Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Techniczne
Strona 1 z 2 1, 2 Następna strona
Autor Wiadomość

Post Napisane: wrz N 08, 2002 10:45 pm  Tytuł: wtrysk gazu

potrzebuje zddecydowanych za i przeciw instalacji gazowej w samochozie,chodzi mi o ostatnia generacje tych instalacji-wtrysk cieklego gazu.czy przerobienie auta na zasilanie gazowe zmniejszy zywotnosc jeddnostki napedowej,itp....?z gory dziekuje za wszelkie sugestie i rady :)
Wieśniak i Ricuś, głupi i złosliwy debil

Posiadane auto: V8 1UZ-FE

Post Napisane: wrz N 08, 2002 10:53 pm  Tytuł:

nie wplywa to znacząco na żywotność silnika.
Jeżdzi sie wolniej bo instalacja i zbiornik waży.
Tracisz też zapas albo kawałek bagażnika.
Za to jeździ sie taniej.

Obrazek bzzzzzzzzzz bzzzzzzzzzzz

Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: wrz Pn 09, 2002 12:19 am  Tytuł:

Nie piszesz jaki ma przebieg twój smochód, z doświadzczenia jeśli ma więcej niż 120tyś km to odradzam, dla nowego samochodu nie ma to aż takiego znaczenia, przy założeniu żę dbasz o olej, częstsza wymiana, olej dydykowany do gazu

Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: wrz Pn 09, 2002 11:24 am  Tytuł:

z doswiadczenia wiem ze jak dbasz o samochod to powyrzej 120 tys km tez nie ma problemu 8-) ludzie gaz do bardzo starych wozow wkladaja, u mnie dwoch gosci znaczy ojciec z synem maja dwie toyotki nie powiem modelu ani roku ale na moje oko sa z lat 70 (moze sie myle nie wiem ) i nie narzekaja a jak juz gdzies pisalem polonez przy ok 300 tys km tez jezdzi i jakos dyszy :-D
zywotnosc nie spada z tego co wiem to gaz jest czystszy od benzyny i lepiej sie spala tylko trzeba bdac o samochod

Post Napisane: wrz Pn 09, 2002 5:00 pm  Tytuł:

thanx @ll za rady!
otorz moje autko ma ok 60000,a jezdze na syntetycznym castrolu.z tego,co wiem to gaz ma wyzsza temp spalania,ale jak mowicie ze nic sie nie bedzie dziac i tyle samo pojezdze,co na beznynce,to chyba sie zdecyuje.jeszcze raz dzieki i pozdro :D
R E S P E C T

Post Napisane: wrz Śr 11, 2002 11:19 pm  Tytuł:

witam jak to już gdzieś pisałem
to sekwencyjny wtrysk gazu montowany jest do samochodów po 2000 roku produkcji przynajmniej tak mi powiedział koleś który mi to prezętował na targach motoryzacyjnych
a tak poza tym to niektórzy narzekaja na gaz bo on niby daje po [ bluzgu bluzgu ] silnikowi ale tak naprawde to się spala normalnie i jedynie chyba zazdrość powoduje że ludzie są tak do tego nastawieni
w Bytomiu jeździ taki kolo taryfa polonezem który już 10 lat temu jeździł nim na gazie
sam sobie to zrobił normalnie butla i wężyk do gaźnika i tak się tym bujał

Post Napisane: wrz Cz 12, 2002 10:57 pm  Tytuł:

Jeżeli nie musisz to nie zakładaj gazu z wtryskiwaczami kosztuje ok 5000 zl brat założył do fabii gwarantują że pali tyle co benzyny i nie traci na mocy a pali mu 10l gazu i jest słabszy a benzynki pali mu ok. 8 literków.
R E S P E C T

Post Napisane: wrz Cz 12, 2002 11:59 pm  Tytuł:

to porównaj ceny tych paliw i sobie chopku policz
przypominam benzyna 3,3 w moim przypadku 3,69(98lo)
gaz1,1
widzisz roznice jak nie to twoj problem :-? :cool: :cool: :cool: :cool:

Post Napisane: wrz Pt 13, 2002 11:41 am  Tytuł:

jeżeli chodzi Ci o moją wypowiedz to nie odradzałem mu instalacji gazowej tylko instalację z wtryskiwaczami ponieważ ta zwykła jest dużo tańsza a nie widzę między nimi różnicy chyba ze w cenie. I chopka to sobie znajdź .... (Jeżeli to nie do mnie to przepraszam.)

Post Napisane: wrz Pt 13, 2002 12:00 pm  Tytuł:

a jak jest z silniami gaznikowymi? ile do mnie by kosztowala instalka i gdzie najlepiej to zrobic? ile by to wszystko wazylo jakby ktos wiedzial?

Post Napisane: wrz Pt 13, 2002 12:09 pm  Tytuł:

Montowałem gaz do poldka na gaźniku 1,5 i kosztowało mnie to 1400 zl.

Post Napisane: wrz Pt 13, 2002 12:27 pm  Tytuł:

łeee droga jak na gaznik :( chyba powinien byc tanszy?

Post Napisane: wrz Pt 13, 2002 12:33 pm  Tytuł:

Dowiedz się jeszcze w zakładzie ale z tego co wiem to raczej nie znajdziesz taniej. Ojciec mówił mi kiedyś że gdzieś w Ostrowii mazowieckiej zakładają za 1100 ale wtedy musisz spędzić tam cały dzień tyle że 3 stówki taniej. Jak chcesz to podam Ci numer do gościa możesz zadzwonić i się dowiedzieć 669-90-63 lub 502514379 Sławomir Andrzejczyk ul Kwitnąca 3 Warszawa

Post Napisane: wrz Pt 13, 2002 12:43 pm  Tytuł:

1250 z butla (nie w kole zapasowym) lovato z gwarancja w radomiu ale napewno mozna taniej tylko niewiem gdzie

Post Napisane: wrz Pt 13, 2002 12:56 pm  Tytuł:

Jak chcesz to ojca się zapytam o telefon do tej Ostrowii to jest jakieś 80 km od wawy.

Post Napisane: wrz Pt 13, 2002 9:58 pm  Tytuł:

czesc!
coz... w tym wszystkim co piszecie jest troche prawdy i nie. Zalozenie wtrysku sekwencyjnego moze byc podyktowane dwoma problemami:
1 - samochod ma plastikowy kolektor, w zwiazku z tym, zeby w razie czego nie rozerwalo go, stosuje sie wlasnie instalacje wtrysku sekwncyjnego (instalacja starego typu, tzw. I generacji ma tendencje do "strzelania");
2 - w przypadku instalacji sekwencyjnej samochod nie powinien tracic mocy i nie powinno zwiekszyc sie spalanie
Mialem gaz w Astrze II ze zwyklym wtryskiem za 2700 (zakladana w Wawie) - przejechalem tym 15 tys. km i ukradli, a teraz mam w Toledo II pelny wtrysk za 4600 (zakladana w Radomiu - pewna firma w Wawie nie dala sobie rady z ta instalacja) - przejechalem 4 tys. moc nie spadla (moim zdaniem) zuzycie wzroslo o 1 litr

Widzialem instalacje za 1200 do samochodow starszych i powiem szczerze, ze balbym sie na tym jezdzic - ale to tylko subiektywna opinia
pozdrawiam
Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: wrz Pt 13, 2002 10:57 pm  Tytuł:

co do instalacji do gaznikowych to mozna juz taniej 1150 juz widzialem a na pewno mozna sie jeszcze dogadac o mala zniszke
R E S P E C T

Post Napisane: wrz Pt 13, 2002 11:44 pm  Tytuł:

do merca płaciłem 1800 za lovato nową na wtrysk
także tanio mi się udało

Ostatnio edytowano wrz Pt 13, 2002 11:54 pm przez wiedzmin, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Techniczne Strona 1 z 2 1, 2 Następna strona
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg