Forum - Techniczne - Problem w Dieslu

wychuchol_
dodano: 22.07.2002, 03:15 #1 + 0 -
Mam Mazde 626 2.0 Diesel i jakies 17 s do 100.Co mozna zrobic zeby to poprawic poza wymina filtra powietrza i wymina silnika
do góry
Gość
dodano: 23.07.2002 18:38 #2 + 0 -
Czy to jest diesel czy turbodiesel? Bo jak to pierwsze to niewiele zawalczysz, jeśli turbo to pewne możliwości są.
do góry
Gość
dodano: 23.07.2002 23:46 #3 + 0 -
Niestety tylko Diesel bez turbiny.
do góry
elmer Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 24.07.2002 00:37 #4 + 0 -
Teorytycznie mozna probowac turbo wstawiac... najlepiej od jakiegos diesla, np. od starego TDI od audi czy vw...

Albo Briski
do góry
Gość
dodano: 24.07.2002 09:59 #5 + 0 -

wychuchol_ napisał:

Niestety tylko Diesel bez turbiny.

Teoretycznie to nic nie da sie zrobic bo juz pytalem.Gt u Chojnackiego poprawia osiagi w zakresie gora 10% i to wszystko.Koszt zalozenia turbo jest nieoplacalny,poniewaz oprocz samej turbiny trzbea zmienic jeszcze pare rzecz i obnizyc kompresje.Najprostsza(no moze nie )rzecza jest wymiana silnika,niestety nie wiem jak do mazdy ale do mnie kazdy silnik vw 19Tdi podejdzie, a koszt takiego silnika to okolo 1000-2000zl w zaleznosci od stanu itp.
do góry
Gość
dodano: 24.07.2002 18:38 #6 + 0 -
Tysiąc czy dwa tysiące to będzie silnik bez osprzętu albo bez papierów.
DAN, a po co obniżać kompresję? W benzynie to zrozumiałe - groźba spalania stukowego, ale w dieslu? Chipowane TDI i podobne nie są do tego rasowania odprężane.
do góry
Gość
dodano: 24.07.2002 21:06 #7 + 0 -

gondoljerzy napisał:

Tysiąc czy dwa tysiące to będzie silnik bez osprzętu albo bez papierów.
DAN, a po co obniżać kompresję? W benzynie to zrozumiałe - groźba spalania stukowego, ale w dieslu? Chipowane TDI i podobne nie są do tego rasowania odprężane.

masz racje ale w silniku TDI a nie w zwyklym dieslu,poniewaz one seryjnie maja turbo.Zwykly ma kompresje 23(przynajmniej ja taka mam,tak wynika z ksiazki)a Tdi - 19,5.Zreszta w zwyklej beznzynie(tzn seryjnie silnik nie przygotowany pod turbo) jak chcesz zalozyc turbo tez musisz odprezyc go.
Podsumowujac:
Koszt duzy a nie wiadomo jak dlugo taki silnik pociagnie, ile tu juz bylo przypadkow ze korba wyszla bokiem albo cos innego nie wytrzymalo
do góry
Gość
dodano: 25.07.2002 17:11 #8 + 0 -
W benzynie, jeśli doładowanie nie przekracza 0,5 bara można zaryzykować bez odprężania. 0,3bara w ciemno. Jeśli w TDI dowalają chipami doładowanie do 1bara lub więcej. Niech się o konkretach wypowiedzą spece od dieslów. Ale w TDI jest wtrysk bezpośredni i on nie potrzebuje na dzień dobry tak wysokich stopni sprężania jak u ciebie przy wtrysku pośrednim. Poza tym jeśli odprężysz swój silnik możesz mieć problemy z odpalaniem i pracą silnika w zimie. Gdy odpalasz nie będziesz miał przecież żadnego doładowania.
Oczywista sprawa, decyzja należy do ciebie. Ja sam skłąniam się coraz bardziej ku turbinie, chociaż jeszcze z rok temu absolutnie odrzucałem takie pomysły. Ale raczej też w sensie wymiany całego silniczka, a nie dokładania do aktualnego.
do góry
Gość
dodano: 26.07.2002 13:28 #9 + 0 -
Ja bym proponował:
-obróbka głowicy
-poprawić dolot-wkład K&N i nawiew chłodnego powietrza
-poprawić wydech-wyciąć kata
-mniejsze opony-dobrze napompowane
-wyeliminować opory toczenia-dobrze ustawić zbieżnośc kół,sprawdzić czy klocki hamulcowe nie obcierają
-odchudzenie autka-pusty bagażnik,bak zalany na 1/3,wywalić tylną kanapę,zapas,podnośnik
Myślę że poprawa będzie spora a koszty w miarę niskie.
do góry
Gość
dodano: 26.07.2002 22:12 #10 + 0 -
Pokaz mi diesla który ma splanowaną głowicę.
Normalnie diesel ma komprecje od 20 - 23 i więcej.
Jak splanujesz to jeszcze bardziej wzrośnie kompresja, a silnik rozsadzi.
do góry
Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Ostatnie komentarze

Najczęściej komentowane

Znajdź nas w sieci

X

Informujemy, że strona www.tuningforum.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.