Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Techniczne
Strona 1 z 1
Autor Wiadomość

Post Napisane: sty Śr 01, 2003 4:16 pm  Tytuł: Projekt hamulca recznego(hyrda...

W wielu samochodach RSMP jest przerobiony tylny standardowy hamulec ręczny (linka) na hamulec z pompą . Czy ktos moze posiada jakieś dokladniejsze informacje na ten temat i jakis schemat jak to zrobic ?

interesuje mnie taki układ ogólnie nie musi byc do konkretnego modelu auta.

ps. Jeśli juz taki temat istnieje to bardzo przepraszam , osobiście go jednak nie znalazłem . :???:

Post Napisane: sty Śr 01, 2003 6:42 pm  Tytuł:

istnial tylko na innym forum :)
a poza tym zabawa w hydrauiczny reczny jest nielegalna i podczas wypadku niewazne z czyjej winy winny jestes Ty.ALe jak chcesz to pomke hamulcowa mocujesz do dzwigni w taki sposob aby pociagniecie jej powodowalo wcisniece tloczka podpinasz to do tylnik kol i final.

Post Napisane: sty Śr 01, 2003 8:10 pm  Tytuł:

to spoko ale nie wiem jak potem podpiąć przewody razem z tymi normalnymi czy wystarczy wsadzić tam zwykłe trójniki czy trzeba cos specjalnego?

a dlaczego nie mozna miec ham recznego na hydraulice, co to za przepis ?

Post Napisane: sty Śr 01, 2003 8:35 pm  Tytuł:

Możesz jeszcze zrobić odrębny obwód i zamontować dodatkowe zaciski z klockami :grin:
Ultimate Tuningforum Master
Ultimate Tuningforum Master

Post Napisane: sty Cz 02, 2003 4:20 pm  Tytuł:

Cytuj:
podpinasz to do tylnik kol i final.

Cytuj:
czy wystarczy wsadzić tam zwykłe trójniki czy trzeba cos specjalnego?

no i wtedy zahamujesz tez koło przednie jak ci dobrze działa to poco kombinować :roll:

http://www.krc.prv.pl tu mnie złapiesz

Post Napisane: sty Cz 02, 2003 10:23 pm  Tytuł:

to jest prostrze niz myślicie miałem takiego hydraulika w malcu kiedys pompe montuje sie zaraz za dzwignią trzeba do niej przyspawać jakis pret który będzie wciskał tłoczek blokuje sie sekcje zostawiając tylko dwia a potem trójmik na tylne koła w ten sposób będzie to tylko blokada kół tylnych pmozna jeszcze dorobić dzwignie do tego hamulca acha i dzwignia nie może posiadać ząbków bo się zabijesz nie polecam tego na ulice szkoda kasy każe spodkanie z policja kończy się zabraniem dowodu a potem trzeba sie napracować żeby wrócić do normalnej wersji pozdrawiam

Post Napisane: sty Pt 03, 2003 12:09 am  Tytuł:

a efekt ?? jaki jest takiego hurdaulika , duzo lepiej niz na linkach ? np. na suchym asfalcie ?
KeeP ThaT in Mind-TuninG is all I CarE

Post Napisane: sty Pt 03, 2003 1:36 pm  Tytuł:

ej ale policja zapewne sie przyczepia o to ze nie mozna takiego auta zostawic na recznym (bo on nie ma zapadni) a jakby pomyslec nad jakas zapadnia co by go blokowala jak by sie chcialo oczywisce?? czy dalej jest to nielegalne???

PT is born #001 user id number 8)

Post Napisane: sty Pt 03, 2003 4:54 pm  Tytuł:

HoJeK napisał(a):
a efekt ?? jaki jest takiego hurdaulika , duzo lepiej niz na linkach ? np. na suchym asfalcie ?

Ja mam (mialem :P) ekstra reczny... tzn na linke ale robiony tak ze maxymalnie jeden zabek wskakiwal, chamowalo to zawsze i wszedzie gdzie tylko chcialem, wiec zamiast kabinowac, radze poprostu ekstra to wyregulowac (zrobil to poprzedni wlasciciel - mechanik). pozycja hamulca po dotknieciu klockami bebna, nie roznila sie prawie od pozycji, ktora sie uzyskiwalo ciagnac reczny na maxa. A byly to bebny!!! wiec jak ktos ma tarcze to juz wogle... wszystko kwestia regulacji.

Post Napisane: sty Pt 03, 2003 5:26 pm  Tytuł:

zgodnie z prawem auto musi się składać z homologowanych części a policja to już sama nie wie czego sie czepiać np. pod dyskoteka słuchałem muzy no głosno ale pod dyskoteka dowalili mi za zakłucanie ciszy nocnej 150zł czy to normalne mam trochę przeróbek w swoim autku połowa kfalifikuje na zabranie dowodu walić to wkońcu jesteś my street fighterami ? czy nie policja nas nielubi i zawsze sie nas będzie czepiac mam nadzieje ze to zazsdrosc z ich strony koledy policjanci poprawcie sie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post Napisane: sty So 04, 2003 1:05 am  Tytuł:

Tommy napisał(a):
A byly to bebny!!! wiec jak ktos ma tarcze to juz wogle... wszystko kwestia regulacji.

I tu kolega nie ma racji bo w Clio reczny na bebnie jest duzo skuteczniejszy niz na tarczy
:cry: :cry: :cry:

Post Napisane: sty So 04, 2003 1:49 am  Tytuł:

kolega MANIEK ma rację tarcza (przynajmniej w tych nie nowych autkach) zawsze gorzej trzyma na ręcznym niz bęben.

lancia delta tyl tarcza - marny reczny
opel calibra tyl tarcza - marny reczny

ps jak jest nawet wszystko nowe to nie za dlugo to bedzie dobrze działac bo jak tylko troche sie wytrą klocki to zaraz skutecznosc ham. recznego na tarczy spada i to znacznie :cry:

Post Napisane: sty So 04, 2003 2:51 pm  Tytuł:

o qrcze a nawet nie wiedzialem... :) a tak nie lubialem bebnow :grin: a dziwne ojciec ma bebny z tylu (astra II kombki) beznyna jak i aktulany diesel ma stradznie kiepski reczny... dopiero na sniegu ladnie blokuje 2 kola na raz a tak to zawsze tylko wewnetrzne... wiem ze to ciezkie auto :) (1500kg) no ale...
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Techniczne Strona 1 z 1
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg