Forum - Główne - Zlomowanie samochodu

RIC
dodano: 22.06.2005, 08:13 #1 + 0 -
Slyszalem ze w najblizszym czasie ma sie cos zmienic w przepisach odnosnie tego tematu. Czy wiecie cos wiecej??
do góry
Pepek Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 23.06.2005 00:13 #2 + 0 -
Było w planach wprowadzenie czegoś takiego, że jak oddajesz auto do kasacji to nic za to nie płacisz, pod warunkiem, że wagowo pojazd będzie w 90% kompletny. W przeciwnym razie za każdy kilogram, którego brakuje dopłacasz jakąś kwotę (bodajże 10PLN/kg). Innymi słowy nie będzie się opłacało rozsprzedanie szrota na części i skasowanie samych pól numerowych.
Pozdrawiam
do góry
Fasola_Gdańsk
dodano: 23.06.2005 00:28 #3 + 0 -
a ja oddalem malucha na zlom i dostalem za to pieniadze i dostalem kwit zeby go wyrejestrowac i jak to jest?

na zlom taki zwykly co zule tam klapy od studzienek tachaja
do góry
Gość
dodano: 23.06.2005 07:39 #4 + 0 -
No wlasnie slyszalem jeszcze ze oprocz tego ze samochod musi miec 90% wagi to jeszcze ma byc oplata za zlomowanie ok 500zł i ze ma to wejsc na przelomie czerwca-lipca. Czy ktos wie czy to wejdzie??
do góry
Pepek Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 23.06.2005 09:52 #5 + 0 -
@Fasola
U nas swego czasu też brali auta 'na wagę', niestety nie wiem w jaki sposób załatwiali wyrejestrownie
@RIC
Tych 500PLN to miał być dodatek do ceny nowego pojazdu akonto jego przyszłego złomowania. Każde inne auto miało być odbierane przez staję demontażu z darmo, ewentualnie mogli Tobie coś odpalić, jeśli widzieli, że trochę kasy na tym wraku zarobią.
Swoją drogą dlaczego wzorem innych cywilizowanych państw nie można normalnie wyrejestrować własnego samochodu, zdemontować go we własnym zakresie i rozsprzedać na części czy też zrobić sobie z niego kurnik lub klomb
Pozdrawiam
do góry
Uiui
dodano: 23.06.2005 17:40 #6 + 0 -

Fasola_Gdańsk napisał:

a ja oddalem malucha na zlom i dostalem za to pieniadze i dostalem kwit zeby go wyrejestrowac i jak to jest?

na zlom taki zwykly co zule tam klapy od studzienek tachaja

Jeśli moge wiedziec - ile dostałeś?
do góry
Fasola_Gdańsk
dodano: 23.06.2005 17:46 #7 + 0 -
140zł bez silnika i skrzynii, silnik odremontowalem i sprzedalem za 250zł ze skrzynia, za 30zł sprzedałem pompe hamulcowa, a malucha kupilem za 400zł i 4miechy sluzyl
do góry
mariusz76 Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 28.06.2005 18:51 #8 + 0 -
A po co złomować? Sprzedajesz furę kumplowi za 50 zeta (oczywiście na umowę), kumpel nie rejestruje bo kupił auto na części albo jako ozdobę do ogródka i po sprawie. A Ty mając umowę możesz grata spokojnie wyrejestrować. Mam rację czy nie?
-----------------------------

|-------INTEGRALE-------|

-----------------------------

|___\____________/___|

[OO]\_____Y_____/[OO]

===\__|__|__|__/===/
do góry
Pepek Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 28.06.2005 22:30 #9 + 0 -

Cytat:

A po co złomować? Sprzedajesz furę kumplowi za 50 zeta (oczywiście na umowę), kumpel nie rejestruje bo kupił auto na części albo jako ozdobę do ogródka i po sprawie. A Ty mając umowę możesz grata spokojnie wyrejestrować. Mam rację czy nie?

Nie masz racji, bo nowy nabywca mimo iż nie musi zarejestrować auta na siebie (choć urzędowo ma na to 30 dni to nikt tego nie egzekwuje) to i tak ma obowiązek opłacenia umowy w skarbowym (wyjątek: pojazd kosztował do 1000PLN, dyskusyjna sprawa deklaracji PCC - w takich przypadkach jedne urzędy jej chcą inne nie) oraz wykupić OC na stare blachy (które normalnie po zarejestrowaniu przepisuje się na nowe tablice) - inaczej prędzej czy później dostanie od UFG do zapłaty prezent w postaci 3500 czy 4000PLN (coś w tych granicach).
A co do samego złomowania to dowiedziałem się tyle, że od 30 czerwca wygasają stare zezwolenia na złomowanie aut i niektóre auto-kasacje nie będą przyjmować samochodów, bo nie znają nowych przepisów.
Pozdrawiam
do góry
Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Ostatnie komentarze

Najczęściej komentowane

Znajdź nas w sieci

X

Informujemy, że strona www.tuningforum.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.