Forum - Fora główne - Techniczne - Wbudowany gps zakłóca pracę zewnętrznego gps Mio 680 FILMY

Nowicjusz
bmwpiotrbmw
Czytelnik
bmwpiotrbmw dodano: 23.09.2013, 03:21 #1
Witam
Moja nawigacja w bmw e46 pokazuje złą lokalizację, pokazuję, że się przemieszczam ale zupełnie nie tam gdzie trzeba. Kiedyś w zależności jaki miała dzień raz działała tak jak trzeba a na drugi dzień pokazywała złą lokalizację, teraz obecnie niestety już te lepsze dni jej się nie zdarzają i cały czas źle pokazuje lokalizację.
Widząc, że nawigacja wbudowana jest nie pewna kupiłem nawigacje mio 680 niestety okazało się, że mio w moim aucie traci sygnał. Mam wrażenie, że wbudowana nawigacja zakłóca pracę mio lub jakieś inne urządzenie w aucie. Mio łapie sygnał w e46 dopiero jak wyłączę stacyjkę i w bagażniku gps przestanie świecić. Mio łapie sygnał bez problemu w innych autach.

Moja nawigacja wbudowana: http://image(...)enzuXKmg

Mio traci sygnał po przekręceniu kluczyka:

Mio łapie sygnał po wyłączeniu się gps w bagażniku:

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu

Pozdrawiam
Capo
Wombat
Czytelnik
Wombat dodano: 23.09.2013 08:27 #2
gps jest urządzeniem pasywnym- tzn tylko odbiera. Sam z siebie nic nie wysyła informacji wiec nie może zakłócać. Tzn nie powinien.

Ale jeżeli jest uszkodzony lub jest uszkodzona jego instalacja to może coś sieje w eter i zagłusza sygnał. Odpięcie wtyczki (anteny lub zasilania) od GPS w bagażniku nie rozwiąże problemu doraźnie?

Poza tym zobacz czy to nie jest walnięta instalacja w MIO. Bo chyba za każdym razem kiedy sie bawiłeś MIO było wpięte w gniazdo zapalniczki. Może głupieje kiedy dostaje prąd z tego gniazdka.
A jak sie zachowują odbiorniki GPS w komórkach w samochodzie? Też głupieją?
Wombat

www.wombat.prv.pl
Nowicjusz
bmwpiotrbmw
Czytelnik
bmwpiotrbmw dodano: 24.09.2013 02:47 #3
Nawigacja w komórce również traci sygnał w samochodzie. Chciałem wyłączyć nawigację wbudowaną w aucie poprzez wyjecie bezpiecznika ale w opisie bezpieczników pisze, że to jest 7,41 tylko, że ja nie mam takiego bezpiecznika o takim oznaczeniu. Co trzeba odłączyć w bagażniku żeby nawigacja przestała działać? Upewnił bym się w ten sposób czy to ona zakłóca sygnał innych nawigacji. Jestem przekonany, że Mio jest sprawne bo testowałem je wielokrotnie w innych autach. Mio zachowuje się tak samo w aucie podczas pracy z ładowarką i bez niej. Nagram jeszcze filmik jak zachowuje się wbudowana nawigacja.
Ochroniarz
Jarek104
Czytelnik
Jarek104 dodano: 24.09.2013 07:07 #4
zasilanie... albo antenę.

A bezpiecznika o takim oznaczeniu możesz nie znaleźć, bo chodzi o bezpiecznik 7 i bezpiecznik 41.. Odpowiedzialne równiez za radio i wyświetlacz.. Wiesz, że znalezienie tego zajęło mi 15 sekund?

http://www.bts-b(...)p=162003
Capo
Wombat
Czytelnik
Wombat dodano: 24.09.2013 08:08 #5
pozostaje udać się do bagażnika i odpiąć wtyczke od modułu GPS
Wombat

www.wombat.prv.pl
Nowicjusz
bmwpiotrbmw
Czytelnik
bmwpiotrbmw dodano: 25.09.2013 03:02 #6
Jarek104 zauważyłem, że tam się znajduję przecinek czyli nie mam bezpiecznika 7,41 nie mam również bezpiecznika 7 i bezpiecznika 41. W schowku przy bezpiecznikach mam dokładnie taką samą tabelę jak podałeś w linku wiec ja jej po prostu nie musiałem szukać bo ją mam.
Odłączyłem nawigację w bagażniku czyli niebieską, fioletową wtyczkę i mały czarny kabelek, Mio od razu złapał sygnał i prowadził do celu bardzo dobrze, gdy podłączyłem niebieską i fioletową wtyczkę mio miał jeszcze sygnał natomiast jak podłączyłem ten czarny mały kabelek to mio momentalnie traci sygnał. Ten mały czarny kabelek jest od anteny?

Tak się zachowuje wbudowana nawigacja:

... e=youtu.be

Capo
Wombat
Czytelnik
Wombat dodano: 25.09.2013 08:57 #7

Cytat:

Ten mały czarny kabelek jest od anteny?

poszukaj na necie opisu kabelkoligii GPSa w BMW albo schematów elektrycznych.Tam bedzie od czego jest czarny kabelek. Zapewne jest albo anteną albo masą z jakichs powodów. Jeżeli jest anteną to może jest z czymś zwarty..np z masą samochodu i wtedy nadwozie działa jak bezpieczne klatka albo tak "szumi" że głupieje wszystko wewnątrz.
Wombat

www.wombat.prv.pl
Nowicjusz
bmwpiotrbmw
Czytelnik
bmwpiotrbmw dodano: 26.09.2013 06:28 #8
Z tego co wyczytałem to mały czarny kabelek jest od anteny.
sprawdziłem czy jest zwarcie:
Kabel od anteny: miernik nie piszczy ale pokazuje 284
Wejście na kabel od anteny: miernik nic nie pokazuje

Ten bolec na dachu jest od nawigacji czy od czegoś innego? Bo spotkałem się z różnymi opiniami, bolec jest trochę uszkodzony, sprawia wrażenie jak by go ptaki podzióbały, jak kupiłem to auto to już taki był i przez pierwsze parę miesięcy nie było żadnych problemów z nawigacją.
Nowicjusz
seventyfour
Czytelnik
seventyfour dodano: 07.11.2019 12:01 #9
Od wysyłania sygnału GPS jest inne urządzenie - lokalizator, który pozwala na śledzenie aktualnego położenia pojazdu. System https://www.gpsgu(...)ing-gps/ pozwala na kontrolowanie w czasie rzeczywistym pozycji samochodu - co sprawdza się zarówno w przypadku firm, jak i osób prywatnych.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

0 aktywnych w tym 0 zarejestrowanych, 0 gości, 0 ukrytych

X

Informujemy, że strona www.tuningforum.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.