Forum - Opel - Vauxhall - Sprowadzenie auta z Niemiec

DuD1
dodano: 25.10.2003, 11:59 #1 + 0 -
Witam czy ktos moze mnie jakos poinformowac/ wprowadzic w tajniki sprowadzenia autka z niemiec np Opla Kadeta albo Golfa II z Niemiec? jak to wyglada co trzeba zrobic jakie auto musi spelniac wymogi alby je potem tu zarejestrowac i wogole co trzeba zrobic i jakie sa tego koszta czy to jest oplacalne.

PS. Czy jak teraz wejdziemy do Unii bedzie to bardziej oplacalne sprowadzic sobie autko? Warto poczekac?
do góry
matadorRS Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 25.10.2003 15:52 #2 + 0 -
O sprowadzeniu Kadeta lub Golfa II zapomnij auto musi spelniac normy EURO II czyli krawie kazde auto po 1996 roku czyli zapomnij.
>>> TRS RALLY TEAM
do góry
Gość
dodano: 25.10.2003 16:37 #3 + 0 -
niekoniecznie po 96 roku
widzialem juz kilka asterek 16v z Euro II,roczniki 93-94
duzo osob zaklada katalizatory spelniajace ta norme aby placic mniejszy podatek
do góry
Gość
dodano: 26.10.2003 11:39 #4 + 0 -
a nie da sie z tym nic zrobic?
do góry
mammoth Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 26.10.2003 14:33 #5 + 0 -
musi byc certyfikat EURO 2 do tego placisz 65%akcyzy (jesli mowimy o golfie II lub Kadecie!) potem od calosci 22%Vat potem przy rejestracji chyba 3,1% jakiejs zlodziejskiej oplaty! placisz tez za tlumaczenie wszystkich dokumentow na jezyk polski u zaprzysieglego tlumacza! slyszalem cos o tym ze zmienil sie sposob naliczania akcyzy i vat'u od lipca i niby troche bardziej sie sprowadzac auta w wieku 4 - 10 lat ale nic o tym nie wiem wiecej! wiec nie powiem
nowe i uzywane czesci do Audi, VW, Seat, Skoda oraz lancer evo / IC z orurowaniem, kolektory, wydechy pod wymiar z aluminium i chromoniklu... 669 51 76 75
do góry
Gość
dodano: 26.10.2003 19:23 #6 + 0 -
a h a dzieki mammoth, a ktos cos moze wie wiecej jak np autko kosztuje z 1200 ojro to ile dodatkowo trzeba zaplacic za jego sprowadzenie z wszystkim.....
do góry
Gość
dodano: 26.10.2003 23:23 #7 + 0 -
No własnie też jestem ciekaw jak to wygląda teraz ?
do góry
Spoon Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 29.10.2003 15:41 #8 + 0 -

DuD1 napisał:

a h a dzieki mammoth, a ktos cos moze wie wiecej jak np autko kosztuje z 1200 ojro to ile dodatkowo trzeba zaplacic za jego sprowadzenie z wszystkim.....

http://www.celsp(...)ator.php

I wszystko jasne
niestety ~drugie tyle trzeba zostawić na granicy /ta akcyza /
do góry
Gość
dodano: 29.10.2003 16:22 #9 + 0 -
no może nie tyle samo ale troszrczke mniej
do góry
Gość
dodano: 29.10.2003 16:36 #10 + 0 -
qrde a jak wejdziemy do UE zmieni sie cos bo to co teraz jest to paranoja
do góry
Storn Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 31.10.2003 09:40 #11 + 0 -
a może ktoś wie czy można zrobić taki przekręt że kupuje autko dogaduje sie z jakimś przykładowym panem Hansem (auto jest na tablicach jedno dniowych) że przyjeżdża do Polski na wycieczke tym autkiem a wraca autobusem oczywiście autko żekomo odsprzedaje mi ale na terenie nasze go kraju!!
Co w tedy z akcyzą i tymi innymi opłatami??
z góry dzięki

Pozdro
do góry
Gość
dodano: 31.10.2003 14:01 #12 + 0 -

Storn napisał:

a może ktoś wie czy można zrobić taki przekręt że kupuje autko dogaduje sie z jakimś przykładowym panem Hansem (auto jest na tablicach jedno dniowych) że przyjeżdża do Polski na wycieczke tym autkiem a wraca autobusem oczywiście autko żekomo odsprzedaje mi ale na terenie nasze go kraju!!
z góry dzięki

Pozdro

oplat nie bedzie
duzo osob tak sprowadza auta na czesci
do góry
Gość
dodano: 31.10.2003 14:53 #13 + 0 -
ejjj to dobry pomysl mozecie mi cos napisac wiecej o tym sposobie?
do góry
Storn Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 01.11.2003 17:43 #14 + 0 -

czarekh100 napisał:

Storn napisał:

z góry dzięki

Pozdro

oplat nie bedzie

A do normalnego użytku a nie na części też tak można?? jeżeli na przykład po tem ów pan Hans da mi to autko jako darowizne, bo papiery przecież wszystkie mam wtedy
do góry
Storn Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 01.11.2003 17:45 #15 + 0 -

czarekh100 napisał:

Storn napisał:

z góry dzięki

Pozdro

oplat nie bedzie

A do normalnego użytku a nie na części też tak można?? jeżeli na przykład po tem ów pan Hans da mi to autko jako darowizne, bo papiery przecież wszystkie mam wtedy

A też chce sie dowiedzieć bo niedługo bede z ojcem ściągał 2 autka (jedno dla niego drugie dla mnie) i chce sie dokładniej powypytywać więc jeżeli ktoś coś wie na ten temat więcej to prosze żeby napisał

Pozdro
do góry
Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Ostatnie komentarze

Najczęściej komentowane

Znajdź nas w sieci

X

Informujemy, że strona www.tuningforum.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.