Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Strona 1 z 1
Autor Wiadomość

Post Napisane: cze Śr 22, 2005 8:13 am  Tytuł: Zlomowanie samochodu

Slyszalem ze w najblizszym czasie ma sie cos zmienic w przepisach odnosnie tego tematu. Czy wiecie cos wiecej??
Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: cze Cz 23, 2005 12:13 am  Tytuł:

Było w planach wprowadzenie czegoś takiego, że jak oddajesz auto do kasacji to nic za to nie płacisz, pod warunkiem, że wagowo pojazd będzie w 90% kompletny. W przeciwnym razie za każdy kilogram, którego brakuje dopłacasz jakąś kwotę (bodajże 10PLN/kg). Innymi słowy nie będzie się opłacało rozsprzedanie szrota na części i skasowanie samych pól numerowych.

Post Napisane: cze Cz 23, 2005 12:28 am  Tytuł:

a ja oddalem malucha na zlom i dostalem za to pieniadze i dostalem kwit zeby go wyrejestrowac i jak to jest?

na zlom taki zwykly co zule tam klapy od studzienek tachaja

Post Napisane: cze Cz 23, 2005 7:39 am  Tytuł:

No wlasnie slyszalem jeszcze ze oprocz tego ze samochod musi miec 90% wagi to jeszcze ma byc oplata za zlomowanie ok 500zł i ze ma to wejsc na przelomie czerwca-lipca. Czy ktos wie czy to wejdzie??
Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: cze Cz 23, 2005 9:52 am  Tytuł:

@Fasola
U nas swego czasu też brali auta 'na wagę', niestety nie wiem w jaki sposób załatwiali wyrejestrownie :roll:
@RIC
Tych 500PLN to miał być dodatek do ceny nowego pojazdu akonto jego przyszłego złomowania. Każde inne auto miało być odbierane przez staję demontażu z darmo, ewentualnie mogli Tobie coś odpalić, jeśli widzieli, że trochę kasy na tym wraku zarobią.
Swoją drogą dlaczego wzorem innych cywilizowanych państw nie można normalnie wyrejestrować własnego samochodu, zdemontować go we własnym zakresie i rozsprzedać na części czy też zrobić sobie z niego kurnik lub klomb :???:

Post Napisane: cze Cz 23, 2005 5:40 pm  Tytuł:

Fasola_Gdańsk napisał(a):
a ja oddalem malucha na zlom i dostalem za to pieniadze i dostalem kwit zeby go wyrejestrowac i jak to jest?

na zlom taki zwykly co zule tam klapy od studzienek tachaja

Jeśli moge wiedziec - ile dostałeś? :D

Post Napisane: cze Cz 23, 2005 5:46 pm  Tytuł:

140zł bez silnika i skrzynii, silnik odremontowalem i sprzedalem za 250zł ze skrzynia, za 30zł sprzedałem pompe hamulcowa, a malucha kupilem za 400zł i 4miechy sluzyl :D
Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: cze Wt 28, 2005 6:51 pm  Tytuł:

A po co złomować? Sprzedajesz furę kumplowi za 50 zeta (oczywiście na umowę), kumpel nie rejestruje bo kupił auto na części albo jako ozdobę do ogródka i po sprawie. A Ty mając umowę możesz grata spokojnie wyrejestrować. Mam rację czy nie?

|___\____________/___|
[OO]\_____Y_____/[OO]
\===\__|__|__|__/===/

Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: cze Wt 28, 2005 10:30 pm  Tytuł:

Cytuj:
A po co złomować? Sprzedajesz furę kumplowi za 50 zeta (oczywiście na umowę), kumpel nie rejestruje bo kupił auto na części albo jako ozdobę do ogródka i po sprawie. A Ty mając umowę możesz grata spokojnie wyrejestrować. Mam rację czy nie?

Nie masz racji, bo nowy nabywca mimo iż nie musi zarejestrować auta na siebie (choć urzędowo ma na to 30 dni to nikt tego nie egzekwuje) to i tak ma obowiązek opłacenia umowy w skarbowym (wyjątek: pojazd kosztował do 1000PLN, dyskusyjna sprawa deklaracji PCC - w takich przypadkach jedne urzędy jej chcą inne nie) oraz wykupić OC na stare blachy (które normalnie po zarejestrowaniu przepisuje się na nowe tablice) - inaczej prędzej czy później dostanie od UFG do zapłaty prezent w postaci 3500 czy 4000PLN (coś w tych granicach).
A co do samego złomowania to dowiedziałem się tyle, że od 30 czerwca wygasają stare zezwolenia na złomowanie aut i niektóre auto-kasacje nie będą przyjmować samochodów, bo nie znają nowych przepisów.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Główne Strona 1 z 1
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg