Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Techniczne
Strona 2 z 2 Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Ultimate Tuningforum Master

Post Napisane: sty N 09, 2005 11:48 pm  Tytuł:

chłopaki nie kombinojcie bo to niebezpieczne
przeciez to elementy wirojące z olbrzymimi prędkościami!!!
kup fele takie jak trzeba i sie nie baw

User
User

Post Napisane: paź N 23, 2005 10:24 am  Tytuł:

http://felgi.vel.pl/alufelga181/product_info.html
Interesuje mnie taka felga ... tylko jest jeden problem ... felga ta jest dedykowana tylko do BMW .... czyli z tego co mi wiadomo ma rozstaw śrób 5x120 ?? Natomiast mi byłby potrzebny rozstaw śrub 5x114,3 ... czy jest to gra warta świeczki ?? A chciałbym zaznaczyć że liczę na dystanse gdyż i tak będę musiał je zastosować z racji planowanych poszerzeń... samochód to Mitsu Eclipse 2g

Montaż oraz servis instalacji gazowych oraz klimatyzacji samochodowych, alarmy(także GPS), audio ->-> (022) 7298890

Post Napisane: paź N 23, 2005 12:48 pm  Tytuł:

qweert felg o rozmiarze 4x100 jest zatrzęsianie więc jakposzukasz to napewno znajdziesz coś konkretnego. Inna sprawa jesli są to jakieś mega kultowe felgi które występują w innych rozmiarach.
Genaralnie "zabawa" z pierścieniami należy do poważnych rzeczy więc musi robić to ktoś doświadczony z odpowiednim zapleczem technicznym i materiałowym. Ponadto koszt dorobienia takich dystansów zrówna się z kosztem lepszych felg w odpowiednim rozmiarze.

Post Napisane: paź N 23, 2005 5:52 pm  Tytuł:

Panowie ale np. firmy RH ,KESKIN i parę innych stosuje felgi z adapterami czyli poprostu dystansami. Ja mam takie i mają ET 60 do tego są dystanse co zmniejsza na ET 35 do BMW a i przy okazji zmienia rozstaw z 5x130 na 5x120 bo same fele są do Porsche. I to musi być bezpieczne bo firma niemiecka i posiada certyfikaty. Myśle,że jak będzie dobrze wykonany dystans to będzie wszystko OKI.

Post Napisane: wrz Cz 07, 2006 12:58 am  Tytuł: a czy mozna zmienic rozstaw sr...

witam czy jest mozliwa zmiana rozstawu srub z 5x98 na 4x 100 . pozdrawiam i dziekuje za pomoc

Post Napisane: wrz Cz 07, 2006 1:08 am  Tytuł:

jest taka możliwość.. dystans da rade. itye.. zauwaz tylko ze masz jeszcze problem ET (w jedna stronę do wyrównania dystansem ale w drugą nihuya) i otworu centrującego (tu znowy jak felga ma za duży to dystans z pierścieniem a jak za mały to ciężko, niby dystansem sie daale ja bałbym sie na tym jeździć)

Wejdz sobei na moto.allegro, wpisz "dystanse" i wyślij zapytanie do jakiegos goscia który pisze ze jest producentem... on Ci wpowienien wytłumaczyć co i jak z mozliwoscia dostsowania felg do danego auta.. ale biorąc pod uwagę koszt dystansów i nowych śrub (mysle ze z 500 zł to taka optymalna kwota) i fakt ze zawsze w jakimś tam stopniu spada Ci bezpieczeństwo to bym sie zastanowił nad zakupem po prostu pasujacych do Twoich otworów felg... ;)

Jakbys dobrze poszukał to było juz o tym wieeele razy na tymże forum..; 8)
Kierownik zamieszania

Post Napisane: wrz Cz 07, 2006 8:27 am  Tytuł:

Z mojego doświadczenia odradzam zakupy dystansów na allegro. Kupiłem 2 szt. na tył do mojego byłego Bravo ze znanej i popularnej firmy. Po założeniu i przejechaniu raptem 200km z jednego dystansu oderwała się kryza, która centrowała felgę. W tej firmie twierdzili, że to wina konstrukcji piasty itp, itd. Dystans wymienili, ale ja podjechałem do poleconego tokarza i zrobił mi identyczne dystanse, ale z dobrego jakościowo alu (PA6). Na tych dystansach przejeździłem zeszły sezon i nic się nie działo, a i w tym roku nowy właściciel nie narzekał.

Do obecnego auta też przyszło mi kombinować z dystansami, z tym że teraz wymagała tego felga, które udało mi się kupić (piasta 5x98 a fela 5x120) Zamówiłem u tego samego tokarza i wykonał mi takie. Roboa idealna (otwory wycinane na numeryku, stalowe tuleje pod gwinty)
Faktem jest, że za takie wykonanie się płaci, ale w końcu dystans trzyma koło i musi być 100% bezpieczne i pewne.
Obrazek

Co do dystansów z 4 na 5 śrub i odwrotnie, to przy niektórych rozstawach jest to niezalecana zabawa, gdyż z podziałki wyniknie, że jeden otwór będzie nachodził/kolidował z drugim.

I Rule...contact service

Posiadane auto: Omega Bee

Post Napisane: wrz Cz 07, 2006 1:09 pm  Tytuł: Re: a czy mozna zmienic rozsta...

adik007 napisał(a):
witam czy jest mozliwa zmiana rozstawu srub z 5x98 na 4x 100 . pozdrawiam i dziekuje za pomoc

Wg mnie tylko ostatni idiota pakowal by sie w taka przerubke. Nie prosciej i bezpieczniej kupic felgi 4x100. W tym rozstawie jest na allegro od za.....(PIP).

Astra 'LA VISTA :D
Obrazek
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Techniczne Strona 2 z 2 Poprzednia strona  1, 2
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg