Tuningforum.pl tuning forum
Zaloguj się, aby sprawdzić PW.
Strona 1 z 1
Autor Wiadomość
Rookie
Rookie

Posiadane auto: Passat B4 Variant, 1996 r.

Post Napisane: lip Pn 04, 2011 8:07 pm  Tytuł: Passat b4, pytania początkując...

Witam,
Jest to mój pierwszy post, na forum sprowadziła mnie chęć małego tuningu mojego Paska :)
A więc Witam Wszystkich na forum ! :grinn:
W sprawach tuningu jestem Świeżakiem, dlatego myślę, że lepiej zapytać niż później mieć problemy :)
Co do samochodu... Czas przedstawić pacjenta:
Passat b4 Kombi, 96 r.
Chciałbym zainwestować w tuning optyczny(zewnętrzny), w silniku nic grzebać nie będę - chodzi super, więcej mocy mi nie potrzeba itp.
Jak na razie zaopatrzyłem się już w Lampy Chrom Angel Eyes przód(coś takiego)
Felgi planuję wymianę dotychczasowych na coś lepszego Coś takiego lub podobne do tego oczywiście nowe oponki ewentualnie używki
Zderzak przedni, chciałbym założyć RS tylko nie wiem czy będzie pasować :/ coś jak tutaj w b3
Grill hmm nie wiem, raczej bym zmienił na taki bez znaczka
Zawieszenie to chyba musi pójść w pierwszej kolejności z kołami...
Budżet na to mam mniej więcej 4 tys +/-
Ogólnie chciałem Passata sprzedać i kupić coś nieco nowszego, lecz po dłuższym namyśle jestem zdecydowany pozostać przy nim bo bądź co bądź nigdy mnie nie zawiódł i naprawdę odpowiada mi nim jazda :grinn:
Dużo przeglądałem forum lecz niestety jest niewiele na temat tuningu Passata b4, tak bardzo się nie nadaje do tuningu ?
Wyżej wymienione elementy to są moje przemyślenia z kilku, kilkunastu dni... Oczywiście jestem otwarty na wszelkie Wasze pomysły i rady ;)
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc, CoNe :)

A Passat aktualnie prezentuje się tak :) (jeszcze bez nowych lamp)

http://img233.imageshack.us/img233/4871/dsc00368e1.jpg
http://img28.imageshack.us/img28/1175/dsc00376qh2.jpg

Ostatnio edytowano lip Wt 05, 2011 2:21 pm przez CoNe, łącznie edytowano 2 razy

Wieśniak i Ricuś, głupi i złosliwy debil

Posiadane auto: V8 1UZ-FE

Post Napisane: lip Pn 04, 2011 8:31 pm  Tytuł: Re: Passat b4, pytania początk...

nie masz internetu? google? trzeba poszukać fotek zrobionych i wybrać sobie to co ci sie podoba.

http://www.google.pl/search?q=passat+b4 ... 20&bih=950

Obrazek bzzzzzzzzzz bzzzzzzzzzzz

Ultimate Tuningforum Master

Posiadane auto: DŻAPAŃSKI SPRZENT a nie jakieś tam bą żur :P

Post Napisane: lip Pn 04, 2011 10:03 pm  Tytuł: Re: Passat b4, pytania początk...

Oho, niedawno szybcy i wściekli lecieli w tvp :D

Advanced User
Advanced User

Posiadane auto: azjatyckie

Post Napisane: lip Pn 04, 2011 10:13 pm  Tytuł: Re: Passat b4, pytania początk...

Najpierw to bym zmienił auto a potem pojechał na wakacje :grinn: Niezaleznie ktora wersja passata to bedzie to moim zdaniem zadna nie nadaje sie do tuningu.

Post Napisane: lip Pn 04, 2011 10:19 pm  Tytuł: Re: Passat b4, pytania początk...

no to chyba wydaje ci się tylko...

Posiadane auto: LS

Post Napisane: lip Pn 04, 2011 10:35 pm  Tytuł: Re: Passat b4, pytania początk...

Prosty przykład

Obrazek

Rookie
Rookie

Post Napisane: lip Pn 04, 2011 10:59 pm  Tytuł: Re: Passat b4, pytania początk...

Witam,
Nowy podobny pasek tyle, że kombi był moją inspiracją dzięki której zrezygnowałem ze sprzedaży...
A co do szybkich i wściekłych wcale nie jestem fanem tej serii ;)
Chodzi mi o taki mniej więcej efekt końcowy jak na tym filmiku

Jak pisałem wyżej chciałem się poradzić na forum przed zakupem różnych elementów czy na pewno będą pasować lub abyście mi doradzili coś innego jako już bardziej doświadczeni w tych sprawach, myślę, że jestem w odpowiednim miejscu ;) . A już na pewno moim celem nie jest tworzenie pod wpływem pewnego filmu jakiegoś "pojazdu" na wzór tych z "Szybkich i ..." z napisem pionier na szybie... :lol:

Ostatnio edytowano lip Pn 04, 2011 11:04 pm przez CoNe, łącznie edytowano 2 razy

Post Napisane: lip Pn 04, 2011 11:02 pm  Tytuł: Re: Passat b4, pytania początk...

Z 4 tysiącami to możesz kupić sobie jakieś fajne koło i może zostanie na jakiś gwint mts technik, czy ta technix. Więcej z takim budżetem nie zrobisz...

Posiadane auto: DŻAPAŃSKI SPRZENT a nie jakieś tam bą żur :P

Post Napisane: lip Pn 04, 2011 11:07 pm  Tytuł: Re: Passat b4, pytania początk...

Niestety rozny ma rację...

Rookie
Rookie

Post Napisane: lip Pn 04, 2011 11:07 pm  Tytuł: Re: Passat b4, pytania początk...

Dzięki za odpowiedź ;-) dlatego pytam. Budżet to 4 - 5 tys. w sensie, że mogę dzisiaj jechać i kupić za tyle np. jakieś części itp. ;) A resztę zawsze można rozłożyć w czasie, bo nie planuję zrobić tego w 2 tygodnie. No ale nie ukrywam, że max chciałbym zainwestować w ten samochód 5 tys. bo więcej nie wiem czy ma sens inwestować w takiego staruszka ;)

Post Napisane: lip Pn 04, 2011 11:14 pm  Tytuł: Re: Passat b4, pytania początk...

Tuning to coś czego nie przelicza się na zasadzie czy mi się opłaca, bo nigdy się nie opłaca. Albo chcesz mieć fajnie zdłubany po swojemu samochód, i ładujesz siano bez względu na wiek auta, albo podchodzisz do tematu pragmatycznie i mody kończysz na fajnym kole, bo każda następna modyfikacja nie zwróci się przy odsprzedaży samochodu. Musisz brać to pod uwagę.
Wieśniak i Ricuś, głupi i złosliwy debil

Posiadane auto: V8 1UZ-FE

Post Napisane: lip Pn 04, 2011 11:20 pm  Tytuł: Re: Passat b4, pytania początk...

Cytuj:
że max chciałbym zainwestować w ten samochód 5 tys

to w zasadzie zabawe skończyłeś zanim dobrze sie rozkręciłeś. Za 5 tyś samochodu do takiego stanu nie doprowadzisz - zwłaszcza że wszystkie pokazane wypasy są czarne i z chromem fajnie to wygląda a twój nie jest czarny. Wiec żeby robiłl podobne wrażenie musi byc zrobiony lepiej. lepiej niestety znaczy drożej.

Obrazek bzzzzzzzzzz bzzzzzzzzzzz

Herr General
Herr General

Posiadane auto: Peugeot 306, vectra SRI

Post Napisane: lip Cz 14, 2011 10:27 pm  Tytuł: Re: Passat b4, pytania początk...

Kolego mysle ze na poczatek z tym budzetem to po 1. felga 2. gleba 3. wszelkiego rodzaju poprawki lakiernicze + pozadna poleraka. Dopiero pozniej mozesz ruszac dalej. Niestey z tego co widze chesz zniszczyc auto w przedbiegach ( pieje tu do tej chinskiej lampy )!! Jesli chesz zrobic pozadnie to auto to allegro nie istnieje a przynajmnije nie te aukcje z kup teraz ktore sa na poczatku listy gdy posortujesz po cenie. Co do twojej kalkulacji czy sie opaca to najlepiej przedstaw3il to Rozny
"Tuning to coś czego nie przelicza się na zasadzie czy mi się opłaca, bo nigdy się nie opłaca. Albo chcesz mieć fajnie zdłubany po swojemu samochód, i ładujesz siano bez względu na wiek auta, albo podchodzisz do tematu pragmatycznie i mody kończysz na fajnym kole, bo każda następna modyfikacja nie zwróci się przy odsprzedaży samochodu. Musisz brać to pod uwagę."
i on ma 100% racji.

Posiadane auto: Accord SiR-T & CRX del Sol

Post Napisane: lip Cz 14, 2011 11:37 pm  Tytuł: Re: Passat b4, pytania początk...

Z budżetem 4 - 5tys to bym kupił aluski uzywane za tysiąca a za reszte jechał do Chorwacji, bo tam jest ladnie.
I tak bym poprzestal z tjuningowaniem takiego Passata.
Ciekawego Paska widziałem na wojnie pp w Sosnowcu, ale tam to trochę inna liga przeróbek... :grinn:

609-658-166

Zobacz profilICQ
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku Strona główna forum » Fora główne » Główne Strona 1 z 1
Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg