Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Strona główna forum » Fora przeniesione (archiwa) » Megane Coupe Klub Polska
Strona 1 z 1
Autor Wiadomość

Post Napisane: maja Pn 10, 2004 2:33 am  Tytuł: Jaki mandat za czerwone światł...

Cześć

Czy ktoś z was wie wg. aktualnego taryfikatora ile kosztuje przejechanie na czerwonym świetle ???
Szukałem w necie i nie mogłem znaleźć . Numer paragrfu mam na mandacie , tylko że on jest teraz w aucie , jutro podam .

Skurczybyki złapali mie jak jechałem meganeII na czerwonym o pierwszej w nocy. Do łapy nie chcieli wziąć , wypisali paragon na 500 pln i tak teraz w domu analizuję czy nie za dużo.
Nie byli za bardzo kumaci , jeden był strażnikiem " texasu " , a drugi to jedno belkowiec pospolity , trochę wątpie w ich znajomość prawa i umiejętność czytania.

Czy słyszał ktoś z was o przypadku reklamacji mandatu ???

Dzięki , Pozdrawiam , Pomocy

Patryk

Post Napisane: maja Pn 10, 2004 3:07 am  Tytuł:

Hejka.
Sporo zapłaciłeś :(
Kumpel -tylko kurcze on z innego miasta bo z Ciechanowa miał podobny przypadek i zapłacił za światełko 300.
No ale może wysokośc mandatu zależy od tego gdzie i kiedy się przejechało na czerwonym swietle a teraz po wejści udo UE wszystko jest możliwe.Pozdr dla Ciebie i "wbijaj w to" ;)

Post Napisane: maja Pn 10, 2004 6:42 am  Tytuł:

Art. 92 kw

Wydaje mi się że chyba mnie za dużo skasowali
Ultimate Tuningforum Master

Post Napisane: maja Pn 10, 2004 7:47 am  Tytuł:

jakiś rok temu zapłaciłęm w centrum miasta za czerwone 300pln + koszty sprawy sądowej, bo było kolegium

żółta FRYTKA 2.0 16v '97 LPG

Night Hunter --->>>

Post Napisane: maja Pn 10, 2004 8:23 am  Tytuł:

wykroczenie
Niestosowanie się do sygnałów świetlnych, w tym: wejście na przejście dla pieszych, jeżeli sygnalizator S-5 nadaje sygnał czerwony.
wysokość mandatu - 250
Iość punktów karnych - 0

wykroczenie
Niezatrzymanie pojazdu we właściwym miejscu w związku z nadawanym sygnałem świetlnym
wysokość mandatu - 100
Iość punktów karnych - 1

Jednak jest taki dopisek :???:

Nasza tabela zawiera tylko wybrane, najczęściej popełniane wykroczenia, rzadziej spotykane zostały pominięte. Policjant może ukarać mandatem kierowcę także za to wykroczenie, które nie figuruje w taryfikatorze - wówczas grzywna waha się od 20 do 500 zł.

http://www.meganecoupe.pl, http://www.richi.street.pl

Post Napisane: maja Pn 10, 2004 9:58 am  Tytuł:

no to sie zacznie....

-Megane Coupe Klub Polska- #040

Post Napisane: maja Pn 10, 2004 10:34 am  Tytuł:

FoTo napisał(a):
wykroczenie
Niestosowanie się do sygnałów świetlnych, w tym: wejście na przejście dla pieszych, jeżeli sygnalizator S-5 nadaje sygnał czerwony.
wysokość mandatu - 250
Iość punktów karnych - 0

wykroczenie
Niezatrzymanie pojazdu we właściwym miejscu w związku z nadawanym sygnałem świetlnym
wysokość mandatu - 100
Iość punktów karnych - 1

Jednak jest taki dopisek :???:

Nasza tabela zawiera tylko wybrane, najczęściej popełniane wykroczenia, rzadziej spotykane zostały pominięte. Policjant może ukarać mandatem kierowcę także za to wykroczenie, które nie figuruje w taryfikatorze - wówczas grzywna waha się od 20 do 500 zł.

Właśnie: "do 500 zł".

Pytałem kolegi :auto3: i mówił, że często tak się kończy :cry: ( + pkt. kr.).

Post Napisane: maja Pn 10, 2004 10:54 am  Tytuł:

mnie krzYczeli za czerwone 300 pln :D ale mi sie udało za free :D

Post Napisane: maja Pn 10, 2004 11:11 am  Tytuł:

a ile mneijwiecej wynosza koszty sadowe ? bo ciekawym czy sa to jakies przyzwoite kwoty czy zwlajace z nog :)

Post Napisane: maja Pn 10, 2004 11:26 am  Tytuł:

Czyli jestem udupiony , więc mogli dać mi 500 pln.
To po cholere jest taryfikator , jak walą kwoty jak im się podoba.

Przypomniało mi się co mi strażnik gadał :
" Jak by pan był pieszym to za przejście na czerwonym wypisałbym 250 pln. "

No cóż HWDP !!!!!!!! , fajnie by było mieć takie blachy na aucie :)

Gdyby dawali kierowcom upomnienia , oczywiście tym co nie przeginają za bardzo i stwarzają znikome zagrożenie dla otoczenia to by mieli większy szacunek wśród społeczeństwa.
Ci dwaj co mnie zatrzymali nad ranem musieli być świerzo po szkole , pierwsza praca , rozumiem ale żeby tak się wykazywać . Co to z nich będzie za 10 lat ?

Pójdę na mecz to sobie odbiję :))

Post Napisane: maja Pn 10, 2004 2:40 pm  Tytuł:

Mojej żonie pieszy świeżak :kickass: w czasie "rutynowej kontroli" wlepił 50 Pln (a chciał 150) za brak postojówki. Komplecik był w bagażniku, ale bidula nie potrafiła sama zmienić.
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Strona główna forum » Fora przeniesione (archiwa) » Megane Coupe Klub Polska Strona 1 z 1
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg