Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Strona główna forum » Fora główne » Techniczne
Strona 1 z 1
Autor Wiadomość
Rookie
Rookie

Posiadane auto: trabant

Post Napisane: lis So 10, 2007 8:33 pm  Tytuł: nadkola, progi, alufelgi - tra...

witam, zainspirowany pewnym zdjeciem znalezionym w internecie:

Obrazek

mam zamiar przerobic moje autko :P jakoze nigdy jeszcze nie robilem nic przy karoserii (jesli mozna to tak nazwac :P), mam kilka pytan. jak, najprosciej i najtaniej (kupno gotowych wchodzi w gre) zrobic zrobic takie progi i nadkola jak na zdjeciu? poza tym, co to sa za alufelgi? 14''?
Dyliżans Driver

Posiadane auto: Gang Pidżotów

Post Napisane: lis So 10, 2007 8:43 pm  Tytuł: Re: nadkola, progi, alufelgi -...

Cytuj:
jak, najprosciej i najtaniej

Karton i spray z tesco.
Cytuj:
co to sa za alufelgi? 14''?

Raczej 17''.

Rookie
Rookie

Post Napisane: lis So 10, 2007 9:10 pm  Tytuł: Re: nadkola, progi, alufelgi -...

wyczuwam troche ironii w poprzednim poscie. temat ktory zalozylem jest calkowicie powazny, takze prosze o powazne odpowiedzi
Dyliżans Driver

Posiadane auto: Gang Pidżotów

Post Napisane: lis N 11, 2007 3:15 am  Tytuł: Re: nadkola, progi, alufelgi -...

Pytasz się jak najprościej i najtaniej to odpowiedziałem. Jak ma być dobrze zrobione, proponuje poszerzyć auto żywicą.

Ostatnio edytowano lis Pn 12, 2007 12:43 am przez Veber, łącznie edytowano 1 raz

User
User

Post Napisane: lis N 11, 2007 5:33 pm  Tytuł: Re: nadkola, progi, alufelgi -...

Skoro temat i plany calkowicie powazne to licz sie z tym zeby je zrealizowac trzeba miec calkiem powazne srodki ;) kazdy by chcial tanio i dobrze. Akurat ten trabant ktorego pokazales jest tak kompleksowo przebudowany ze pochlonal zapewno bardzo duzo pieniedzy, o pracy nie wspomne. Jesli natomiast chcesz "tanio" do starusienkiego trabanta zrobic jakies tam poszerzenia z plastiku, progi z allegro i takie tam jakies fele to odpusc sobie. Ale to wszystko oczywiscie moje zdanie jesli chcesz to kombinuj. Polecam jakies fora o klasykach tam znajdziesz wiele porad, google nie boli ;)

;]

Advanced User
Advanced User

Posiadane auto: Passat 3BG

Post Napisane: lis Pn 12, 2007 11:36 am  Tytuł: Re: nadkola, progi, alufelgi -...

Nie ma nic gorszego niż zniszczony, zaniedbany samochód po tuningu z Tesco :(
Ale ten na focie jest oczywiście bardzo fajny
Ultimate Tuningforum Master
Ultimate Tuningforum Master

Posiadane auto: Passat B5 FL

Post Napisane: lis Wt 13, 2007 8:22 pm  Tytuł: Re: nadkola, progi, alufelgi -...

Veber 17 to raczj nei sa bo to trabant i by 17 sie stykaly w takim trabancie te z przendiej osi z tymi na tylnej :grin:

co do tego co pytasz o jako ze trabi nie jest metalowy to poszerzenie zywica pare stowek zapwen wyniesie ... jak bys robil sam to tak z 1/3 tego + lakeirunek calego bolida...

fele to ja stawiam na cos poznizej 16 :)

ogolnie tanio dobrego auta nei zbudujesz
ja wydalem juz 2 tyle co moje auto chyba i prawie seria :P

mysle ze w kolka i ogoleni zeby zrobic to porzadne to musisz ze w tys liczyc.. ja mowie o tanim malowaniu bo amo malwoanie moze tyle kosztowac tez....

Galerie, VT, Tapety !!! Wasze fury !!!, Zloty, FORUM GAZETY TRENDS
i inne...
Strona i SKLEP dla pasjonatów tuningu...
Obrazek

Forum Master
Forum Master

Posiadane auto: Honda Civic MB9

Post Napisane: lis Wt 13, 2007 10:50 pm  Tytuł: Re: nadkola, progi, alufelgi -...

autko bardzo ładnie zmordowane, mi sie podoba, ale niestety pracy będzie i bez dobrej gotówki nie obejdzie sie, zależy ile chce wydać na przeróbki bez felg, i czy jest gotów na jeżdżenie do Praktikera, czy innych sklepów po materiały autobusem czy ma jakiś transport szybszy.
Rookie
Rookie

Post Napisane: lis Cz 15, 2007 5:12 pm  Tytuł: Re: nadkola, progi, alufelgi -...

jak dla mnie sprawa wyglada nastepujaco:
1 wstawienie felg (mam zalatwione 15'' - 6 sztuk za 400,- z oponami). i tu bedzie chyba problem z instalacja tego. JAKI?
2 wykonanie nadkol i progow - nie mam pojecia ile to moze kosztowac i w jaki sposob to zroboc domowymi metodami?
3 lakierowanie - mam znajomego ktory powiedzial ze jakbym chcial polakierowac trabanta to on z checia to zrobi za 400,-.

moze ktos napisze mi krok po kroku jak to zrobic? jestem bardzo zdeterminowany i mam te 2000 na poczatek :P
w gre nie wchodzi modernizacja wnetrza - narazie mi na tym nie zalezy :P
Rookie
Rookie

Posiadane auto: Trabant polo 1.1

Post Napisane: wrz Cz 30, 2010 12:29 pm  Tytuł: Re: nadkola, progi, alufelgi -...

Hmmm zapraszam na forum cartontrabanta.pl
Za 400zł to ci chyba pędzlem pomaluje bo to nawet na przygotowanie pod malowanie nie starczy! Nie wspominając o cenie farb! :)19 Co do nadkoli to w domu tego nie zrobisz! Chyba że masz dobrze wyposażony duży garaż. :)21 Felgi o rozstawie 4x98 a et trzeba już sobie dobrać. Felga 6 cali z oponą 175 powinna wejść bez obcierania i poszerzania (trzeba tylko podciąć ranty) ale jak coś szerszego to już trzeba zdjąć duro i poszerzać wstawiając blachę! Duro bez żadnej żywicy można "naciągnąć" o 8 cm spokojnie. :)27 Ale te 2 tyś. to ty lepiej zainwestuj w oczyszczenie i pomalowanie podwozia bo wbrew pozorom są na to bardzo wrażliwe i na pewno nie obejdzie się bez prac blacharskich właśnie od spodu! :) A później zabierz się za lekkie obniżeni i utwardzenie zawieszania! No i kapcie szersze niż 185 strasznie zwolnią ci fure przez zwiększane opory toczenia. Optymalna opona to 185x55x15 bardzo niski profil na którym da się jeszcze jeździć a wygląda efektownie :grin:
Wieśniak i Ricuś, głupi i złosliwy debil

Posiadane auto: V8 1UZ-FE

Post Napisane: wrz Cz 30, 2010 1:05 pm  Tytuł: Re: nadkola, progi, alufelgi -...

kolego, ten watek MA 3 LATA. Opamietaj sie!!!!!!

Obrazek bzzzzzzzzzz bzzzzzzzzzzz

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Strona główna forum » Fora główne » Techniczne Strona 1 z 1
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg