Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Techniczne
Strona 1 z 2 1, 2 Następna strona
Autor Wiadomość

Post Napisane: mar Wt 23, 2004 11:05 pm  Tytuł: Chciałbym zbudować od podstaw ...

Witam wszystkich
Jestem tu nowy i nie mam żadnych kontaktów z ludźmi zajmującymi się tuningiem aut, przeróbkami itp.
Mam taką śmiałą wizję zrobienia od podstaw małego sportowego autka i poszukuję ludzi którzy przez coś takiego przeszli i mają o tym pojęcie, kontakty itd.
Mam dylemat czy wykorzystać do tego celu podwozie od istniejącego samochodu, czy zlecić komuś wykonanie ramy (chciałbym żeby była to rama rurowa ze względu na to że zależy mi na zminimalizowaniu wagi)
Nadwozie miałoby być wykonane z tworzyw sztucznych (z tym akurat nie byłoby problemów), natomiast nie wiem jaki zastosować silnik; musi być mały gabarytowo o poj. do 1200ccm i niedrogi jeśli chodzi o zakup. Czy nadawałby się silnik od motocykla (jakaś czterocylindrowa Japonia) przy zastosowaniu przełożenia zmniejszającego obciążenie silnika (kosztem prędkości)
Jakie są realne szanse zarejestrownia takiego bolida?
Proszę o porady, namiary, informacje
Z góry dzięki, pozdrawiam

Ostatnio edytowano mar Śr 24, 2004 10:07 pm przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Wieśniak i Ricuś, głupi i złosliwy debil

Posiadane auto: V8 1UZ-FE

Post Napisane: mar Wt 23, 2004 11:58 pm  Tytuł:

nadaje sie wszystko

rejestracja pojazdów typu "SAM" jest opisane w KOdeksie Drogowym w warunkach dopuszczenia do ruchu. Jestto w FAQ na technicznym i w kilku miejscach w necie.

Jeżeli już szukasz "niedrogiego silnika" to prawdopodobnie nie masz tyle kasy aby zbudowac coś więcej niż Szajowóz z silnikiem fiata 126p.

Obrazek bzzzzzzzzzz bzzzzzzzzzzz

Post Napisane: mar Śr 24, 2004 12:20 am  Tytuł:

niedrogi tzn powiedzmy do tysiąca no, dwóch

Post Napisane: mar Śr 24, 2004 2:36 am  Tytuł:

to przykre co napisze ale nawetkombinując częsci po szrotach

ZA-PO-MN-IJ

+ koszty rozszerzonych badań technicznych
+ koszty OC

za 2000zł kupisz w przywoitym stanie 126p

Post Napisane: mar Śr 24, 2004 7:41 am  Tytuł:

no dobra zapomnijmy o aspektach finansowych. Przez to da się przebrnąć. Jakiś kredyt u znajomych rozwiąże problem. Tylko czy taki silnik motocyklowy poradzi sobie w większym pojeździe? czy samo zmniejszenie przełożenia wystarczy żeby go nie zajeździć po 500km? Wiadomo, że podane przez producenta parametry odnoszą się do wagi; i chodzi o to czy elementy silnika wytrzymają? (bo skrzynia może być od samochodu)

Post Napisane: mar Śr 24, 2004 10:31 am  Tytuł:

jakos gokarty na silnikach od motocykli jeżdzą wiec sie da. Co innego jak wstawisz wysokoobrotowy silnik od sportowego motocykla. Wtedy masz problem ze sprzęgłem i jeszcze wiekszy z doborem przełożeń.
Twoje założenia są tak odrealnione że nie chce mi sie nawet pisać.
Ale jezeli aspekty finansowe sa do zapomnienia to nic nie stoi na przeszkdzie żeby takie cos zbudowac.

I Rule...contact service

Posiadane auto: Omega Bee

Post Napisane: mar Śr 24, 2004 2:14 pm  Tytuł:

ja bym proponował kuc KITCARa i zbudowac sobie Cobre :) Fajna zabawka mozna pojedzic sobie latem (chyba ze maja dach bo nie sprawdzielm) czesci ida z Forda Sierry , a tych jest pod dostatkiem. A pozniej latwo nawet jak cos mozna bedzie sprzedac.

Astra 'LA VISTA :D
Obrazek
Obrazek

Post Napisane: mar Śr 24, 2004 2:23 pm  Tytuł:

aha. i ceny kitcarów oscyluja w granicach 20-60 tyś zł.

