Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Techniczne
Strona 1 z 1
Autor Wiadomość
Rookie
Rookie

Posiadane auto: bmw e-34

Post Napisane: sie So 08, 2009 10:24 pm  Tytuł: czy to ślizgające się sprzęgło?

witam.
kiedy jadę na czwartym/piątym biegu i dodaję ostro gazu obroty silnika idą gwałtownie w gorę a prędkość samochodu wcale nie wzrasta. dzieje się tak czasami. nie za każdym razem.
pomocy.
Dyliżans Driver

Posiadane auto: Gang Pidżotów

Post Napisane: sie So 08, 2009 10:47 pm  Tytuł: Re: czy to ślizgające się sprz...

Sprzęgło zdycha.

Rookie
Rookie

Posiadane auto: bmw e-34

Post Napisane: sie Pn 10, 2009 10:38 am  Tytuł: Re: czy to ślizgające się sprz...

skoro to sprzęgło to czemu tak się dzieje tylko czasami?
Ultimate Tuningforum Master

Posiadane auto: DŻAPAŃSKI SPRZENT a nie jakieś tam bą żur :P

Post Napisane: sie Pn 10, 2009 10:53 am  Tytuł: Re: czy to ślizgające się sprz...

Na 100 % sprzęgło. Wiem bo w Navarze już 3 pada :D Pojeździj jeszcze to się cały czas będzie robiło, a nie czasami 8)

Dyliżans Driver

Posiadane auto: Gang Pidżotów

Post Napisane: sie Pn 10, 2009 11:16 am  Tytuł: Re: czy to ślizgające się sprz...

Dlatego czasami, że jeszcze nie padło całkiem.

Posiadane auto: E39 530i, Suzuki Bandit 600N

Post Napisane: sie Pn 10, 2009 10:29 pm  Tytuł: Re: czy to ślizgające się sprz...

Rpetryko napisał(a):
Na 100 % sprzęgło. Wiem bo w Navarze już 3 pada :D Pojeździj jeszcze to się cały czas będzie robiło, a nie czasami 8)

jak czytam Twoje historie o tej Navarze to aż sie boje co bedzie dalej 8) serio az tak sie to dupczy?

Posiadane auto: DŻAPAŃSKI SPRZENT a nie jakieś tam bą żur :P

Post Napisane: sie Wt 11, 2009 1:36 pm  Tytuł: Re: czy to ślizgające się sprz...

Tak. Teraz ma 148 tysięcy. Ślizga się sprzęgło (trzecie - poprzednie wymieniane na gwarancji, więc wnioskuję, że nie z mojej winy), i drugi raz krzyżak. Wywaliła mi kontrolka od silnika. Pojechałem do serwisu. Skasowali błędy i przeczyścili zaworek EGR (?) za 170 zł, ale mówią, że nieunikniona jest wymiana tegoż zaworka co u nich będzie kosztowało 1700zł. Czekamy teraz na 150 tysięcy żeby zrobić przegląd i wszystkie naprawy za jednym staniem w serwisie i auto pewnie w odstawkę. Nie wspominam o jakże jakościowej nadbudowie, w której to NIGDY nie trzymały siłowniki.... Auto z 2006 roku ale wzięte na przełomie luty/marzec 2007... używane zgodnie z przeznaczeniem czyli weekendowy teren i ciężkie ładunki na co dzień (ale bez przesady).

Forum Master
Forum Master

Posiadane auto: Honda Civic MB9

Post Napisane: paź Cz 01, 2009 1:40 pm  Tytuł: Re: czy to ślizgające się sprz...

jesli masz możliwość to podjedz pod dłuższa górkę o nachyleniu kolo 16% na 2 bądź 3 biegu depnij na gaz i zobaczysz czy będzie sie ześlizgiwać czy nie. Ja mam inne auto ale podjeżdżając pod górkę było można wyczuć ślizganie sie sprzęgła. Objawy jak by mocy brakowało pomimo ze silnik przyspiesza i lekkie przerwy. Kolejny test to stać na pierwszym biegu pod ostra górkę na wyłączonym motorze, kręcąc się i huśtając autem powinno powoli zjeżdżać zatrzymując się co jakiś czas. kolejny test to jak ktoś mi powiedział podjechać do wysokiego krawężnika puszczając powoli sprzęgło silnik powinien zdychać przy połowie sprzęgła lekko dodać gaz jeżeli silnik będzie dalej przewalcować a nie zdechnie to morowane ze sprzęgło nie trzyma.

Posiadane auto: VW 9N i Honda ED9

Post Napisane: paź Cz 01, 2009 3:20 pm  Tytuł: Re: czy to ślizgające się sprz...

ja bym tego nie robil bo takie testy znacznie zmniejszaja zywotnosc i tak juz zajechanego sprzegla... na 100% slizga Ci sie sprzeglo...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Techniczne Strona 1 z 1
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg