Forum - Techniczne - nadkola, progi, alufelgi - trabant

soda Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 10.11.2007, 19:33 #1 + 0 -
witam, zainspirowany pewnym zdjeciem znalezionym w internecie:

mam zamiar przerobic moje autko jakoze nigdy jeszcze nie robilem nic przy karoserii (jesli mozna to tak nazwac ), mam kilka pytan. jak, najprosciej i najtaniej (kupno gotowych wchodzi w gre) zrobic zrobic takie progi i nadkola jak na zdjeciu? poza tym, co to sa za alufelgi? 14''?
do góry
Veber Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 10.11.2007 19:43 #2 + 0 -

Cytat:

jak, najprosciej i najtaniej

Karton i spray z tesco.

Cytat:

co to sa za alufelgi? 14''?

Raczej 17''.
do góry
soda Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 10.11.2007 20:10 #3 + 0 -
wyczuwam troche ironii w poprzednim poscie. temat ktory zalozylem jest calkowicie powazny, takze prosze o powazne odpowiedzi
do góry
Veber Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 11.11.2007 02:15 #4 + 0 -
Pytasz się jak najprościej i najtaniej to odpowiedziałem. Jak ma być dobrze zrobione, proponuje poszerzyć auto żywicą.
do góry
J<3D<3M<3 Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 11.11.2007 16:33 #5 + 0 -
Skoro temat i plany calkowicie powazne to licz sie z tym zeby je zrealizowac trzeba miec calkiem powazne srodki kazdy by chcial tanio i dobrze. Akurat ten trabant ktorego pokazales jest tak kompleksowo przebudowany ze pochlonal zapewno bardzo duzo pieniedzy, o pracy nie wspomne. Jesli natomiast chcesz "tanio" do starusienkiego trabanta zrobic jakies tam poszerzenia z plastiku, progi z allegro i takie tam jakies fele to odpusc sobie. Ale to wszystko oczywiscie moje zdanie jesli chcesz to kombinuj. Polecam jakies fora o klasykach tam znajdziesz wiele porad, google nie boli
japońska motoryzacja > inna motoryzacja

;]
do góry
tomek3232 Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 12.11.2007 10:36 #6 + 0 -
Nie ma nic gorszego niż zniszczony, zaniedbany samochód po tuningu z Tesco
Ale ten na focie jest oczywiście bardzo fajny
do góry
MAPETuning Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 13.11.2007 19:22 #7 + 0 -
Veber 17 to raczj nei sa bo to trabant i by 17 sie stykaly w takim trabancie te z przendiej osi z tymi na tylnej

co do tego co pytasz o jako ze trabi nie jest metalowy to poszerzenie zywica pare stowek zapwen wyniesie ... jak bys robil sam to tak z 1/3 tego + lakeirunek calego bolida...

fele to ja stawiam na cos poznizej 16

ogolnie tanio dobrego auta nei zbudujesz
ja wydalem juz 2 tyle co moje auto chyba i prawie seria

mysle ze w kolka i ogoleni zeby zrobic to porzadne to musisz ze w tys liczyc.. ja mowie o tanim malowaniu bo amo malwoanie moze tyle kosztowac tez....
[color=yellow]ZAPRASZAM WASZE FURKI

http://www.MAPET-TUNING.com

Galerie, VT, Tapety !!! Wasze fury !!!, Zloty, FORUM GAZETY TRENDS[/color] i inne...

[color=#80BF40]Strona i SKLEP dla pasjonatów tuningu...[/color]

do góry
coolart Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 13.11.2007 21:50 #8 + 0 -
autko bardzo ładnie zmordowane, mi sie podoba, ale niestety pracy będzie i bez dobrej gotówki nie obejdzie sie, zależy ile chce wydać na przeróbki bez felg, i czy jest gotów na jeżdżenie do Praktikera, czy innych sklepów po materiały autobusem czy ma jakiś transport szybszy.
do góry
soda Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 15.11.2007 16:12 #9 + 0 -
jak dla mnie sprawa wyglada nastepujaco:
1 wstawienie felg (mam zalatwione 15'' - 6 sztuk za 400,- z oponami). i tu bedzie chyba problem z instalacja tego. JAKI?
2 wykonanie nadkol i progow - nie mam pojecia ile to moze kosztowac i w jaki sposob to zroboc domowymi metodami?
3 lakierowanie - mam znajomego ktory powiedzial ze jakbym chcial polakierowac trabanta to on z checia to zrobi za 400,-.

moze ktos napisze mi krok po kroku jak to zrobic? jestem bardzo zdeterminowany i mam te 2000 na poczatek
w gre nie wchodzi modernizacja wnetrza - narazie mi na tym nie zalezy
do góry
xxl24h Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 30.09.2010 12:29 #10 + 0 -
Hmmm zapraszam na forum cartontrabanta.pl
Za 400zł to ci chyba pędzlem pomaluje bo to nawet na przygotowanie pod malowanie nie starczy! Nie wspominając o cenie farb! Co do nadkoli to w domu tego nie zrobisz! Chyba że masz dobrze wyposażony duży garaż. Felgi o rozstawie 4x98 a et trzeba już sobie dobrać. Felga 6 cali z oponą 175 powinna wejść bez obcierania i poszerzania (trzeba tylko podciąć ranty) ale jak coś szerszego to już trzeba zdjąć duro i poszerzać wstawiając blachę! Duro bez żadnej żywicy można "naciągnąć" o 8 cm spokojnie. Ale te 2 tyś. to ty lepiej zainwestuj w oczyszczenie i pomalowanie podwozia bo wbrew pozorom są na to bardzo wrażliwe i na pewno nie obejdzie się bez prac blacharskich właśnie od spodu! A później zabierz się za lekkie obniżeni i utwardzenie zawieszania! No i kapcie szersze niż 185 strasznie zwolnią ci fure przez zwiększane opory toczenia. Optymalna opona to 185x55x15 bardzo niski profil na którym da się jeszcze jeździć a wygląda efektownie
do góry
Wombat Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 30.09.2010 13:05 #11 + 0 -
kolego, ten watek MA 3 LATA. Opamietaj sie!!!!!!
Wombat

www.wombat.prv.pl
do góry
Przeglądają temat

0 aktywnych w tym 0 zarejestrowanych, 0 gości, 0 ukrytych

Ostatnie komentarze

Najczęściej komentowane

Znajdź nas w sieci

X

Informujemy, że strona www.tuningforum.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.