Rookie
Rookie

Post Napisane: maja Pn 24, 2004 3:06 pm  Tytuł:

To ja Podepne się do tego wątku.
Poszukuję Rysunków Zwymiarowanej Ramy repliki AC COBRA lub Morgana (nie zdjęcia ramy bo wiem jak wygląda) .Chciałbym coś takiego zbudować.W internecie nic tagiego niema :( . W Zamian za informacje dane itp. mogę zrewanżować się w dziedzinie Motoryzacji czy Zywic Epoksydowych.
Kierownik zamieszania

Post Napisane: maja Pn 24, 2004 3:18 pm  Tytuł:

Cytuj:
Poszukuję Rysunków Zwymiarowanej Ramy repliki AC COBRA lub Morgana

Za takie rysunki to się płaci i to niemałe pieniądze. Raczej nie dostaniesz tego nigdzie za darmo. Jak poszukasz w google to znajdziesz kilka firm w PL, które sprzedają takie projekty, kity do złożenia, albo gotowe złożone auta.

Rookie
Rookie

Post Napisane: maja Pn 24, 2004 3:32 pm  Tytuł:

Tak wiem taka rama kosztuje około 4500zł .
Miałem nadzieje ze może ktoś z was też się bawił lub składał cobre i może takie coś udostępnić :]

Post Napisane: maja Pn 24, 2004 10:54 pm  Tytuł:

do realspido:
jesli chcesz sie pobawic (dysponujac takim funduszem jedynie mozesz sobie pozwolic na zabawe) to kup w dobrym stanie WSK-e i most od ZUK-a sklej to razem, wyremontuj silnik, zadbaj o wyglad i bedziesz mial fajnego trojkolowca do 2 tys. U mnie w okolicy facio przerobil w ten sposob swoją starą poczciwą WSK-e tylko ze z tylu zbudowal skrzynie no i nie lata tym motorkiem po zlotach tylko wozi ziemniaki na rynek- i jakos to ciągnie :o

Post Napisane: maja Wt 25, 2004 12:03 am  Tytuł:

http://www.markas-motorsport.com.pl
A co do tych rysunków to nikt ci tego nie udostępni....jedziesz do Anglii, kupujesz rame Cobry i mozesz sobie pomierzyc :-D

Post Napisane: maja Śr 26, 2004 10:05 am  Tytuł:

Pomierzyć i potem pospawać w garażu można tylko po co jak się tego potem nie zarejestruje,
trzeba to wszystko policzyć (w dzisiejszych czasach najlepiej w MES-ie) i przy rejestracji pokazać cały projekt, w brew pozorom zbudowanie od podstaw samochodu marko „SAM” tak aby przeszedł pomyślnie badania techniczne nie jest takie proste i tanie.

Pozdr

Post Napisane: maja Śr 26, 2004 10:08 am  Tytuł:

Tanie napewno nie jest, a poza tym zeby to zarejestrowc to musi byc przyzwoicie zrobione, trzeba miec troche umimejetnosci
Advanced User
Advanced User

Post Napisane: cze Pn 28, 2004 12:46 pm  Tytuł:

po pierwsze samemu robiona rama na nic sie nie przyda - bo nie bedzie mozna z tym nic zrobic (rejestracja, przeglad, itd.) - chyba ze mamy papier na spawy, badania crashtest, itd.:), dlatego proponuje wykorzystac podwozie z jakiegos auta...co mozna zauwazyc w kilku konstrukcjach typu kitcar...co do rejestracji i papierow konicznych do tego zabiegu... http://www.kitcars.biz

Rookie
Rookie

Post Napisane: cze Pn 28, 2004 3:28 pm  Tytuł:

Jest taka możliwośc zarejstrowania takiego kit caru.Potrzebuje tylko wymiary przekroje itp ramy a reszte już moge zrobić sam zawieszenie od sierry, taunus (akurat siedze w Fordach wiec pojęcie mam) bude wykonam sam z żywicy epoxydowej a nad resztą bedzie trzeba sie troche pobawić.POZDRAWIAM
Advanced User
Advanced User

Post Napisane: cze Wt 29, 2004 11:09 am  Tytuł:

jesli nawet znajdziesz przekroje, itd. ramy i ja wyspawasz to i tak z tym nic nie zrobisz...orientowalem sie w temacie jakis czas temu i wyszlo na to, ze trzeba zbudowac kitcara na bazie jakiegos samochodu..zaiweszenie i pozostale elementy sa niewazne, najwazniejsza jest rama, na ktora trzeba miec papiery...zbudowanie pierwszej ramy do NESTORA budowanego w Katowicach kosztowalo wlasciciela 15-20 tys zl (co prawda zwraca sie to po sprzedaniu 4 ram :roll: ) mimo ze przywiozl oryginalna rame z Anglii...dlatego poszukiwanie danych na temat samej ramy jak dla mnie jest bezcelowe...jak myslisz - dlaczego wszelkie pojazdu tego typu tworzone sa na bazie np. garbusa, pontiaca fiero, taunusa (poniewaz wykorzystuja rame, ew.cale podwozie tego auta a budowne jest nadwozie i wyposazenie....moze i w pewnych aspektach moge sie mylic, jednak z tego co sie dowiedzialem takie sa realia....

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Techniczne Strona 1 z 2 1, 2 Następna strona
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg