Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Strona główna forum » Fora przeniesione (archiwa) » Megane Coupe Klub Polska
Strona 1 z 1
Autor Wiadomość
Advanced User
Advanced User

Post Napisane: mar Śr 03, 2004 1:06 pm  Tytuł: [techniczne] Uszkodzony czujni...

Znajomy elektromechanik podpioł moje pudło pod komputer i wyszło mu że czujnik nie podaje temperatury powietrza dopływającego do silnika. Jak się okazało sam czujnik jest w porządku, linia komputer-czujnik też, błąd powstaje w komputerze bo ten nie podaje wogóle na czujnik napięcia. W związku z tym mam pare pytań:
-co dla mnie oznacza brak wskazań temperatury powietrza (większe spalanie??)
-czy temperatura mierzona jest cały czas, czy tylko w czasie rozruchu, przy zimnym silniku, a jak się nagrzeje to juz nie?
-czy ktoś też to miał?
Ultimate Tuningforum Master

Posiadane auto: Ford F150 5.4L TRITON FX4

Post Napisane: mar Śr 03, 2004 1:16 pm  Tytuł:

a co cie sklonilo zeby to sprawdzac??? bo ja nie wiem czy u mnie to wszystko dziala, zakladam ze tak bo nic sie zlego nie dzieje, tak wiec ty najlepiej powinienes wiedziec co to dla ciebie oznacza.

Advanced User
Advanced User

Post Napisane: mar Śr 03, 2004 1:20 pm  Tytuł:

Zapodałem jeszcze jeden wątek z pytaniem o kontrolkę airbagu. To własnie z tym pojechałem do mechanika, a wyjechałem z dwiema usterkami 8-) . Podpioł auto do kompa w poszukiwaniu przyczyny usterki airbagu a znalazł martwy czujnik.

Posiadane auto: Ford F150 5.4L TRITON FX4

Post Napisane: mar Śr 03, 2004 2:51 pm  Tytuł:

aaaa.. no ale auto jezdzi, znaczy silnik chodzi poprawnie??

a tak swoja droga to ja tez kiedys mialem problem z elektryka - auto palilo kiedy chcialo - podlaczali mnie do kompa (nie w aso), stwierdzili ze cos z odcieciem zaplonu sie dzieje (imobilajzer) - odeslali mnie do aso - tam grzebali kilka godzin - wylacznik uderzeniowy, instalacja zasilajaca pompe i wiele innych rzeczy przetrzepali - zmostkowali mi wylacznik uderzeniowy i stwierdzili ze bedzie ok - no i bylo przez dwa dni (niedouki i sciemniacze) - pojechalem do zwyklego elektryka - okazalo sie ze styk w jednej z kostek byl nadpalony i raz stykal a raz nie - tak wiec pompa paliwowa chodzila wtedy kiedy chciala - skasowal mnie 20 zl i zakazal jezdzic do aso :mad: ;)

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Strona główna forum » Fora przeniesione (archiwa) » Megane Coupe Klub Polska Strona 1 z 1
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg