogrzewanie tylnej szyby, z poczatku myslalem ze to ten przycisk na konsoli sie zdupcyl to go wymienilem ale pudlo, sprawdzilem przy szybie sciezki i kable, ale tez sa dobre. Moze mi ktos powiedziec ktory to przekaznik albo bezpiecznik od ogrzewania tylnej szyby? :(

Co do bezpieczników to było już zamieszczane na forum, poszukaj.

Najpierw się sprawdza bezpiecznik...

Forum Master
Forum Master

Posiadane auto: 306 XN sedan 1.6/90 KM

Post Napisane: sie Śr 29, 2007 9:45 pm  Tytuł:

przekaźnik pomarańczowy, właściwie to moduł elektroniczny, czasówka z przekaźnikiem
Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: sie Śr 29, 2007 9:48 pm  Tytuł:

ooo dzieki wielkie :) :grinn:
User
User

Posiadane auto: 306 '98 1.6 xn

Post Napisane: wrz Pn 03, 2007 9:34 pm  Tytuł: Re: Ogrzewanie tylnej szyby-ni...

hej, mi takze padlo to ogrzewanie , sprawdzilem wszytko i dziala, teraz pytanie do tego pomaranczowego przekaznika: gdzie go szukac w aucie ? i ile taki przekaznik kosztuje ?
Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: wrz Pn 03, 2007 10:05 pm  Tytuł: Re: Ogrzewanie tylnej szyby-ni...

ForestKris sluchaj ten przekaznik jest tam gdzie bezpieczniki, Taki duzy prostokacik. U mnie ogrzewanie nie dzialalo i okazalo sie ze tam sie w tym przekazniku sciezki poprzepalaly. Wez ten przekaznik wymontuj sciagnij ta pomaranczowa obudowe z niego bo on rozbieralny jest. I popatrz czy ktoras ze sciezek nie jest przepalona, przetopiona. jesli owa sciezke znajdziesz wez ja przelutuj i wsadz spowrotem przekaznik na miejsce. U mnei to zadzialalo. Jest gitara wsio dziala. Najczesciej nawalaja rzeczy ktore w istocie sa niepozorne.
Tuningforum master
Tuningforum master

Posiadane auto: Tygrysek 306 HDi 99' Srebrne Kombi

Post Napisane: wrz Wt 04, 2007 1:43 pm  Tytuł: Re: Ogrzewanie tylnej szyby-ni...

Oj cos wiem
Piotras306XN napisał(a):
ForestKris sluchaj ten przekaznik jest tam gdzie bezpieczniki, Taki duzy prostokacik. U mnie ogrzewanie nie dzialalo i okazalo sie ze tam sie w tym przekazniku sciezki poprzepalaly. Wez ten przekaznik wymontuj sciagnij ta pomaranczowa obudowe z niego bo on rozbieralny jest. I popatrz czy ktoras ze sciezek nie jest przepalona, przetopiona. jesli owa sciezke znajdziesz wez ja przelutuj i wsadz spowrotem przekaznik na miejsce. U mnei to zadzialalo. Jest gitara wsio dziala. Najczesciej nawalaja rzeczy ktore w istocie sa niepozorne.

oj ja wiem cos na ten temat....
kiedys rozbebeszyłem pół kokpitu zeby znaleść usterke ( brak zasilania nawiewów) a winowajcą okazała sie niepozorny konektor jednego z przewodów podrowadzających zasilanie do skrzynki bezpieczników :evil: oj ale wtedy sobie w brode plułem oj az sie boje mysleć :grin:

User
User

Posiadane auto: 306 '98 1.6 xn

Post Napisane: wrz Wt 04, 2007 7:14 pm  Tytuł: Re: Ogrzewanie tylnej szyby-ni...

ok dzieki , jak mi autko z warzatu wroci to lukne i moze zrobie sam :D
Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: wrz Wt 04, 2007 10:24 pm  Tytuł: Re: Ogrzewanie tylnej szyby-ni...

sluchaj jesli ci sie ten styczek przepalil to troche cyny i lutownica, po klopocie;p
Rookie
Rookie

Posiadane auto: Peugeot 306

Post Napisane: wrz Cz 06, 2007 7:24 pm  Tytuł: Re: Ogrzewanie tylnej szyby-ni...

Teraz już wiem dlaczego u mnie nie działa ogrzewanie tylnej szyby :) Oczywiście wszystko przez ten pomarańczowy przekaźnik, tylko że w moim przypadku wygląda to trochę poważniej ... troszeczkę sie to tam wszystko podtopiło i zapiekło że musiałem się naszarpać żeby go wyciągnąć.
Czy ten przekaźnik odpowiada tylko za ogrzewanie tylnej szyby ?
Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: wrz Cz 06, 2007 10:32 pm  Tytuł: Re: Ogrzewanie tylnej szyby-ni...

tak, on jest tylko od ogrzewania. przelutuj styki tam gdzie sie poprzepalalo i bedzie git bynajmniej u mnie zadzialalo :D
Rookie
Rookie

Posiadane auto: 306 1.4 xr

Post Napisane: wrz Pt 21, 2007 7:47 pm  Tytuł: Re: Ogrzewanie tylnej szyby-ni...

a czy zamiast tego pomaranczowego przekaznika mozna dac normalny przekaznik?
Forum Master
Forum Master

Post Napisane: wrz Pt 21, 2007 8:31 pm  Tytuł: Re: Ogrzewanie tylnej szyby-ni...

Można ale nie bez przeróbek. Oprócz przekaźnika potrzebny byłby jakiś przełącznik do jego sterowania. To co mamy do włączania to łącznik czyli łączy tylko gdy naciskamy. Reszta jest w tym pomarańczowym czyli prosty elektroniczny przełącznik on- off plus czasówka bodajże 12 min. Tym łącznikiem moglibyśmy co prawda załączyć zwykły przekaźnik w układzie samo podtrzymania ale jak go potem wyłączyć. Stacyjką? Przełącznik hebelkowy lub kołyskowy załatwia problem.
Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: wrz Pt 21, 2007 8:42 pm  Tytuł: Re: Ogrzewanie tylnej szyby-ni...

Tylko pytanie po co tak cudować!!
Jak w wiekszości przypadków wystarczy ścieżki przelutować.
A przekażnik kosztuje 15 zł, bynajmniej widziałem ostatnio za tyle na allegro.
Rookie
Rookie

Posiadane auto: 306 1.4 xr

Post Napisane: paź Śr 10, 2007 8:07 pm  Tytuł: Re: Ogrzewanie tylnej szyby-ni...

Witam ponownie.
Morze mi ktoś podać numer katalogowy teko przekaźnika.

Ps. Czy oprócz tego przekaźnika jest jeszcze jakiś inny przekaźnik do ogrzewania tylnej szyby?
Forum Master
Forum Master

Post Napisane: paź Cz 11, 2007 10:21 pm  Tytuł: Re: Ogrzewanie tylnej szyby-ni...

Bitron 12V TLT/PSA2 9619879180
I Rule...contact service

Post Napisane: paź Pt 12, 2007 11:11 pm  Tytuł: Re: Ogrzewanie tylnej szyby-ni...

bitron to nie jest czasem tranzystor dmuchawy? a pozatym wszystkie czesci maja 6 cyfrowe numery referencji

Posiadane auto: Peugeot 306 1.9 XTDT 94r.

Post Napisane: paź So 13, 2007 12:00 pm  Tytuł: Re: Ogrzewanie tylnej szyby-ni...

ja miałem kiedyś problem z ogrzewaniem tylnej szyby z wycieraczką (jak ją jeszcze miałem) i oświetleniem bagażnika. raz działało raz nie. Okazało się że jakiś wiercący się pasażer kopnął w wentylator pod którym znajduje się kostka łącząca wiązkę do tylnej klapy, która się trochę rozłączyła.

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Strona główna forum » Fora przeniesione (archiwa) » 306 TEAM Strona 1 z 2 1, 2 Następna strona
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg