Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Techniczne
Strona 1 z 2 1, 2 Następna strona
Autor Wiadomość

Post Napisane: mar So 29, 2003 6:13 pm  Tytuł: Jaki dolot do 328 (BMC CDA, MG...

Mam BMW 328 E46. Zdecydowałem sie na przeróbkę u Świątka: została splanowana głowica obróbka dolotu i wylotu, wymieniony wałek na ostrzejszy od Świątka, kolektor rurowy brak kata 2* przelotówka i końcowy Remusa, filtr wymieniony został na sportową wkładke z dodatkowym nadmuchem do oryginalnej puszki z czoła (ze zderzaka), magnetyzery i chip Vteca. Wynik na hamowni to 235KM z 193 fabrycznych, silnik nie stracił na elastyczności, może poniżej 2200, od 3300 spory przyrost mocy spalanie pozostało bez zmian lub minimalnie spadło.
Chcę usprawnić dolot co proponujecie?
Pozdrawiam Michał

Post Napisane: mar So 29, 2003 8:07 pm  Tytuł:

pojawić sie u kogos z przedstawicieli Węglarskiego Baja albo ja pomierzyć i zrobić pod przeróbki. Zakładając cos przystosowane do seryjnego silnika nie uzyskasz optimum a na dobrze zrobionym dolocie może jeszcze wysoko iść. Spytaj się Dawida od żółtego SC z Drivers Club Poznań to on potwierdzi to co napisałem jak dolot został u mnie pomierzony i zamontowany oraz jakie efekty były dla silnika 1.1 modyfikowanego

Post Napisane: mar So 29, 2003 8:28 pm  Tytuł:

mm mam ten sam silnik (tyle że bez przeróbek) i właśnie zamówiłem BCM, powinien być za siakiś tydzień to wtedy dam znać co i jak
pozdrawiam

Post Napisane: mar So 29, 2003 8:31 pm  Tytuł:

mm mam ten sam silnik (tyle że bez przeróbek) i właśnie zamówiłem BMC, powinien być za siakiś tydzień to wtedy dam znać co i jak
pozdrawiam

Post Napisane: mar So 29, 2003 9:06 pm  Tytuł:

Kuniś BCA CDM? :lol: :)2
Czekam z niecierpliwością myślę, że nie mniejszą niż Ty na ten filtr. :grin:
Gdzie zamówiłeś i za ile?
Koniecznie napisz o wrażeniach (mógłbyś zrobić pomiary(80-140 na 3 i na 60-120 4-ce po i przed, dla swojej ciekawości no i ja będę Ci bardzo wdzięczny).
maciej
O jakich pomiarach piszesz? Kto profesjonalnie stuninguje dolot w takim silniku i za jakie pieniądze nie jest to proste zadanie? Nie jest to proste zadanie
Pozdrawiam.
8-)
Ps. Może zastać przy starej wkładce z dodmuchem i nie wywalać kasy (tyle sie teraz mówi o bezcelowości zakładania stożków)

Post Napisane: mar So 29, 2003 10:00 pm  Tytuł:

nie, chodziło mi o ABC MDC :) , myli mi to się cały czas, namiary od kogo kupowałem i cene wysyłam Tobie na priva,
nara

Post Napisane: mar So 29, 2003 10:24 pm  Tytuł:

Czekam na tą wiadomość.
Może kupie sobie to ABC :D
Pozdrawiam

Post Napisane: mar Pn 31, 2003 9:48 am  Tytuł:

zjawijąc sie musisz podać jakie modyfikacje zrobiłeś nastepnie wmierz sie srednice orginalnego dolotu pzrygotowywuje pod to strumienice dolotu dopasowywuje długość optymalną i jazda

Post Napisane: mar Pn 31, 2003 10:22 am  Tytuł:

Taki tuning dolotu to namiastka , niema to jak 6 oddzielnych przepustnic z odpowiednim doprowadzeniem powietrza , a moze cos sie uda zapodac z M3 286KM bo zmocniejszych to napewno sie nie da :-D albo dolot do przeplywomierza MG BMW 528
Ultimate Tuningforum Master
Ultimate Tuningforum Master

Post Napisane: mar Pn 31, 2003 1:38 pm  Tytuł:

no wlasnie wlasnie..[/img]

Post Napisane: mar Pn 31, 2003 1:52 pm  Tytuł:

do tego zastawu dobry uklad dolotowy i bedzie jazda ale to mnostwo $$ kosztuje 8-)

Post Napisane: kwi Wt 01, 2003 6:47 pm  Tytuł:

Wspaniała sprawa, tylko TROSZKĘ droga :cry:
Z tego co się dowiadywałem to dochodzi przeróbka całej elektroniki, a i tak może się okazać, że dozowanie przepustnicą będzie bardzo trudne (może się okazać że na spokojnie nie da się jeździć).
Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłby powrót do turbo. (koszty podobne :cry: )
Stanowczo poszukuję jakiegoś tańszego rozwiązania.
Dziękuje za pomoc.

Co myślicie o tych rozwiązaniach (BMC, MG, Węg) Warto czy szkoda kasy?
Pozdrawiam
Wieśniak i Ricuś, głupi i złosliwy debil

Posiadane auto: V8 1UZ-FE

Post Napisane: kwi Wt 01, 2003 7:43 pm  Tytuł:

DINIAN

Obrazek
Obrazek

Reactive (short)
Obrazek

Polecam Gorąco - INJEN
Obrazek

tylko prajs... 245 usd.. >> http://www.ptuning.com

Obrazek bzzzzzzzzzz bzzzzzzzzzzz

Post Napisane: kwi Wt 01, 2003 9:32 pm  Tytuł:

Dzięki Ten reactive jest niezły, ciekawy jestem jak wpłynie na silnik takie wydłużenie dolotu.
Wydaje mi się, że rozwiązania BMC, MG bedą lepsze (ze względu na możliwość dynamicznego doładowania)
Zajdzie się ktoś kto ma BMC, albo MG i napisałby o swoich wrażeniach (może ktoś ma pomiar z hamowni?)
Pozdr

Post Napisane: kwi Śr 02, 2003 9:23 am  Tytuł:

zaczynam szukać wykresiku z dolotem Weglarskiego dłubanym u mnie

Post Napisane: kwi Śr 02, 2003 9:53 am  Tytuł:

no i mam.
pamietajcie że silnik to tylko 1,1

Post Napisane: kwi Śr 02, 2003 10:00 am  Tytuł:

http://www.tuningforum.pl//viewtopic.p ... ht=#192559 link do tych skanów
Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: kwi Cz 03, 2003 12:31 am  Tytuł:

Ptanko mam nastęujące do Macieja , jak sie ma porównanie SC 1.1 z BMW 328 z podwójnym Vanosem czyli zmiennymi fazami rozrządu, wydaje mi sie że nie bardzo można te auta (uzyskane efekty) porównać, proszę wyprowadzić mnie z błędu jeśli piszę bajki.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Techniczne Strona 1 z 2 1, 2 Następna strona
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg