Forum - Techniczne - Ogień z rury

Dobi.Gliwice
dodano: 30.10.2002, 07:09 #1 + 0 -
Witam
Co trzeba zrobić żeby się pojawił ogień z rury ??
Bardzo proszę o rade.
Czy wystarczy nie mieć kata, środkowego tłumika i końcowy sportowy ??
do góry
Gość
dodano: 30.10.2002 07:54 #2 + 0 -
Tu masz odpowiedz: http://www.forum(...)topic.ph ... 2&start=18
do góry
Gość
dodano: 30.10.2002 09:18 #3 + 0 -
Ale przy takim ogniu jak na zdjeciu to ci troche zderzak przytopi
do góry
Gość
dodano: 30.10.2002 11:00 #4 + 0 -
A może by tak założyć "bardzo sportowy wałek", taki gdzie czasy współotwarcia zaworów są naprawdę duże - w efekcie masz sporo paliwa w układzie wydechowym i jest co "dopalić" .
A bardziej serio to taki efekt jak na zdjęciu osiągnięto zapewne przy pomocy specjalnej instalacji. Widziałem kiedyś dokładny schemat czegoś takiego w jakimś amerykańskim magazynie o HotRot'ach. Układ składał się z jednego wtryskiwacza (z elektrozaworem) i jednej świacy zaplonowej (zamontowane w końcówce wydechu) - sterowane to to było z kabiny przełącznikiem "fire" .
do góry
Gość
dodano: 30.10.2002 22:33 #5 + 0 -

Pilatus napisał:

A może by tak założyć "bardzo sportowy wałek", taki gdzie czasy współotwarcia zaworów są naprawdę duże - w efekcie masz sporo paliwa w układzie wydechowym i jest co "dopalić" .
A bardziej serio to taki efekt jak na zdjęciu osiągnięto zapewne przy pomocy specjalnej instalacji. Widziałem kiedyś dokładny schemat czegoś takiego w jakimś amerykańskim magazynie o HotRot'ach. Układ składał się z jednego wtryskiwacza (z elektrozaworem) i jednej świacy zaplonowej (zamontowane w końcówce wydechu) - sterowane to to było z kabiny przełącznikiem "fire" .

taki ogień osiąga się również z podkręconych siników turbo, w które zapewne wyposażone są te sierry, wiem, bo widziałem na własne oczy jak koleżka lancerem evo VI tak "ziajał" a żadnej instalacji na pewno nie miał, z resztą taka instalacja to jak już pisałem lipa, padaka, badziew i jeszcze wiele innych, których nie napiszę, bo Herr Wombat mi posta skasuje
do góry
Gość
dodano: 31.10.2002 10:05 #6 + 0 -

Dobi.Gliwice napisał:

Witam
Co trzeba zrobić żeby się pojawił ogień z rury ??
Bardzo proszę o rade.
Czy wystarczy nie mieć kata, środkowego tłumika i końcowy sportowy ??

Z ostrych wałków, wyciętych katalizatorów i tłumików nie uzyskasz takiego ognia.
Aby mieć taki efekt w końcówkę tłumika montuje się wtryskiwacz benzyny (albo lepiej LPG) i urządzenie zapłonowe. Sterowanie masz w środku. Gdy dawkujesz benzynę i dajesz iskrę masz coś w stylu "miotacza ognia" a prędkość spalin wyrzuca to na zewnątrz.
Może to brzmi dla niektórych dość kosmicznie ale tak to się robi.

PS. Z ciekawszych patentów to słyszałem jeszcze o sterowanym ze środka natrysku oleju na napędzane koła aby móc w autach o mniejszej mocy spokojnie palić gumę a nie musieć rozlewać oleju z butelki
do góry
Gość
dodano: 31.10.2002 10:17 #7 + 0 -

KUBA napisał:

(...) z resztą taka instalacja to jak już pisałem lipa, padaka, badziew i jeszcze wiele innych, których nie napiszę, bo Herr Wombat mi posta skasuje

Na jakiej podstwie twierdzisz o takiej instalacji to co napisałeś?
Pomijając sens jej zakładania (osobiście go nie znajduję) to uważasz, ze takie instalacje nie istnieją, czy raczej że nie działają poprawnie?
do góry
Gość
dodano: 31.10.2002 11:30 #8 + 0 -
u mnie ogien z rory czasem sie pojawia przy zmianie biegow na wysokich obrotach ale na prawde nigdy tego nie widzialem i wychodzi mi to bardzo zadko. a tego nie widzialem bo siedze w srodku i czasami slysze strzal i blysk w lusterku. i nie mam zadnych instalacji a wyzylowanego silnika
do góry
Gość
dodano: 31.10.2002 16:07 #9 + 0 -

Pilatus napisał:

KUBA napisał:

(...) z resztą taka instalacja to jak już pisałem lipa, padaka, badziew i jeszcze wiele innych, których nie napiszę, bo Herr Wombat mi posta skasuje

Na jakiej podstwie twierdzisz o takiej instalacji to co napisałeś?
Pomijając sens jej zakładania (osobiście go nie znajduję) to uważasz, ze takie instalacje nie istnieją, czy raczej że nie działają poprawnie?

nie podważam istniena takich instalacji, po prostu uważam to za totalne, zupełnie nic nie dające gówno dla jak to mawiają RICEBOYÓW

CHESTER napisał:

u mnie ogien z rory czasem sie pojawia przy zmianie biegow na wysokich obrotach ale na prawde nigdy tego nie widzialem i wychodzi mi to bardzo zadko. a tego nie widzialem bo siedze w srodku i czasami slysze strzal i blysk w lusterku. i nie mam zadnych instalacji a wyzylowanego silnika

I o to właśnie chodzi jeżeli ogień z rurty to tylko w taki sposób
do góry
Gość
dodano: 01.11.2002 00:32 #10 + 0 -
Mi się udało tylko coś takiego:

........... i Sebring poszedł się pierd.......
do góry
Gość
dodano: 01.11.2002 00:33 #11 + 0 -
może nie taki ogień,ale wiem jak coś podobnego sie robi w maluchu,zato tak jak na zdjęciach to ludzie często robią na zlotach trabantów,ssanie na maxa i podpalaja to co wylatuje z wydechu.
do góry
goger Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 01.11.2002 16:18 #12 + 0 -
srgrucha: a co zrobiles z wydechem w swoim aucie???
do góry
Gość
dodano: 01.11.2002 18:19 #13 + 0 -
To co widzisz na zdjęciu, kilka pierdnięć i po tłumiku
do góry
goger Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 01.11.2002 20:28 #14 + 0 -
ale chodzi mi o to jak zmodyfikowales wydech aby uzyskac taki efekt
do góry
Gość
dodano: 01.11.2002 21:03 #15 + 0 -
Aha, kolektor wydechowy Michaela, przelot Supersprinta i końcowy Sebringa
do góry
Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Ostatnie komentarze

Najczęściej komentowane

Znajdź nas w sieci

X

Informujemy, że strona www.tuningforum.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.