Forum - Techniczne - Jaki dolot do 328 (BMC CDA, MG MOTORSPORT, WĘGLARSKI)?

mm
dodano: 29.03.2003, 17:13 #1 + 0 -
Mam BMW 328 E46. Zdecydowałem sie na przeróbkę u Świątka: została splanowana głowica obróbka dolotu i wylotu, wymieniony wałek na ostrzejszy od Świątka, kolektor rurowy brak kata 2* przelotówka i końcowy Remusa, filtr wymieniony został na sportową wkładke z dodatkowym nadmuchem do oryginalnej puszki z czoła (ze zderzaka), magnetyzery i chip Vteca. Wynik na hamowni to 235KM z 193 fabrycznych, silnik nie stracił na elastyczności, może poniżej 2200, od 3300 spory przyrost mocy spalanie pozostało bez zmian lub minimalnie spadło.
Chcę usprawnić dolot co proponujecie?
Pozdrawiam Michał
do góry
maciej agma
dodano: 29.03.2003 19:07 #2 + 0 -
pojawić sie u kogos z przedstawicieli Węglarskiego Baja albo ja pomierzyć i zrobić pod przeróbki. Zakładając cos przystosowane do seryjnego silnika nie uzyskasz optimum a na dobrze zrobionym dolocie może jeszcze wysoko iść. Spytaj się Dawida od żółtego SC z Drivers Club Poznań to on potwierdzi to co napisałem jak dolot został u mnie pomierzony i zamontowany oraz jakie efekty były dla silnika 1.1 modyfikowanego
do góry
Gość
dodano: 29.03.2003 19:28 #3 + 0 -
mm mam ten sam silnik (tyle że bez przeróbek) i właśnie zamówiłem BCM, powinien być za siakiś tydzień to wtedy dam znać co i jak
pozdrawiam
do góry
Gość
dodano: 29.03.2003 19:31 #4 + 0 -
mm mam ten sam silnik (tyle że bez przeróbek) i właśnie zamówiłem BMC, powinien być za siakiś tydzień to wtedy dam znać co i jak
pozdrawiam
do góry
Gość
dodano: 29.03.2003 20:06 #5 + 0 -
Kuniś BCA CDM?
Czekam z niecierpliwością myślę, że nie mniejszą niż Ty na ten filtr.
Gdzie zamówiłeś i za ile?
Koniecznie napisz o wrażeniach (mógłbyś zrobić pomiary(80-140 na 3 i na 60-120 4-ce po i przed, dla swojej ciekawości no i ja będę Ci bardzo wdzięczny).
maciej
O jakich pomiarach piszesz? Kto profesjonalnie stuninguje dolot w takim silniku i za jakie pieniądze nie jest to proste zadanie? Nie jest to proste zadanie
Pozdrawiam.

Ps. Może zastać przy starej wkładce z dodmuchem i nie wywalać kasy (tyle sie teraz mówi o bezcelowości zakładania stożków)
do góry
Gość
dodano: 29.03.2003 21:00 #6 + 0 -
nie, chodziło mi o ABC MDC , myli mi to się cały czas, namiary od kogo kupowałem i cene wysyłam Tobie na priva,
nara
do góry
Gość
dodano: 29.03.2003 21:24 #7 + 0 -
Czekam na tą wiadomość.
Może kupie sobie to ABC
Pozdrawiam
do góry
maciej agma
dodano: 31.03.2003 09:48 #8 + 0 -
zjawijąc sie musisz podać jakie modyfikacje zrobiłeś nastepnie wmierz sie srednice orginalnego dolotu pzrygotowywuje pod to strumienice dolotu dopasowywuje długość optymalną i jazda
do góry
Gość
dodano: 31.03.2003 10:22 #9 + 0 -
Taki tuning dolotu to namiastka , niema to jak 6 oddzielnych przepustnic z odpowiednim doprowadzeniem powietrza , a moze cos sie uda zapodac z M3 286KM bo zmocniejszych to napewno sie nie da albo dolot do przeplywomierza MG BMW 528
do góry
PrOsIaQ Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 31.03.2003 13:38 #10 + 0 -
no wlasnie wlasnie..[/img]
do góry
Gość
dodano: 31.03.2003 13:52 #11 + 0 -
do tego zastawu dobry uklad dolotowy i bedzie jazda ale to mnostwo $$ kosztuje
do góry
Gość
dodano: 01.04.2003 18:47 #12 + 0 -
Wspaniała sprawa, tylko TROSZKĘ droga
Z tego co się dowiadywałem to dochodzi przeróbka całej elektroniki, a i tak może się okazać, że dozowanie przepustnicą będzie bardzo trudne (może się okazać że na spokojnie nie da się jeździć).
Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłby powrót do turbo. (koszty podobne )
Stanowczo poszukuję jakiegoś tańszego rozwiązania.
Dziękuje za pomoc.

Co myślicie o tych rozwiązaniach (BMC, MG, Węg) Warto czy szkoda kasy?
Pozdrawiam
do góry
Wombat Nowicjusz
Czytelnik OFFLINE
dodano: 01.04.2003 19:43 #13 + 0 -
DINIAN

Reactive (short)

Polecam Gorąco - INJEN

tylko prajs... 245 usd.. >> http://www.ptuning.com
Wombat

www.wombat.prv.pl
do góry
Gość
dodano: 01.04.2003 21:32 #14 + 0 -
Dzięki Ten reactive jest niezły, ciekawy jestem jak wpłynie na silnik takie wydłużenie dolotu.
Wydaje mi się, że rozwiązania BMC, MG bedą lepsze (ze względu na możliwość dynamicznego doładowania)
Zajdzie się ktoś kto ma BMC, albo MG i napisałby o swoich wrażeniach (może ktoś ma pomiar z hamowni?)
Pozdr
do góry
maciej agma
dodano: 02.04.2003 09:23 #15 + 0 -
zaczynam szukać wykresiku z dolotem Weglarskiego dłubanym u mnie
do góry
Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Ostatnie komentarze

Najczęściej komentowane

Znajdź nas w sieci

X

Informujemy, że strona www.tuningforum.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.