Forum - Techniczne - Osad na korku od wlewu paliwa...

JSM Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 19.07.2007, 15:57 #1 + 0 -
Mam taki problem:

Na korku od wlewu paliwa, który jest metalowy, robi mi się taki brązowy osad od benzyny, czym mogę go usunąć ? Już malowałem ten korek kiedyś, i przez jakiś czas osad nie osiadał, ale teraz znowu pojawił się ten problem... Czym to raz na dobre usunąć ?

Z góry dziękuje za pomoc

Cytat:

Czasami trzeba na chłopski rozum: usiąść i zastanowić sie co źle zrobiłem, że sie tak stało...

do góry
Terr Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 19.07.2007 21:13 #2 + 0 -
z jakiego metalu jest zrobiony ten korek?
Forum to takie miejsce, które sprowadza marzycieli na ziemię
do góry
JSM Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 19.07.2007 21:23 #3 + 0 -
Chyba z aluminium ciężko określić.

Mógłbyś wymienić to jakich metali co użyć

Cytat:

Czasami trzeba na chłopski rozum: usiąść i zastanowić sie co źle zrobiłem, że sie tak stało...

do góry
mskojon Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 20.07.2007 00:02 #4 + 0 -
Przyłóż magnes, jesli nie przyciąga korka to jest on z aluminium
do góry
JSM Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 20.07.2007 14:26 #5 + 0 -
Korek jest z aluminium. Ci polecasz żeby to usunąć

Cytat:

do góry
Terr Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 20.07.2007 19:47 #6 + 0 -
nie problem leży w wyczyszczeniu, a w zabezpieczeniu tego korka. Aluminium utleniając się, na swojej powierzchni tworzy cieńką warstwę Al2O3 (czyli tri tlenku glinu). To jest normalny proces, któremy poddaje się większość metali. Sądzę, że podczas utleniania, Glin wiąże z oparami jakiejś substancji dodawanej do paliwa... Stąd ten osad.
Natomiast jeżeli chodzi o zabezpiecznie, to najlepszym sposobem byłoby wymienienie korka na jakiś z tworzywa sztucznego. Jeżeli nie wchodzi ta opcja w grę, to możesz spróbować oczyszczoną powierzchnię korka zatopić w roztopionym poliamidzie (jak dobrze pamiętam, to właśnie on nie wchodzi w reakcje z paliwem). Może również użyć odpowiedniej farby (chloro kauczuk?).
ps. jak coś innego przyjdzie mi do głowy, to jeszcze napiszę, a póki co, dowiedz się o odpowiednią farbę, to chyba najprostsze rozwiązanie... powodzenia
do góry
mskojon Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 20.07.2007 21:29 #7 + 0 -
Chlorokauczuk przypadkiem nie zejdzie pod wpływem benzyny?
Z tego co pamiętam przy malowaniu płotu chlorokauczukiem zużyliśmy dziesiątki litrów rozpuszczalnika
do góry
Terr Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 20.07.2007 22:42 #8 + 0 -
no właśnie dlatego nie jestem pewien tej konkretnej farby, ale któraś z rodziny epoksydowych powinna dać radę :]
do góry
mskojon Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 21.07.2007 00:02 #9 + 0 -
Lub jakieś lakiery które nie są na bazie rozpuszczalników. Np. Farby plakatowe
do góry
Przeglądają temat

0 aktywnych w tym 0 zarejestrowanych, 0 gości, 0 ukrytych

Ostatnie komentarze

Najczęściej komentowane

Znajdź nas w sieci

X

Informujemy, że strona www.tuningforum.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.