Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Motocykliści
Strona 1 z 1
Autor Wiadomość
Ultimate Tuningforum Master

Post Napisane: sie N 24, 2003 10:45 pm  Tytuł: Jaki motor na poczatek?

Witam
chciałem Was zapytać jaki motor kupić na początek...do tej pory byłme posiadaczem tylko rometa :grin:
a że sprzedaje hondke i kupuje auto już bez zdejmowanego dachu to chce poszaleć motorkiem tylko jakim żeby sobie od razu karku nie skręcić? może jakaś CBR 600?
chciałbym też zapytaćczy w wawce gdzieśsie czasem spotykacie to bym wpadł i byśmy sobie pogadali!
może macie jakieś ciekawe stronki prosze o info na mejla lub priv i dziekuje Wam z góry :D

http://www.rpmotorsport.pl
Tein, Toyo, Nokian, Focal, Morel, JBL, Infinity Defi, Koni, Motul, Drag Wheels, Rota, EBC, Sparco, i inne

Post Napisane: sie Pn 25, 2003 5:00 pm  Tytuł:

Najpierw Odpowiedz sobie na pyt. do czego Ci ten motocykl
CB-ra miasto i krótkie wypady, najczęściej na 1-nym papciu
np. Bandit 600 uniwersal i dobry do nauki
np. ZZR 600,- sportowy turystyk i miasto i wypady z bagażem

To też kwestia kasy,- może być Yamaszka YZF 600, czy Suzi GSX 600F- to dobre motocykle i pojemności na początek.

Honda ze zdejmowanym dachem?,- czyżby CRX Del Sol? Jeśli z V-teciem to jestem zainteresowany

Post Napisane: sie Pn 25, 2003 5:17 pm  Tytuł:

heh dzieki za odpowiedz .. musze sie jeszcze zastanowic!! szkoda ze nei jestes z wawy bo bysmy sie spotkali i pogadali .. no nic czekam na dalsze info...
a honda .. tak z targa tu masz linka :grin: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=15565833

Tein, Toyo, Nokian, Focal, Morel, JBL, Infinity Defi, Koni, Motul, Drag Wheels, Rota, EBC, Sparco, i inne

Marea Master

Post Napisane: sie Pn 25, 2003 11:03 pm  Tytuł:

mi sie wydaje ze to za mocne motocykle na poczatek co zostały wymienione . uwazam ze jezeli jezdziłes kiedyś rometem to czas na cos mocniejszego ale bez przesady najlepsza dla ciebie by była np honda nsr 125 lub jakas 250-tka bo jak wsiadziesz na to to i tak bedziesz pzerazony osiagami bo to co innego niz samochód lub romet na takich własnie motocyklach powinno sie uczyc nawyków zachowan na drodze i opanowania motocykla. co by nie pisac wiaze to sie z wiekszymi kosztami bo po roku dwóch taki motocykl bedzie dla ciebie juz zasłaby . ale to jest moje zdanie ze tak najlepiej sie uczyc jazdy na motocyklu (wiem z własnej praktyki ) choc nie mówie ze jak kupisz cos szybkiego na poczatek to bedziesz zle jezdził ale droga coraz mocniejszy motocykl wydaje mi sie najbardziej własciwa musisz wybrac własciwa droge ja ci w tym nie pomoge jedynie cos podpowiem :D musisz sam zdecydowac ale co bys nie wybrał uwazaj na siebie bo czasem mozna przesadzic z manetka i potem sie tego żałuje

Post Napisane: sie Wt 26, 2003 11:50 am  Tytuł:

Busiek masz w 100% rację, ja zaczynałem od Jawy, a potem GS-a 250, ale czasy trochę inne, pieniądze inne i mentalność inna,- i uznałem że 600-ki to lepsze rozwiązanie gdyż znam gości kupujących na dzień dobry R1.

A co do Del Sola,- śliczny i niestety przewyższający mój budżet (co nie znaczy że nie warty!, choć brak klimy :( ), i wogóle to bym go nie sprzedawał ;)
Ja sprzedałem swojego Civica Coupe i cały czas :cry:

Post Napisane: sie N 31, 2003 10:29 pm  Tytuł:

Lukiasz ja też jestem zdania że CBR czy coś podobnego to na początek może okazać sie za poważna. Najlepiej byłoby żebyś zaczął od czegoś małego. NSR125 napewno nie będzie potworem ale jeśli już koniecznie musi być to troszke większy motorek to może kawasaki GPZ 500S albo suzi GS 500. Fajne motorki o średniej mocy którymi można sie nauczyć jeździć a ja odkrecić jest czym w razie potrzeby.

Blue Ninja ZX9-R
&
Astra "Bertone" Coupe

Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: wrz Pn 01, 2003 1:50 pm  Tytuł:

tacy goście co na dzień dobry kupują R1 to tacy co mają za dużo kasy a mało w głowie bo kupi taki motor a jazda wygląda tak że nie przekracza 5 tyś obrotów a biegi wrzuca tylko do 3 a później w ogłoszeniach jest sprzedam R1 rok 2003 przejechane 500km to po jakiego ****** on to kupował??

Post Napisane: wrz Pn 01, 2003 4:03 pm  Tytuł:

heh dzieki za odpwoiedz daliscie mi duzo do przemyslenia ale generalnie R1 to ja nie kupie bo na motor chce wydac max 10 tys czyli mam nadzieje ze kupie z sedziwego roku cos ala wlasnie CBR 600 ale to sie jeszcze zobaczy na razie zbieram opinie i jeszcze musze sobie na zywo pogadac z ludzikami o tym!! wybieram sie na ten show we wrzesniu w wawie! przy warszawiance jedzie ktos z was??

Post Napisane: wrz Cz 04, 2003 1:04 pm  Tytuł:

GSF napisał(a):
tacy goście co na dzień dobry kupują R1 to tacy co mają za dużo kasy a mało w głowie bo kupi taki motor a jazda wygląda tak że nie przekracza 5 tyś obrotów a biegi wrzuca tylko do 3 a później w ogłoszeniach jest sprzedam R1 rok 2003 przejechane 500km to po jakiego ****** on to kupował??

Wiesz jeśli chodzi o ogłoszenia to nie wiem co lepsze, bo nie raz i nie dwa widziałem jak chłopcy do 5-tki ciągną swoją myszkę na jednym papciu aż silnik wyje z braku smarowania, lub na zlocie walą w wydechy przez 10min non stop aż końcówka tłumika świeci jak ksenon, a później w gazecie czyta się ogłoszenie:
Ninja 2000 rok, 15tys.km., używana turystycznie, nie katowana, stan idealny.........itd. :mad:

A co do wyboru motocykla, to do 10tys. rzeczywiście dobra jest GPZ500, lub GS500,- fajne motorki, wystarczające pojemności, bardzo uniwersalne i co ważne dostępne są za tą cenę stosunkowo młode roczniki!

Pozdrawiam ;)

Post Napisane: wrz N 07, 2003 11:12 pm  Tytuł:

W sumie to też będe kupował motocykl na wiosne i powiem Ci, że rzucam się na wielką wode :D Mam ochotę zacząć od Suzy RF600... Co o tym myślicie ?? :roll:

Post Napisane: wrz So 27, 2003 10:28 am  Tytuł:

moim zdaniem najlepiej zacząć od jakies 400 np.honda CBR 4000

Post Napisane: wrz N 28, 2003 2:21 pm  Tytuł:

daj sobie spokoj z Gs -em
poza tym suzuki chodzi jakby mial sie silnik rozleciec ;)
wiem bo mam suzuki i nigdy wiecej

Post Napisane: wrz Pn 29, 2003 4:03 pm  Tytuł:

CBR600 F2/F3 ew. jak chcesz coś bardziej spokojnego (a w to wątpie :P) to NTV650. Podobają się propozycje? :oops:
Nocny Stróż Forum

Lokalizacja: New York Wymarzone auto: Mitsubishi Eclipse 2.0T AWD
Posiadane auto: Subaru Legacy GT '05, Audi A6 3.0T '10

Post Napisane: paź Śr 01, 2003 2:54 am  Tytuł:

Ja równiez zastanawialem sie nad kupnem motocykla. Wczesniej niczym nie jezdzilem, a przegladajac ogloszenia trafilem na cos takiego http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... 2434088708 czy to moglo by ewentualnie wchodzic w gra dla nowicjusza, czy moze ma zbyt sportowy charakter ? :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Motocykliści Strona 1 z 1
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg