Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Strona 1 z 2 1, 2 Następna strona
Autor Wiadomość

Post Napisane: maja Pn 24, 2004 11:25 pm  Tytuł: Pomocy - Spuszczanie paliwa z ...

Cześć
Musze wlaśnie u siebie w fordzie spuścić paliwo z baku i kieruje sie do was z prośbą.
Jakiej średnicy rurke dobrać do spuszczania paliwa i czym muszę to koniecznie paliwo ciagnąć ustami czy mozna jakomś pomką czy czymś takim.
Jeśli tylko ustami to jaką najlepiej dobrać średnice rurki i jakom mniej wiecej długośc dobrać.Chodzi mi o to by wykonać ta "operacje"jak najszybciej i "bezboleśnie".
Z gory dzieki za odpowiedzi,
ŚLEPY MODERATOR

Posiadane auto: Volvo 960 3.0

Post Napisane: maja Wt 25, 2004 1:20 am  Tytuł:

boze skad tys sie urwał ?? :o taka rurka ktora bedzie pasowac

ps.spuszczasz paliwo komus pod blokiem czy jak ??

Post Napisane: maja Wt 25, 2004 6:22 am  Tytuł:

wilson napisał(a):
spuszczasz paliwo komus pod blokiem czy jak ??

nikomu nie spuszczam paliwa pod blokiem tylko musze sobie spuścić w fordzie dlatego bo jak zatankowałem o stanio na stacji dziwnego pochodzenia to,to własnie paliwo spowodowało dziwne skutki,slabiej jeździ coś jakby dzwoni.
Dlatego ponawiam swoją prośbe

Post Napisane: maja Wt 25, 2004 2:47 pm  Tytuł:

weś taką rurke ośrednicy ok 1.5cm albo nawet 1cm tak żeby dobre ciśnienie było a rurke taką długą żeby starczyła ci do samego dna baku aż prawie do samej ziemi tak zeby ci sie miska czy tam jakaś butelka zmieściła tylko pamiętaj że lepiej jak bak masz wyżej niż naczynie wtedy szybciej wyleci, a i przechyl samochód w strone wlewu to więcej wyciagniesz. A bęzyne najlepiej pociagnij ustami tylko nie zadługo :], zresztą nic ci sie nie stanie tylko papierosa zaraz po tym nie zapal :]

Post Napisane: maja Wt 25, 2004 3:23 pm  Tytuł:

Cześć

Najłatwiej odkręcić przewód paliwowy od wtrysku włączyć stacyjkę i pompa sama wypompuje paliwo ze zbilornika.

Damian

Post Napisane: maja Wt 25, 2004 4:33 pm  Tytuł:

dawno takiego slabego problemu nie slyszalem :cool:
Wieśniak i Ricuś, głupi i złosliwy debil

Posiadane auto: V8 1UZ-FE

Post Napisane: maja Wt 25, 2004 6:03 pm  Tytuł:

Cytuj:
że lepiej jak bak masz wyżej niż naczynie wtedy szybciej wyleci,

wtedy WOGÓLE wyleci cokolwiek. I nie poziom naczyń jest wazny tylko lustro cieczy.. znaczy sie poziom. Naczynia połączone - czas sobie fizyke przypomnieć.

Cytuj:
Najłatwiej odkręcić przewód paliwowy od wtrysku włączyć stacyjkę i pompa sama wypompuje paliwo ze zbilornika.

a na sam koniec zaciągnie syf z dna zbiornika a jak już nie bedzie benzyny to sie zatrze bo jest smarowana paliwem..

nowe samochody są tak pomyślane że często rurki si nie da wsadzić przez wlew. Czasem jest śruba w zbiorniku do spuszczania paliwa a czasem trzeba wykręcić zbiornik.. lub w najlepszym razie pływak (dostęp od podłogi bagażnika lub spod tylnego siedzenia ) i wyciągać tamtendy właśnie rurką.

Obrazek bzzzzzzzzzz bzzzzzzzzzzz

Ultimate Tuningforum Master

Posiadane auto: VW 9N i Honda ED9

Post Napisane: maja Wt 25, 2004 6:43 pm  Tytuł:

Najlepiaej tak jak w poldku srobka pod bakiem!! (na plasko w nocy oswietlajac zapalniczka) :lol:

Tuningforum master
Tuningforum master

Post Napisane: maja Wt 25, 2004 11:26 pm  Tytuł:

Cybul napisał(a):
A bęzyne najlepiej pociagnij ustami tylko nie zadługo :], zresztą nic ci sie nie stanie tylko papierosa zaraz po tym nie zapal :]

:grin: :cool: Z tym fajkiem dobra porada :D

A tak na powaznie jesli nie chcesz ssac ustami to sa tez do tego celu specjalne reczne pompki np w makro za grosze aczkolwiek spuszczanie nimi paliwa trwa troche czasu!

Post Napisane: maja Wt 25, 2004 11:32 pm  Tytuł:

Do czego to doprowadza ta podwyżka cen paliw ;) Jak ja kiedyś spuszczałem paliwo z Malucha,to za mocno zassałem paliwko i mialem potem niesmak w buzi przez pół dnia...zresztą,i tak zasmakujesz paliwka przy spuszczaniu.A co do średnicy rurki,to najlepszy będzie gumowy wężyk centymentrowej średnicy.

SRP DRIFT TEAM
http://www.drift-team.eu
http://www.driftzone.xt.pl

Post Napisane: maja Śr 26, 2004 10:58 am  Tytuł:

Cześć

Wombat pompa nie jest smarowana paliwem natomiast jest nim chłodzona nie zmienia to faktu że pompa pracująca bez paliwa ulegnie uszkodzeniu..

Wiadomo że nallepiej jest oczyścić cały układ paliwowy ( przewody, filtr, zbiornik )
ale koledze chodziło chyba metodę bez konieczności demontowania zbiornika.

Damian

Post Napisane: maja Śr 26, 2004 2:01 pm  Tytuł:

Wombat napisał(a):
Cytuj:
że lepiej jak bak masz wyżej niż naczynie wtedy szybciej wyleci,

wtedy WOGÓLE wyleci cokolwiek. I nie poziom naczyń jest wazny tylko lustro cieczy.. znaczy sie poziom. Naczynia połączone - czas sobie fizyke przypomnieć.

Oj to chyba przy samym lustrze bezyny nie będzie trzymał tego wężyka bo co minute ędzie musiał znowu zasysać jak mu wężyk nie będzie brał juz bęzyny, lepiej sobie położyć wężyk na dnie i niech ciagnie ąż do końca i lepiej żeby miał naczynie położone na ziemi jak najnizej i węzyk ma dłuższy niz ma siedzieć 5 minut z miską czy z butelką podniesioną i trzymać ja w ręku :roll: nie prościej
I jak syf zaciagnie to i tak by zaciągneło jak mu by sie bęzyna skończyła wiec lepiej jak wypąpuje a póżniej przez jakiś gaźik ją przcedzi.

Post Napisane: maja Śr 26, 2004 10:30 pm  Tytuł:

Ostatnio musiałem spuszczać w Tranzicie paliwo i nie dało się inaczej jak odkręcić załego zbiornika, jakieś zabezpieczenia zrobili :mad:
Ale przy okazji miałem dużo smiechu bo kolega zatankował ów Forda (służbowego) benzyną chociaż on był na rope (prywatny samochód ma na benzyne :grin: ) i przy kasie nie zgadzała mu się kwota do zapłaty. Teraz ma 60 litrów benzyny w garażu i pomału przelewa do swojego :mad: ciekawe jak dużo miał jeszcze ropy w baku :-D

Post Napisane: maja Pt 28, 2004 10:12 pm  Tytuł:

a jak mu wszedł do baku pistolet od tankowania benzyny jak on ma diesla?? Ja ostatnio bym sobie U95 nalał, ale na szczęści pistolety są inne i nie chcą wchodzić tam gdzie trzeba czyli do baku :)

Post Napisane: maja So 29, 2004 10:41 am  Tytuł:

W tranzicie wlew do baku jest na tyle duży żeby można było używać pistoletów do ciężarówek.
Rookie
Rookie

Post Napisane: paź Śr 26, 2005 2:22 pm  Tytuł: :(

Ja TESH MAM PROBLEM I NIE WIEM JAK SPUŚCIĆ PALIWO W OPLU ASTRZE BO PRZEZ RURKĘ Z BAKU BĘDĘ SPUSZCZAŁ PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ!!!POMOCY!!!!!!!!!!!!

Post Napisane: paź Śr 26, 2005 4:21 pm  Tytuł: Re: :(

PINGWIN20 napisał(a):
Ja TESH MAM PROBLEM I NIE WIEM JAK SPUŚCIĆ PALIWO W OPLU ASTRZE BO PRZEZ RURKĘ Z BAKU BĘDĘ SPUSZCZAŁ PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ!!!POMOCY!!!!!!!!!!!!

to jaki zbiornik ma ta astra ?? ;o

Odp byla pare postow wyzej - trzeba czytac ze zrozumieniem ...

Wombat napisał(a):
Czasem jest śruba w zbiorniku do spuszczania paliwa a czasem trzeba wykręcić zbiornik.. lub w najlepszym razie pływak (dostęp od podłogi bagażnika lub spod tylnego siedzenia ) i wyciągać tamtendy właśnie rurką.

Post Napisane: paź Pn 31, 2005 7:42 am  Tytuł:

ja ostatnio nalalem do paska b6 tdi 10 litrow pb. spuscilem caly bak odlaczajac przewod paliwowy i wypompowalem paliwo wlaczajac i wylaczajac zaplon. troche to trwalo( z pol godzinki) heh
pistolet pb i on byl taki sam, bez problemu sie zmiescil
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Główne Strona 1 z 2 1, 2 Następna strona
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg