Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Strona główna forum » Fora przeniesione (archiwa) » Megane Coupe Klub Polska
Strona 1 z 2 1, 2 Następna strona
Autor Wiadomość

Post Napisane: lut Cz 05, 2004 3:00 pm  Tytuł: 1.9 DTi+wirusik czy 1.6 16v+ga...

Ostatnio ostro szukam nowego samochodu w w zwiazku z tym stanąłem przed małym (dużym) dylematem. Mam zamiar kupić cos z rocznika '99, '00 - oczywiście chodzi o coupetkę. I teraz mam dwa typy , w grę wchodzi Megane Coupe 1.6 16v albo Megane Coupe 1.9DTi
( no może DCi jak się trafi ale nie wiadomo).

Zastanawiam na co lepiej sie zdecydować, co wybrać. Oczywiście ważnym czynnikiem jest ekonomiczność samochodu. Nie ukrywam faktu że jeżeli kupię 1.6 16v to pewnie będe decydował sie na gazownie żeby było taniej.
Samochodem mam zamiar pojezdzic kilka lat i nie mam pojecia jak wpłynie instalacja gazowa na silnik samochodu, jak samochód będzie się sprawował po 2-3 latach na gazie. W grę wchodzi pewnie nstalacja IV generacji jeżeli już coś.

Jeżeli chodzi o diesla to pewnie w grę wchodzi jakiś wirusik - może nie od razu ale w niedługim okresie czasu. Nigdy nie jeździłem dieslem wiec nie wiem czego mogę oczekiwać. Spalanie jest na pewno mniejsze niż w porównaniu z 1.6 16v, a jeżeli wziąść 1.6 16v + gaz to jest niewielka różnica.

Mam też pytanie do posiadaczy dieselków w nazym klubie ( wiem że jest ich bardzo mało). Jak wam się sprawują te samochody na codzień?? Jak usterkowość i ogólne wrażenia.
Podobno wszelkie naprawy i części do diesli są droższe niż silników benzynowych.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat - bo ja mniej wiecej stoje między tym a tym.

Pozdrawiam

Post Napisane: lut Cz 05, 2004 3:05 pm  Tytuł:

No i jeszcze oczywiscie osiagi.

Ile moge osiagnac w zagazowanym 1.6 16v bez ingerencji w silnik??
W gre wchodzi wymiana kolektora, ukladu wydechowego, zarobieniu dolotu i to pewnie wszystko co bym mial w planach. Jakie teoretyczne osiagi moge uzyskac po takich modyfikacjach??

W dieslu pozostaje chyba tylklo wirusik i nic wiecej - a moze sie myle???
Diesel ma duzo wyzszy moment a ilos kucykow mnie j wiecej podobna .

Pozdrawiam

Post Napisane: lut Cz 05, 2004 3:28 pm  Tytuł:

Ja tam zwolennikiem gazu nigdy nie byłem i nie bede...bo mam za dużo znajomych z inst.gaz. i prawie kazdy narzeka!

w tym przypadku proponuje 1,6 16V bez gazu a jek nie to diesel!
Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: lut Cz 05, 2004 3:39 pm  Tytuł:

Ja chyba bym wybral DTi ale sa sporo drozsze w zakupie, a wirusik to kolejne 2000-3000pln.

Night Hunter --->>>

Post Napisane: lut Cz 05, 2004 3:59 pm  Tytuł:

Ja też bym brał diselka w takim przypadku, tylko DMK, KOLOS jak tam z dostępnością i cenami częsci do tych modeli ?

http://www.meganecoupe.pl, http://www.richi.street.pl

I Rule...contact service

Post Napisane: lut Cz 05, 2004 4:17 pm  Tytuł:

ceny napewno droższe wymiana paska rozrządu itp jest sporo droższa. Motor odpukać mi się nie psuje eksploatuje dosyć intensywnie :-D
LeniwieC virus u Mastersa kosztuje 1700 PLN i pewnie do negocjacji
Radq możesz zawsze myśleć o turbinie z Laguny większym IC układzie wydechowym tak że wirus to nie wszystko ale przyrosty mocy wiążą się z przyrostami Nm co z kolei prowadzi do konieczności wymiany sprzęgła i paru innych rzeczy. Ale co do przeróbek to jest o wiele prościej niż z 1,6 16V z resztą Ciapciak to pewnie potwierdzi :roll:

Post Napisane: lut Cz 05, 2004 4:33 pm  Tytuł:

a ja to chyba polece diesla...

Post Napisane: lut Cz 05, 2004 4:51 pm  Tytuł:

ja tez bym wziol diesleka

Post Napisane: lut Cz 05, 2004 5:13 pm  Tytuł:

Panowie nie przesadzajcie odpiecie i wpiuecie kostki napewno nei spowoduje jej wustrzelenie gorzej zebys jej w jakis sposob nie uszkodzil podczas demontazu obicia

Post Napisane: lut Cz 05, 2004 5:57 pm  Tytuł:

Ogolne sam wolalbym 1.6 16v ale jak mam do tego zalozyc gaz to nie bardzo mi sie to podoba w perspektywie dluzszego okresu czasu. Sam jezdzilem kiedys na gazie i przez rok bylo super a potem to obroty skakaly, gasl jak byl zimny itd itp.

Cytuj:
Ja tam zwolennikiem gazu nigdy nie byłem i nie bede

Ja tez wolalbym jezdzic na benzynce ale niestety za duzo to kosztuje u nas. Rocznie robie ponad 30.000 km wiec jest roznica miedzy gazem i benzyna.

Sprawa jest caly czas otwarta i pewnie bedzie to co sie trafi ale..

Pozdrawiam
I Rule...contact service

Post Napisane: lut Cz 05, 2004 6:14 pm  Tytuł:

bierz diselka ;)

ale to tylko dlatego , że gaz dla mnie jest :)24
no i łatwiej go podkręcić nie zwiększając drastycznie zużycia ON

Post Napisane: lut Cz 05, 2004 6:28 pm  Tytuł:

Cytuj:
no i łatwiej go podkręcić nie zwiększając drastycznie zużycia ON

No dokladnie - to tez jest argument ktory przemawia z dieslem.

Pozdrawiam
Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: lut Cz 05, 2004 6:31 pm  Tytuł:

Bierz diesla!Ja bym tak zrobil!W dodatku jezeli masz zamiar chipa sobie zafundowac to nie ma sie nad czym zastanawiac!Tylko brac radeq brac diesla!!! :-D

Zawsze moze byc lepiej;]

Ultimate Tuningforum Master
Ultimate Tuningforum Master

Post Napisane: lut Cz 05, 2004 6:56 pm  Tytuł:

Ja jeździłem kilkoma Dieslami, i to jest (olewawcza jazda) jedziesz sobie na V biegu chcesz wyprzedzić dodajesz gazu i masz taki efekt jak w 1.6 16V redukcja z V na IV. właściciele tych silników pewnie mi teraz poślą kilka ..., no może nie identyczne osiągi, ale diesel to całkowicie inna jazda, jeśli myślisz o jakimś chipsie, to ja oczywiście nawet teraz to bym kupił diesla.
Oczywiście tu trochę zależy od Ciebie bo musisz zapomnieć w dieslu o paleniu lacza gdy chłopaki trzymają za słupki, lub ciągła jazda na max. Obrotów, ale ten silnik zrewanżuje Ci to na stacji benzynowej gdy wlejesz 5,0 -5,5 na setkę podczas średniej jazdy.
DIESEL :)2

żółta FRYTKA 2.0 16v '97 LPG

Post Napisane: lut Cz 05, 2004 6:58 pm  Tytuł:

dizeeeeel 8-)
I Rule...contact service

Post Napisane: lut Cz 05, 2004 8:11 pm  Tytuł:

Tylko "diesel power" ;) . Nie powiem, z gazem mam tylko mile wspomnienia. Z ojcem przejeździliśmy 200tys. km na gazie Toledo 1,6 i zaoszczędziliśmy na tym kupe kasy (dziś pożegnaliśmy się z tym autkiem :cry: :cry: ). Jednak w dzisiejszych czasach nie zakładałbym gazu do stosunkowo nowego samochodu. Nie te czasy i ceny instalacji już nie te. Teraz lepiej wychodzi dieselek i do tego ile przyjemności z jazdy daje :cool:

Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: lut Cz 05, 2004 11:58 pm  Tytuł:

powiem tak tez wolalbym diselka i to polceam
ale panowie nie przesadzajcie z tym gazem i ze to syf, jak ktos nie jezdzil tylko slyszal opinie innych to jest smieszny powtarzajac jakies tam rzeczy, ktos cos powie inny przekreci i wychodzi bigos
sam mam gaz nie narzekam jezdzi mi sie lepiej niz na benzynce a mam II generacje a co tu mowic o IV, koszty eksploatacji sa smieszne, sam tez zrobilem ponad 30 tys na gazie a mam go troche ponad rok wiec malo nie jezdze, problemow nei bylo prawie zadnych z gazem wieksze mialem z sama megi
ojciec tez ma gaz i nie narzeka, w firmie jezdzi polonez truck ktory ma juz grubo ponad 300 tys przewalone po miescie tylko na gazie w pelni obciazony i z gazem nie bylo tez zadychw iekszych problemow
radze sprawdzic to co sie mowi a nie ze gaz to kicha, bo dla innych francuz to kicha, coupe to kicha itp.
gaz jest tak samo dobry jak paliwo a czesto bywa ze znacznei lepszej jakosc i mniej niszczy silnik niz chrzcona beznyna, gazu sam sobie na stacji nikt nie zmiesza - no chyba ze doda wiecej propanu ale to tylko poprawi dynamike w samochodzie
to tyle
sorki ze sie tak rozpisalem ale irytuja juz mnei te gadki ze gaz to dno i wodorosty bo tak nei jsst jak ktos madry zaklada instalacje a nie pan Czesiek z Pcina Dolnego

bierz diselka 8-)

Post Napisane: lut Pt 06, 2004 12:35 am  Tytuł:

nie czytalem calego tematu bo za duzo czytania w kazdym razie ja polecam diesla, dzis w vtechu zchipowalismy vectre 2.0 Di czy jakos tak i z 85 wyciagnieto 105 KM za cene duzo nizsza jak ta podana u Mastersa. 105 Km to dopiero poczatek bo zostanie zalozony intercooler bo bez niego nie chcieli podkrecac turbiny itp. juz z tymi 105 konikami chodzi super ! :)
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów. Strona główna forum » Fora przeniesione (archiwa) » Megane Coupe Klub Polska Strona 1 z 2 1, 2 Następna strona
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg