Forum - Techniczne - Planowanie glowicy

muma Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 21.01.2004, 19:17 #1 + 0 -
mam pytanko czy oplaca sie planowac glowice ?
co to daje ?
i czy przy montowaniu turbawki silnik mozna odprezyc wkladajac grupsza uszczelke pod glowice?
a dokladnie chodzi mi o silnik renualt 1.4 gaznik
do góry
Gość
dodano: 21.01.2004 22:57 #2 + 0 -
Więc tak planujesz głowice to zmniejszasz komore spalania a zatym zwiekszasz kompresje czyli zyskuje moc, ale rob to z łową bo uszelka bedize ci starczac na 1000 km , dwa grubsza uszczelka to wieksze prawdopodobienstwo wywalenia, a przy turbo to juz jezdzenie na bombie z taką usczelką, a trzy to w gażnikowym 1,4 turbooooooo napewneo sie da zamontować ?, u mnie do 1,8 gaznikowego sie nieda zalozyc turbo w zaden sposob.
do góry
Wombat Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 21.01.2004 23:06 #3 + 0 -
Renia 5 alpine to było na przykład gażnikowe turbo
silnik 1,4 i w nim 160KM. Dawało to 6,4 do paki przy napędzi na tył.
Słabo ?
Wombat

www.wombat.prv.pl
do góry
Gość
dodano: 22.01.2004 20:32 #4 + 0 -

Wombat napisał:

Renia 5 alpine to było na przykład gażnikowe turbo
silnik 1,4 i w nim 160KM. Dawało to 6,4 do paki przy napędzi na tył.
Słabo ?

aha spoko ja wiem ze byly gaznikowe turbinki , tylko iwem ze zawsze jest problem z dolozeniem do zwyklego gaznikowca turbo (firmy takie jak eltec np sie tyego niechca podjac). ale co do planowania to tka jak mowie. Jak masz plan turbo dac to nieplanuj jej zabardzo bo pierscionki wyskocza przyy wlaczneiu turbinki, a uszczelka powiekszana to tragedia przy duzych cisnieniach
do góry
Gość
dodano: 23.01.2004 00:52 #5 + 0 -
El-Tec zaklada turbiny

chyba cosik ci sie pogrzlo albo asortyment rozszerzaja
do góry
Wombat Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 23.01.2004 01:10 #6 + 0 -
muma powinien zacząc od przeczytania FAQ. Ale oczywiście to olał i teraz zadaje pytania z gatunku "elementarnych".
Wombat

www.wombat.prv.pl
do góry
Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Ostatnie komentarze

Najczęściej komentowane

Znajdź nas w sieci

X

Informujemy, że strona www.tuningforum.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.